Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Złoty zakątek - Paraktyczny 2 KOMENTARZE


bacardi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U nas też jest trochę grubych murów i nie pomyślałem o tych ościeżach, z góry założyłem że nawet z dodatkami pol-skone wyjdzie taniej - tak więc dzięki za informacje, sprawdzimy :)

 

u mnie różnica była znaczna wiec warto sprawdzic po dokładnym pomiarze . Dodatkowo malowanie ościeżnicy to tez jakieś +20% .... i jak sie nazbiera tych dopłat to rożnie bywa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
żona m czesć

 

do celu niby blisko a tak daleko ;)

 

A jak tam u Was, nie wykończyliście jeszcze tarasu poza membraną?

 

;)

zona m z tej strony, podsiadłam miejskiego:)

 

bacardi a no nie. Jest membrana, płyty, rosną rośliny w żwirku, a na resztę pomysłu nie ma. Dlatego czekamy aż ktoś podrzuci fotki. Na wiosnę trzeba coś wymodzić, bo w styczniu 3 lata minie jak mieszkamy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Pisze Pan:

A na koniec propozycja skierowana głównie do wszystkich osób budujących wg projektu praktyczny. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w aranżacji wnętrz, to chętnie udostępnię moje pliki źródłowe projektu, jedyna prośba, to podzielcie się wynikami swojej pracy!

Powiem, że osobiście nie buduję takiego domu, lecz developer go dla mnie buduje, więc nie ma w nim tyle ciekawych przeróbek co u Pana. Jednak oczywiście będę go w całości wewnątrz aranżować, więc jeśli mogłabym liczyć na jakieś pliki źródłowe projektu do jego aranżacji, to byłabym wdzięczna i na pewno podzielę się wynikami swojej pracy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uwazam ze drzwi super i nas z dodatkowo z naświetloeniami pieknie sie prezentuja w praktycznych i jakosciowo wydaja sie solidne .

Też czekam na zdjecia kominka -znając Wasz gust bedzie super :)

płtyki na elewacje kolor

http://www.vandersandengroup.pl/bricks/pl/cegla-plytki/mistral

 

z szara fuga to ten kolor posrodku z tych trzech co mialam z szara fuga bedzie fajnie pasował .

i te nasze hpl oby udalo sie pod kolor okien znalesc

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p@nna migotka, andzidom dzięki :)

 

Co do kominka myślałem że dzisiaj pokaże już jakiś fajny zarys a tu du... Ekipa zrobiła 2 błędy które jutro mają poprawić

 

1. od lewej strony wkładu miała być kontynuacja wnęki wyłożonej kamieniem, a zamknęli obudowę obudowę - ale to sami zauważyli na koniec pracy i mnie poinformowali że poprawią

 

2. gorsza sprawa, to półeczka we wnęce została wykonana większa niż ustalona, przez co od razu wkład poszedł też bardziej na lewo, co wychwyciłem jak tylko spojrzałem na obudowę i wkład wepchnięty do środka i jutro również do poprawy, co będzie się wiązało z większa przeróbką... ale ogólnie jestem dobrej myśli.

 

Na chwilę obecną wygląda to jak poniżej

 

http://lh6.googleusercontent.com/-76Sgaj35uS4/VFlUHma6bLI/AAAAAAAAEvs/ULdDBtco_Y4/s640/kominek%25201.jpg

 

http://lh5.googleusercontent.com/-NySbchKoCHs/VFlUHli9H1I/AAAAAAAAEvw/FvtCJXNfEvQ/s640/kominek%25202.jpg

 

Przy okazji poprosiliśmy aby zabudowę od strony kuchni pociągnąć na gotowo aż na komin i sam nie jestem przekonany co do efektu (tak Kaśka, pamiętam dyskusje na ten temat i Twoje obawy że tak własnie będzie ;) ). Patrząc z jadali środek ciężkości zdecydowanie przesunął się na kuchnię, nie wygląda to jakoś bardzo źle, ale jest nieco ciężko... Tak się zastanawiamy czy nie przełamać jakoś tej bryły, np. robiąc wnękę na kominie, bo jest na to miejsce, tylko nie wiem czy to nie będzie przekombinowane...

 

andzidom a ja wciąż jeszcze nie miałem czasu dokładniej się przyjrzeć tym próbkom płytek od Ciebie... Ale mam nadzieję, że jeszcze z tydzień, dwa i w końcu będę mógł wrócić do tematu no i HPLi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, pamiętaj że moje obsesje i szczególarstwo odnoszę zasadniczo tylko do swojego domu. W przypadku innych domów (nawet tych wyglądających dokładnie tak samo jak mój) stać mnie na wyrozumiałość i życzliwy dystans:) A teraz o kominku. Z frontu wyszedł super i bardzo mi się podoba. Z boku jest rzeczywiście klocek, o którym tyle pisaliśmy, ale uważam, że jeśli dojdzie w jego linii wysoka zabudowa kuchenna (lodówka) to efekt się zmieni na plus. Ja na tej ścianie, inaczej niż Wy, nie planuję wysokiej zabudowy, więc u mnie taki układ nie miałby się jak obronić.

A tak w ogóle to zdjęcia słabe Mistrzu:)

Edytowane przez p@nna migotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan po poprawkach, w nieco lepszej choć nie powalającej jakości ;)

Ogólnie na żywo teraz jest zdecydowanie lepiej, jak dojdzie kamień i kratki to efekt powinien odpowiadać w pełni wizualizacji

 

http://lh4.googleusercontent.com/-RVs7eGktaKw/VFstza8fSAI/AAAAAAAAEwI/izNRtR0PZsE/s800/kominek_front.jpg

 

http://lh3.googleusercontent.com/-ooyTDuyj2rU/VFstzjvRnHI/AAAAAAAAEwU/uqBceBj3uLQ/s800/kominek_lewa.jpg

 

http://lh5.googleusercontent.com/-w4Nj23nZBg8/VFstzjUXgtI/AAAAAAAAEwQ/z-2H0Y1OPsU/s800/kominek_prawa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sir0cco Nawet większa część u nas jest klejona do membrany. Przykleiłem na Tytan EOS do elewacji, na próbce klej bardzo dobrze przywierał do membrany, nie sądzę też aby mógł coś jej zrobić, choć nie dzwoniłem do producenta. Pierwotnie chciałem kleić na tytan eos do fundamentów który wydawał mi się bardziej naturalny w tych warunkach, ale on jest przystosowany do klejenia na maziach bitumicznych, do tego napisali aby nie stosować na PE itp. i obawiałem się, że może mieć jakieś dodatki rozpuszczalników organicznych które mogłyby zaszkodzić membranie. Największy dylemat miałem czy kleić obwodowo czy tylko pionowe paski jak na fundamentach aby w razie czego woda która by się gdzieś tam dostałą miała jak wypłynąć. Ostatecznie zdecydowałem że będzie obwodowo na murach budynku i paski na ściankach attyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Nie ma obawy, absolutnie nie wyjdzie klocek jak zlicujecie ze ścianą, bok kominka. Nie wyobrażam sobie innego rozwiązania/ jakiegoś uskoku

Bacardi na kiedy planujecie przeprowadzkę?

mogotko a jak u Was?

U nas w styczniu minie 3 lata jak zamieszkaliśmy w Praktycznym, nie wydaje się, ze mieszkam w nim od zawsze. Nie mogłabym go już opuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kominek już ostatecznie zlicowany i wygląda to fajnie, ale pełny efekt zobaczymy jak skończymy kuchnię... A z przeprowadzką to już nawet nie zakładam konkretnych terminów, bo już mamy rok obsuwy ;) Ale myślę, że wiosna to realny termin.... A co do tych 3 lat, to wydaje mi się jakbym dopiero co czytał Wasz dziennik a to już taki szmat czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...