Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

M3 - 47m2, 2 pokoje i przedpokój do arażacji


dejave

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum,

 

Zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc, sugestie dotyczące aranżacji posiadanego przeze mnie mieszkania.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08e022bd9e69535e.html#

Jestem tuż po ślubie i okazało się, że po wprowadzeniu żony szafki szybko się wypełniły i brakuje miejsca na wszystko :)

Postanowiliśmy zatem zrobić mniejszy lub większy remont.

Żona twierdzi, że mieszkanie jest bardzo nieustawne i nie wiele da się poprawić i zrobić.

 

Do zagospodarowanie są dwa pokoje (górna część planu) i przedpokój.

 

Większy pokój (lewa-górna część planu) ma wyjście na niewielki balkon. Chcielibyśmy aby znalazło się w nim miejsce dla sofy, stółu, kina domowe i....???na pewno jakieś szafki, szafa...

Mniejszy pokój (prawa-górna część planu) jest potencjalnym pokojem dla dziecka. Obecnie nie mamy do końca na niego pomysłu, może jakoś szafa? która mogłaby tam później zostać. Jest tam obecnie rozkładany fotel rozkładany.

Przedpokój jest w sumie niewielki i dość ciemny... Zastanawialiśmy się czy nie umieścić tam szafy lub komody a nad nią lustra.

 

Same dylematy.

Może Wy pomożecie rzucić na to wszystko świeżym okiem i jakoś zainspirujecie.

Będę ogromnie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tradycyjne dwupokojowe mieszkanie z klasycznym układem.Nie zaznaczyłeś gdzie są okna,drzwi do łazienki i jak się domyślam po prawej to kuchnia ma tylko ok 200cm szerokości? W przedpokoju masz miejsce na dużą szafę i małą garderobę na ubrania wierzchnie,proponuje aby drzwi były lustrzane optycznie powiększy przestrzeń i odbije światło,będzie jaśniej.Kuchnia ciasna ,więc tylko wąski blacik przy ścianie na szybkie śniadanko.

http://img201.imageshack.us/img201/9232/dftyuih.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinka dziękuję bardzo za odpowiedź i sugestie.

 

Przepraszam, że wykonany przeze mnie plan pełen jest różnych niedociągnięć.

Jeśli chodzi o okna to w dużym pokoju lewa ściana+drzwi balkonowe i wyjście na balkon (od strony meblościanki).

W małym pokoju i kuchni okna są na prawej ścianie rzutu mieszkania.

 

Wiem, że kuchnia i łazienka są baaardzo ciasne i puki co nie będziemy nic zmieniać w obecnym układzie.

Może wieczorem uda mi się wrzucić jakieś zdjęcia z obecnym układem.

 

Jeśli chodzi o przedpokój to właśnie o takim układzie myśleliśmy szafa+ garderoba ale obawiamy się tego, że korytarz stanie się bardzo wąski i ciasny.

Utrudnieniem dla szafy usytuowanej od strony drzwi jest to, że wisi tam licznik gazu, co prawda można zawsze spróbować wyciąć tył szafy i umiejscowić go wewnątrz nie wiem jednak czy to się sprawdzi. Obecnie licznik gazu jest zamknięty w specjalnej do tego szafce. Poza tym od wejścia mamy też domofon i włączniki światła. Gdyby zamienić szafę z garderobą obawiam się, że przy 50cm głębokości może nie do końca spełniać swoją rolę.

 

Gdzie w duży pokoju umieściłabyś TV wraz z kinem domowym?

 

Zależy nam na funkcjonalnych meblach, w których moglibyśmy sporo zmieścić.

 

Oboje lubimy prostotę i nowoczesność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić przygotowany przez Ciebie plan mieszkania, żeby bylo widać wymiary

http://images35.fotosik.pl/1591/08e022bd9e69535egen.jpg

 

Mieszkanie jest nieduże i jeśli nie chcecie przesuwać ścian to możliwość samego ustawienia mebli są ograniczone. Kinka zaproponowała klasyczny ale funkcjonalny układ. Natomiast pewne rozwiazania zależą od waszych preferencji.

 

Na pewno w małych mieszkaniach trzeba być świadomym pewnych zależnośći i być gotowym do pójścia na kompromisy. Na przykład, gdzie mają wisieć wasze kurtki i sukienki żony? Do tego musi być jakaś szafa. Wolisz zatem ciasny przedpokój czy szafę w salonie? Jeśli prefereujesz rozwiązania tradycyjne, to szafa może być w salonie. Ale jeśli ma być nowocześnie, przestronnie i komfortowo, to w szafa w salonie jest kiepskim rozwiązaniem.

A może nie nastawiać się na "pokój dla dziecka" już teraz - przecież do któregoś roku życia i tak dziecko żyje na przestrzeni rodziców, tylko ten najmniejszy pokój zagospodarować? A może mieszkanie wcześniej zmienicie? Można ten pokój urządzić bez stałej zabudowy, typu szafy na wymiar a potem jak dziecko faktycznie będzie i będzie potrzebowało swojego pokoju - dostosować.

 

 

Generalnie musisz koniecznie uzupełnić na planie brakujące wymiary, czyli odległości od okien od ścian, bo to trochę robi różnicę podczas ustawiania sprzętów.

 

Natomiast ostanio pojawiło się kilka osób urządzających małe wnętrza - kawalerki i pokoje i zajrzyj na te wątki, żeby poszukać inspiracji. Ja powrzucałam tam głównie inspiracje i propozycje bazujące na IKEA, bo lubię i dobrze znam ten sklep, ale można podobne rozwiązania czerpać z innych sklepów.

Tutaj linki do kilku postów, ale generalnie sugerowałabym pozaglądać do galerii forumowiczów

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?201752-Prośba-o-pomoc-w-urządzeniu-pokoju-dziennego-sypialni&highlight=Rafa%C5%82S

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206825-Mieszkanie-niewielkie-OPEN-SPACE-dla-rodziców-i-synka

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?206764-Moje-M1-czyli-Kawalerka-30m2-jak-urządzić

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?201402-Od-składzika-z-mydłem-i-powidłem-do-pokoju-prośba-o-pomoc-w-aranżacji

 

W kwestii poszczególnych pytań np. co na podłogę, dekoracje okna, warto też pozaglądać do podforum Wnętrza nie tylko projektowanie.

 

A jaki w ogóle zakres remontu chcesz zrealizować? Podłoga i płytki też, czy po prostu nowe meble?

 

Generalnie trzeba pamiętać, że w tak małych mieszkaniach im wiecej jasnych kolorów i światła tym lepiej. Meble nie muszą być białe, chyba że Wam się podobają, ale nie za ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedpokój nie będzie aż taki wąski,zostanie ci 110cm przejścia z zabudową szafy a mała garderoba jest węższa więc dalej będzie szerzej.Ja mam teraz przedpokój tej szerokości 110cm i jest ok.To najlepsze miejsce na dużą szafę,która pomieści wiele rzeczy,są różne modele specjane do małych przestrzeni,tam gdzie masz licznik mogą być półki,a szafa nieco dalej.Można też zastosować pewne triki które powiększą wnętrze jak już pisałam lustrzane drzwi,czy przesuwne zlewające się ze ścianą,dzięki temu wnętrze nie będzie przytłaczała wielka szafa a wszystko będzie wyglądało lekko.

http://www.poofa.pl/admin/images/news/2009_04_10_przedpokoj_4.jpg

http://cdn21.muratordom.smcloud.net/t/photos/28842/przedpokoj_aranzacje.jpg

http://www.kuchnienawymiar.org.pl/wp-content/uploads/2011/03/meble-pod-indywidualne-wymiary.jpg

Edytowane przez kinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za wszelką pomoc.

 

Muszę przyznać Kinka, że druga inspiracja pokoju jest GENIALNA.

Bardzo ale to bardzo mi się podoba.

Rozumiem, że tam część garderobiana schowana jest w szafie?

 

Aantenka dziękuję również Tobie za szereg istotnych pytań i linki do ciekawych tematów (zaglądałem już do nich wcześniej :)

 

Jeśli chodzi o odległość sian od ona to jest bardzo niewielka od 12-17 cm.

W obu pokojach pod oknem znajduje się mało estetycznie wyglądający kaloryfer.

 

Może Aantenka masz rację i warto póki co w mniejszym pokoju zaaranżować jakąś sypialnię.

Nie ma co gdybać co będzie za 3-5 lat. Tym bardziej, że myślimy o zmianie mieszkania.

Jednak po deklaracjach rodziców, że przejmiemy dom wstrzymaliśmy się....ale nie o tym :):)

 

Oczywiście podobają nam się łóżka do sypialni tylko na ile takie łóżko da się później zaaranżować w innym układzie na takiej przestrzeni?

W sypialni można chyba umieścić też szafę na ubrania?

Dobrze byłoby gdyby udało się też zmieścić jakiś choćby niewielki wiszący na ścianie i dający się oglądać z łóżka TV :)

 

Obecnie jesteśmy na etapie wyznaczania sobie zakresu remontu.

Jedynie podłogi chyba zostaną. W dużym pokoju mamy dość jasny parkiet, w mniejszym nieco ciemniejszy dąb a w przedpokoju płytki.

 

Chcielibyśmy zostawić tylko, kupioną jakieś pół roku temu, sofę http://www.presmebel.pl/oferta,11,9,,vito_sofa_3dl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podobają nam się łóżka do sypialni tylko na ile takie łóżko da się później zaaranżować w innym układzie na takiej przestrzeni?

W sypialni można chyba umieścić też szafę na ubrania?

Dobrze byłoby gdyby udało się też zmieścić jakiś choćby niewielki wiszący na ścianie i dający się oglądać z łóżka TV

 

Akurat w przypadku sypialni to spokojnie uda się ją zaaranżować wygodną przestrzeń do spania i przechowywania. Co więcej wygodne jest, jeśli ubrania są tam, gdzie śpicie.

Można zrobić takie ustawienie jak u Wyanny z łóżkiem pod oknem, tylko że wtedy wezgłowie łózka na tej samej stronie co szafa, a naprzeciw telewizor (planujecie TV w każdym pomieszczeniu???). Może znajdę chwilę, to zrobię jakiś rzucik.

 

Tradycyjne łoże małżeńskie w sypialni to komfort i wygoda i przyjemność, ale nie obowiązek. Jeśli nie chcesz kupować łóżka możesz równie dobrze kupić rozkładaną sofę (albo wykorzystać tę którą macie, jeśli wygodnie Wam się na niej śpi), której będziesz używać jako łóżka (nie składać w ogóle) a jeśli będzie trzeba, zostanie w tym pokoju w funkcji klasycznej "wersalki". To jest kwestia Waszej wygody i waszej decyzji.

 

Łoże małżeńskie jeśli nie będziecie z niego korzystać zawsze możecie sprzedać albo oddać znajomym lub rodzinie. Nie trzeba przecież od razu kupować instalacji za niewiadomo ile. Ramę łóżka możecie kupić nawet używaną a ceny materaców dopasować do swoich potrzeb (są od bardzo tanich do bardzo bardzo drogich). Możliwe, że jak przyjdzie co do czego i będziecie zwalniać ten pokój, to niezależnie od tego czy kupicie łoże czy wersalkę będzie się ona nadawałą do wymiany.

 

Tutaj inspiracja - tu są oczywiscie meble robione na wymiar, ale spokojnie szafy można zastąpić te szafy szafami IKeA PAX 236cm i szafeczki z ikea

http://www.silvan.pl/zdjecia/szafy/biala-szafa-w-sypialni-bez-uchwytow-tip-on.jpg z tej stronki http://www.silvan.pl/szafy/ (też mają zabudowę wąskiego korytarza).

 

Naprzeciwko łóżka można jeszcze postawić jakieś nie za głębokie komody albo regał typu expedit - jednoczesnie jako podstawka pod TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ustawienie mebli w sypialni takie jak u wyanny może być odpowiednie.

Musielibyśmy sobie to dobrze zwizualizować. I zobaczyć ile będziemy mieć na co miejsca.

Generalnie podobają nam się meble z ikea więc wydaje mi się, że coś udałoby się nam wybrać.

Jeśli chodzi o spanie to łóżko musi być wygodne.

Nie ukrywam, że to co obecnie mamy do takich należy. Generalnie dobrze nam się śpi choć może czasem jest nieco za krótkie :)

 

Jeśli chodzi o TV to generalnie nie planowaliśmy w każdym pokoju ale lubimy pooglądać coś w łóżku więc stąd taka sugestia odnośnie TV w sypialni.

Jakaś niewielka 32'' myślę że będzie ok.

 

Bardzo Wam dziękuję za sugestie.

 

Będziemy musieli jeszcze policzyć koszty i zobaczyć na ile będzie Nas stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie szerokość ścinay 355 jeśi dobrze widzę na planie, więc z mebli ikea można zrobić kombinacje

150cm szafa wysoka (100cm wiszące plus 50cm pólki) plus na pozostałęj części łóżko nawet 160cm i do tego miejsce żeby dosunąć łóżko od kaloryfera.

Albo np. szafa wysoka 100cm (lub dwa słupki po 50cm), komoda 100cm a nad nią półki odkryte albo wieszaki na akcesoria żony i miejsce na komfortowe łóżko.

 

Ba, jeśli chcecie zwiększyć ilość miejsca do przechowywania to można nawet wstawić szafę narożną zachodzącą trochę na tę ścianę 310cm na lewo od drzwi. Trochę jak na tej inspiracji: http://www.milionkobiet.pl/files/2011_10/eb175e48af3144580134fd4952dbf35d_615c41.jpg

Wtedy zmieściłaby się np szafa narożna taka jak na inspiracji plus jeszce jakaś komoda (nie na całości szafy bo się zagraci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka myślisz, że szafa o wysokości 150 cm jest wystarczająca?

W ikea widzieliśmy kiedyś bardzo fajne szafy przesuwne o wysokości ok. 200cm i raczej o takich myśleliśmy.

 

Oglądaliśmy tą szafę narożną.

Bardzo spodobała się mojej żonie ale nie wiem czy jest wygodna w użytkowani, raczej mało komfortowo wyciąga się ubrania z tego roga... wiem wiem...pamiętam...kompromisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aantenka myślisz, że szafa o wysokości 150 cm jest wystarczająca?

W ikea widzieliśmy kiedyś bardzo fajne szafy przesuwne o wysokości ok. 200cm i raczej o takich myśleliśmy.

 

Oglądaliśmy tą szafę narożną.

Bardzo spodobała się mojej żonie ale nie wiem czy jest wygodna w użytkowani, raczej mało komfortowo wyciąga się ubrania z tego roga... wiem wiem...pamiętam...kompromisy :)

 

Hej, zle mnie zozumiales: wysoka szafa o szerokosci 150cm :) W IKEA masz PAX na wysokosc 236cm najwyzszy. Wtedy miesci sie pawlaczi dwa rzedy drazkow na ubrania wiszace (kurtki, koszule, bluzki itp. krotkie).

 

150cm wysokosci to moze miec co najwyzej niski regal na ksiazki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Muszę koniecznie wziąć to pod uwagę.

Mojej żonie szafa narożna bardzo przypadła do gustu, mi póki co dość średnio.

Dzisiaj wybieramy się do IKEA i Agata Meble na oględziny tego co nam się podobna.

Mam nadzieję, że uda nam się dojść do jakiegoś porozumienia i powoli ruszymy z małym remontem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...