Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja się zapytam czy ktoś posiada projekt podłogówki dla całego domu?

Rekuperację robiliście wg. dołączonego projektu?

Jakie macie zamontowane kotły? Czy ktoś ma kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem C.W.U. Jaka moc kotła? producent./model/cena?

Edytowane przez Dudek.DH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z żoną cały czas zastanawiamy się który z projektów wybrać, tzn najbardziej wahamy się między Mileną II a Raweną II (ewentualnie Realny). Zależy nam przede wszystkim na większej kuchni, więc najbardziej skłaniamy się ku Rawenie. Mam w ziązku z tym kilka pytań:

1.Czy ktoś kto wybudował ten dom, mógłby mi napisać czy w kuchni zmieści się stół np dla 4 osób, jeśli zamkniemy kuchnię od strony salonu oraz powiększymy ją likwidując szafę oraz spiżarkę ? jaka byłaby wtedy powierzchni kuchni ?

2. Rawena jest wg cennik autora projektu droższa w budowie o kilkadziesiąt tys. , co na to się składa ? czy są jakieś istotne zmiany które wpływają na koszt budowy wobec Mileny, oprócz dodatkowego dachu nad kuchnią i nieco większej powierzchni domu ?

3. jaki jest mniej więcej koszt budowy Raweny w stanie surowym zamkniętym ? czy jest szansa zmieścić się w około 150 tys zł przy dachu z blachodachówki, materiał na więźbę dachową z własnego lasu, materiał pustak - beton komórkowy, a koszty robocizny wg lubelskich stawek ? ps. dodam że znajomy murarz, kiedy pokazałem mu zarys projektu Mileny to za SSO bez dachu, czyli fundamenty+mury powiedział około 20 tys

 

4. specjalna prośba do Picco, czy możesz mi wysłać na priv (jeśli nie chcesz publicznie na forum) jakieś zdjęcie z projektu poddasza?, chodzi mi o zagospodarowanie pomieszczenia nad garażem, jak to rozwiązaliście ? czytałem Twój wpis, jednak nie bardzo jestem w stanie sobie dokładnie tego wyobrazić. Jeśli jeszcze możesz to zrób jakieś zdjęcie kuchni oraz napisz jaka jest wysokość ściany kolankowej w sypialniach. Zastanawiam się czy jest sens ją podnosić.

Kolejna sprawa, chcielibyśmy zrezygnować z budowy balkonu i mocno zastanawiam się nad sensem kominka, jednak chciałbym powiększyć salon kosztem usunięcia podcienia przy tarasie (wyrównać ścianę jak w Realnym). czy ktoś robił podobne zmiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja szukałem projektu półtorej roku temu i podobał mi się Sopran. Jest podobny do tych w wątku i występuje w kilku wariantach. Nam się niestety żaden Realny ani Sopran nie mieści na wąskiej działce.

Wybraliśmy z żoną Osiek Wąski 22L z Dom Projekt.

Edytowane przez Radek i Ela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o projektach to mam pytanie do osób którzy już budowali / adaptowali wg projektu Milena/Realny/Rawena pracowni Dobre Domy:

Czy sam projekt jest dopracowany/dokładny ?

Bo znajomy powiedział, żebym szukał w 'Archonie', bo projekty są bardzo dopracowane i dokładne, a o 'Dobre Domy' nic nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy projekt z "dobrych domów" i żaden z naszych majstrów nie wskazał jakiegoś bubla / błędu a informacje w nich zawarte są odpowiednie.

Nie wiem jak u innych - pewnie podobnie, dostajesz projekt główny i materiały pomocnicze, materiały te zawierają więcej szczegółowych informacji, zaś wszyscy nasi majstrowie korzystali z głównego i był dla nich wystarczający.

 

 

 

Skoro mowa o projektach to mam pytanie do osób którzy już budowali / adaptowali wg projektu Milena/Realny/Rawena pracowni Dobre Domy:

Czy sam projekt jest dopracowany/dokładny ?

Bo znajomy powiedział, żebym szukał w 'Archonie', bo projekty są bardzo dopracowane i dokładne, a o 'Dobre Domy' nic nie słyszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem jeszcze przed budowa mileny II, zrezygnowalem z balkonu, kominek raczej zostanie, ale salon bedzie powiekszony tak jak wspominales, kosztem tarasu i zwieksza sie wtedy o 2,8mkw. Projekt jest juz po adaptacji Pozdrawiam

 

możesz napisać ile Cię kosztowała adaptacja projektu z tymi zmianami ?

czy zamierzasz podnieść ścianę kolankową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja wraz z planem zagospodarowania(czy warunki zabudowy), wstępnie ma kosztować 600 zł ale jeszcze rachunku nie widziałem :), dodatkowo wyrównuje okna łazienki górnej i sypialni, w garażu planuje jedno większe okno zamiast dwóch, a ścian kolankowych nie podnoszę, nad częścią mieszkalną wynoszą około 70 cm a nad garażem 50, jeśli się mylę co do wymiarów proszę o poprawkę. Edytowane przez olonsr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja wraz z planem zagospodarowania(czy warunki zabudowy), wstępnie ma kosztować 600 zł ale jeszcze rachunku nie widziałem :), dodatkowo wyrównuje okna łazienki górnej i sypialni, w garażu planuje jedno większe okno zamiast dwóch, a ścian kolankowych nie podnoszę, nad częścią mieszkalną wynoszą około 70 cm a nad garażem 50, jeśli się mylę co do wymiarów proszę o poprawkę.

 

Kurcze gdzie takie ceny? Mi jeden Architekt za likwidację balkonu, poszerzenie garażu, likwidację komina i podniesienie ścianki kolankowej zaśpiewał 2000zł (rysunki po zmianach miał dostać gotowe).

Macie jakiegoś dobrego i niedrogiego architekta w okolicach Katowic, Pszczyny, Bielska który nie zedrze skóry przy adaptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem, rachunku jeszcze nie widzialem takze ceny ostatecznej nie znam, moze bede zaskoczony pozniej, :-P do tego moj architekt zalatwia cala papierkologie z przylaczami itd, projekt aktualnie jest nanoszony na mapke, nastepnym krokiem bedzie pozwolenie budowlane, buduje na poludniu woj. Opolskiego do pszczyny bielska jakies 70 80 km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nie bardzo wierzę w te 600 zł za adaptacje, chyba że ktoś robi Ci to "po znajomości"

 

ja jeszcze tematu nie ruszyłem ale już się dowiadywałem i u mnie wygląda to tak:

 

mapka do celów projektowych - 500zł - to u geodety

adaptacja projektu, w zależności od ilości zmian cena moze być różna, architekt powiedział że max 2500zł (coś dużo chyba?!)

przyłącze gazu 300zł

WZL eNN 500zł

woda + szambo 600 zł

czyli jakby zliczyć to wychodzi mi u architekta prawie 4 tys ! , czy to nie przesadzona cena? ile u Was kosztowały projekty przyłączy ?

 

dodam że chciałbym jeszcze zrobić zjazd z drogi na działkę przez rów także to dodatkowo będzie mnie też nieźle kosztować

 

zmiany jakie chciałbym zrobić w projekcie:

1 tak jak pisałem powiększenie salonu przez usunięcie podcienia

2 podniesienie ściany kolankowej

3 zrobienie półpiętra nad garażem żeby schody były wygodniejsze (jak u kolegi Zyh) + zagospodarowanie poddasza nad garażem

4 ścianki na poddaszu murowane

5 powiększenie(wyrównanie) okna w górnej łazience

6 likwidacja balkonu + zwykłe okna na górze

7ostro myślę nad przeniesieniem kuchni do gabinetu lub zamknięcie kuchni od salonu i powiększenie jej o szafę

8 chyba zrezygnuję z kominka (zrobię wkład w kominie aby była możliwość jak mi się zamarzy wrócić do pomysłu)

 

które z tych zmian musi mi wprowadzić architekt a które wystarczy na etapie budowy zapisać w dzienniku żeby nie wzbogacać niepotrzebnie architekta?

może

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w woj.łódzkim, ale tuż przy granicy woj.mazowieckiego

 

jestem nowy na forum, więc na wstępie witam wszystkich serdecznie.

W niedługiej przyszłości planujemy z narzeczoną budowę własnego domu, . Naszą uwagę przyciągnął projekt Realny. Zanim zakupimy projekt jednak chcielibyśmy zobaczyć taki domek na żywo, tym bardziej że planujemy kilka istotnych zmian.

Teraz gorąca prośba czy istnieje możliwość obejrzenia domku na żywo moja narzeczona jest właśnie z okolic Skierniewic (50km) więc bez większego problemu moglibyśmy podjechać i zobaczyć domek w całej okazałości. Podaje bezpośredni kontakt do siebie [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...