Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

- a którego sąsiada bardziej lubisz? z prawej czy z lewej,

przy mniej lubianym stawiasz garaż przy bardziej lubianym okno kuchenne

i analogicznie - działka którego sąsiada jest ładniej zagospodarowana

- a jak stoją domy sąsiadów?

garaż przyklejasz od strony garażu sąsiada

- a wolisz mieć ładniejszy widok z kuchni czy ze strychu?

jeżeli robisz na strychu np sypialnie to tam by się przydał ładny widok

jeżeli na strychu ma byc "bajzel" to ładniejszy widok oczywiście od strony kuchni byc powinien

 

na te pytania sobie odpowiedz, może to ułatwi wybór stron

 

 

 

Witajcie,

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu do działki i będzie to Realny lub Rawena, czy możecie doradzić przy tym układzie stron swiata który układ będzie korzystniejszy z garazem po stronie Zach czy Wsch ? Stojąc na drodze przodem do działki po prawej czy po lewej stronie. Sam już nie wiem który układ korzystniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie,

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu do działki i będzie to Realny lub Rawena, czy możecie doradzić przy tym układzie stron swiata który układ będzie korzystniejszy z garazem po stronie Zach czy Wsch ? Stojąc na drodze przodem do działki po prawej czy po lewej stronie. Sam już nie wiem który układ korzystniejszy.

 

 

 

Masz identycznie jak my, wieliśmy również odbicie lustrzane . Słońce wstaje w kuchni i przechodzi przez salon. W drugiej opcji słońce przez długi czas świeciło by wam w garaż. A to jest nie potrzebne. Tym należy się kierować a nie sąsiadami :p

 

My budujemy milenę i mamy parter gotowy, jutro leją strop. Wiecej czasu nam pochłonęło bo mamy piwnicę pod garażem. Przydatna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz identycznie jak my, wieliśmy również odbicie lustrzane . Słońce wstaje w kuchni i przechodzi przez salon. W drugiej opcji słońce przez długi czas świeciło by wam w garaż. A to jest nie potrzebne. Tym należy się kierować a nie sąsiadami :p

 

My budujemy milenę i mamy parter gotowy, jutro leją strop. Wiecej czasu nam pochłonęło bo mamy piwnicę pod garażem. Przydatna sprawa

 

Własnie skłaniam się tez ku odbiciu lustrzanym bo wtedy jest więcej słońca , poza tym też lepszy widok:) - a sąsiadów jeszcze nie mam. Na 99% jestem też zdecydowany na Milene i również planuje piwnice pod garażem lub troszkę więcej. W tym tygodniu mam nadzieje ze uda mi się ją obejrzeć i podjąć ostateczna decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu do działki i będzie to Realny lub Rawena, czy możecie doradzić przy tym układzie stron swiata który układ będzie korzystniejszy z garazem po stronie Zach czy Wsch ? Stojąc na drodze przodem do działki po prawej czy po lewej stronie. Sam już nie wiem który układ korzystniejszy.

 

 

U nas układ ten sam i garaz mamy od wschodu z dwoch powodow: nie lubimy jak nas slonce budzi, ktore w tym przypadku swieciloby nam w okno dachowe tuz nad łóżkiem ;) a druga sprawa to wolimy wiecej zachodzacego slonca w domu kiedy juz jestesmy w nim po pracy. Od wschodu przy garazu mamy szambo i tu odsunelismy sie od sasiada ( ktorego jeszcze nie mamy) minimalnie zostawiajac sobie najwiecej dzialki na ogrod od zachodu i wlasnie nie wiemy co z tarasem zrobic czy czasem nie przeciagnac go wlasnie na zachod jeszcze, ale to nie ma takiego znaczenia bo i tak na tarasie od poludnia slonce będzie cały dzień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu do działki i będzie to Realny lub Rawena, czy możecie doradzić przy tym układzie stron swiata który układ będzie korzystniejszy z garazem po stronie Zach czy Wsch ? Stojąc na drodze przodem do działki po prawej czy po lewej stronie. Sam już nie wiem który układ korzystniejszy.

Jeśli o mnie chodzi jeśli droga jest ślepa to układ z garażem po stronie wschodniej, wtedy jest lepsza "kontrola" nad tym co się dzieje na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich !

Myślę,że to właściwa pora po przeczytaniu wszystkich stron tego tematu na dołączenie do budujących domy z projektu REALNY,MILENA,RAWENA itd. :)

Dołączam ponieważ też wybrałem bliźniaczy projekt pn. Marlena.

Bardzo podobał się nam ten projekt i po kilku nieprzespanych nocach podjęliśmy decyzję,że to właśnie ta Marlena będzie nasza. Jestem pod wrażeniem domu pana Bratpit77 Dom jest przepiękny i po zapoznaniu ze zdjęciami utwierdziło nas w przekonaniu ,że dokonaliśmy właściwego wyboru ! A wybór padł na Marlenę ponieważ wprowadziliśmy niewielkie zmiany adaptując projekt i wyjściowo odpowiadał nam właśnie ten. Rezygnujemy z pokoju gabinetu i robimy w tym miejscu kuchnię więc będzie duża. Projekt Marlena ma garaż z jednym miejscem postojowym i wydawał nam się za mały także garaż będzie szerszy o jeden metr. Aktualnie jesteśmy na etapie adaptacji z architektem , czekamy na decyzję o podłaczeniu prądu i niedługo po zakończeniu pani architekt będzie występowała o pozwolenie na budowę. W tym roku jak uda wybudować się SSZ to będziemy bardzo zadowoleni.

Życzę wszystkim szybkiej realizacji celów !

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...