Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Mam pytanie do budujących realnego o jego warianty. Jak rozwiazaliscie kwestie komina wentylacyjnego, przewidzianego w projekcie. Na zdjeciach z Waszych realizacji nie widzę aby ktokowiek go zastosował. Nasz projektant zniechęcał nas do zmian w tym zakresie( miał płacone ustaloną kwotę za całosc, stąd brak zapału podejrzewam). Bardzo prosze o info. Z góry dziekuję. Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do budujących realnego o jego warianty. Jak rozwiazaliscie kwestie komina wentylacyjnego, przewidzianego w projekcie. Na zdjeciach z Waszych realizacji nie widzę aby ktokowiek go zastosował. Nasz projektant zniechęcał nas do zmian w tym zakresie( miał płacone ustaloną kwotę za całosc, stąd brak zapału podejrzewam). Bardzo prosze o info. Z góry dziekuję. Mariusz

 

Witajcie!

Ja będę budował z projektu podobnego tj. MARLENA i nie będę miał komina wentylacyjnego ponieważ robimy rekuperację. Może to właśnie zależy od zastosowanej wentylacji ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania o dolną łazienkę. Czy ktoś już ma wykończoną (niekoniecznie umeblowaną), bo jakos nie moge sobie jej wyobrazić (nie mamy jeszcze ścian działowych)?

 

DSC_1345.jpg

DSC_1367.jpg

DSC_1344.jpg

 

Znalazłem blog na którym widać budowę domu podobnego do naszych projektów i taka oto łazienka na dole. Na zdjęciach widnieje źródło strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do budujących realnego o jego warianty. Jak rozwiazaliscie kwestie komina wentylacyjnego, przewidzianego w projekcie. Na zdjeciach z Waszych realizacji nie widzę aby ktokowiek go zastosował. Nasz projektant zniechęcał nas do zmian w tym zakresie( miał płacone ustaloną kwotę za całosc, stąd brak zapału podejrzewam). Bardzo prosze o info. Z góry dziekuję. Mariusz

 

My też zrezygnowaliśmy całkowicie z tego komina na rzecz wentylacji mechanicznej.

 

Co do kominów - w projekcie nie ma kominków wentylacji kanalizacji. Nasz hydraulik przekonywał, że jeśli nie chcemy w domu czuć nieprzyjemnych zapachów to lepiej to zrobić. Więc wyprowadziliśmy dwa kominki wentylacyjne na dach. To tak do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]322547[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]322548[/ATTACH]

 

nasza Lenka już w kompletnym ubranku :)

 

No nikt nie chwali, a przecież jest co. Pięknie! I jaka działka duża. Podobają mi się kolory.

My podobnie, ale jednak okna wymyśliliśmy w złotym dębie, tak aby wszystko nie było antracytowe. W antracycie jest dach, rynny, parapety i drzwi. Patrząc na waszą kolorystykę stwierdzam, że to łamanie złotym dębem nie było może tak konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję wszystkim.. :) im częsciej patrzę na nasz domek tym bardziej mi sie podoba :)

 

Tryfan my tez najpierw mieliśmy miec okna złoty dąb ale w ostaniej chwili zmieniliśmy zdanie :) wyszło fajnie, ale złoty dab tez piękny dodaje takiego ciepła domkowi.

 

violcia88 dachówka to allegra 9- winerberger antracyt ceramiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkich budujących Realnego i pochodnych. Od długiego czasu przeglądam forum, budowa już ruszyła i jestem na etapie stropu a do końca wakacji będzie robiona więźba dachowa. I tu mam pytanie Czym wykańczaliście swoje kominy systemowe ponad dachem?

 

My oblozylismy płytka klinkierowa Noc Polarna z Przysuchy. Kolor antracyt nawiązujący do koloru dachu. Na to czapa betonowa, barwiona na szaro, wylana przez ekipę na budowie.

Teraz z tej samej serii Noc Polarna zrobiliśmy parapety zewnętrzne (są dostępne kształtki parapetowe), a na koniec będziemy z tej samej płytki co na kominie robić cokoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...