Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

rozliczać fachowców trzeba już od początku budowy. załóżmy odchylenie na pionie ściany przekłada się na grubość tynku. ja miałem taką sytuacje na ścianie działowej pomiędzy bliźniaczymi pokojami na górze. ściana była odchylona więc z jednej strony trzeba było dać grubszy tynk dołem ściany a z drugiej strony na górze doszło ze dwa centymetry na grubości tynku. co się oczywiście przekłada na koszty materiałów tynkarskich. http://rawena2dobredomy.blogspot.com/ poziomice i kątowniki w dłoń. :yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kam2015 ma oczywiście racje,

my tez jedną scianę mieliśmy ładnie pochyloną :-) tą ma której ejst komin - pomiędzy strychem a schodami

a może Twoi tynkarze policzyli jeszcze skosy na poddaszu (część mieszkalna i strych)?

tam jest chyba jakies 115 metrów

 

Czyli jednak muszę rozliczyć moich fachowców z ich pracy...

... więc miara w dłoń i działamy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich po długiej przerwie. mam pytanie dotyczące ferelnych schodow w realnym II odbicie lustrzane. moi fachowcy zle wykonali schody i zwlaja wine na mnie ponieważ podniosłem sciane kolankowa ale przecież sciana kolankowa nie podnosi stropow wiec chody zostają bez zmian tylko dach idzie wyżej.. sytuacja wygląda nastepujaco. iż moi budowlancy wykonali 4 schody zabiegowe zamiast 3 a tego ostatniego prostego schodka przed wejściem na strych nad garaz po prostu nie. po tych schodach nie da się normalnie wchodzić ponieważ na schodach zabiegowych w największym punkcie miescisie pol stopy.. ktoś może mi podac jaka powinna być wysokość i szerokość/glebokosc każdego schodka prostego...?? u mnie te wymiary roznia się w granicy max do 1,8 cm nie wiem czy to tak może być wykonane??? proszę o wasza opinie... z góry dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba łącznie ze mną robi schody zgodnie z projektem i powstaje dziura do łazienki. Tam powinno się przesunąć ten spocznik w kierunku łazienki żeby zamurować i mieć na czym oprzeć gazobeton lub cegłę , a tak będziesz kombinował przy tynkach z zabudowaniem tego. Ja to zabudowałem od wewnątrz płytą OSB potem siatka i tynk. Na razie nie pękło. Schody wyglądają na prawidłowo wykonane , ja jedynie nie lałem tego ostatniego schoda dopiero jak robiłem posadzki to ustaliłem to tak żeby ostatni schód był na równo z wykładziną. A to kilka fotek moich schodów.

1.jpg2.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

U mnie prace już trwają. Jak dobrze pójdzie to powinno udać się w tym roku zamknąć budynek chociaż w SSO.

Zapraszam do śledzenia mojego bloga budowlanego w którym na bieżąco wstawiam informację o kosztach jakie ponoszę. Informacja może być przydatna dla osób zaczynających budowę i oczywiście część kosztów nie musi być ponoszona. U mnie więcej środków zostało przeznaczonych na koparki i sprzęt ciężki ze względu na trudniejszy teren.

http://www.projektmarlena.mojabudowa.pl

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

U nas też w końcu prace ruszyły. Budujemy Realny 2 z kilkoma zmianami w Krakowie. Postęp prac wraz ze zdjęciami dokumentuję tutaj:

Pozdrowienia dla wszystkich!

 

No, no, na płycie fundamentowej to chyba jeden z nielicznych z grupy Realny/Milena/Rawena.

Mam dodatkowe pytania, więc proszę przeczytaj PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość poszła na priv.

Mnie nie było trudno przekonać do płyty, chociaż oczywiście w najbliższym otoczeniu mam zatwardziałych zwolenników fundamentów (większość z nich nie wie dlaczego woli fundamenty od płyty ;) ).

Zdecydowały względy praktyczne (czas i prostota wykonania, cena).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego . Obecnie kończymy ocieplanie, w środku hydraulika i elektryka czekamy na tynki i posadzki. Budujemy w okolicy Mrągowa Realny z powiększonym garażem i małą piwniczką.Pozdrawiam

 

Dzień dobry,

Czy mogę wiedzieć ile zapłaciliście za instalację elektryczną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeszukałem forum i nie znalazłem (lub nie umiem) postów nt. ilości zakupionego materiału na budowę ścian nośnych. Wydaje mi się,że temat mógłby ułatwić zakup nie tylko mi , ale również innym inwestorom. Stoję właśnie przed zadaniem zakupu betonu komórkowego ( rozmiar 24x24x59) i wg moich wyliczeń niezbędny będzie zakup ok 2300 szt. Mój projekt to MARLENA garaż jednostanowiskowy + 1m szerokości więcej. Zastanawia mnie ile Państwo potrzebowaliście materiału na budowę ścian w zależności od projektu i wymiarów materiału. Wg moich wyliczeń na metr kwadratowy powinienem zużyć 7 szt. betonu komórkowego. Ile metrów kwadratowych ścian nośnych po odjęciu otworów okiennych i drzwiowych mają orientacyjnie Państwa projekty? Jeśli dobrze wyliczyłem wszystkie ściany nośne u mnie w projekcie to wahają się w przedziale 300-330 m2 ( tak na szybkie liczenie do weryfikacji)

 

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jeśli ktoś byłby zainteresowany, to załączam zdjęcia z poszczególnych etapów budowy naszej Raweny II. Dom budujemy pod Wrocławiem.

Obecnie jesteśmy na etapie stawiania więźby dachowej. Dom zaczęliśmy budować na początku czerwca.

https://drive.google.com/open?id=0B-h9XNY4Q3prflhZQmgwamNZejRmSEduZEFvdmozZ29JUHRuZ01jd3ZjZ3pVRWVyZGtOX2M

 

Jeśli ktoś miałby pytania to śmiało piszcie :-)

 

Pozdrawiam

Wiola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...