Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zapraszam :)

 

Cześć. Bardzo dziękuję za zaproszenie. to jest mój nr tel 509546992 Jeżeli jest możliwość spotkania się jeszcze w tym tygodniu bardzo byłbym wdzięczny. Pozdrawiam, szczegóły ustalimy telefonicznie. Proszę o kontakt lub nr tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również buduje Milenę niedaleko Rzeszowa . w chwili obecnej jestem na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę. którą rozpoczynam w czerwcu . Bardzo chętnie zobaczę dom na etapie realizacji Jeśli ktoś buduje go w okolicach Rzeszowa lub Łańcuta to proszę o kontakt na adres: [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Przymierzam się do zakupu Milena II, jest to projekt bardzo podobny do realizacji z tego wątku.

podziwiałem wszystkie powstające domy na prezentowanych zdjęciach.

Jednakże nurtuje mnie jeden temat, który tutaj na forum jest skutecznie pomijany.

 

Mianowicie kilka razy padło pytanie dotyczące kosztów budowy i wszyscy je zignorowali.

Czy naprawdę nikt nie wie ile pieniędzy wydał na dom?

 

Przecież nie jest to wydatek typu guma do żucia, żeby pominąć go w budżecie domowym.

 

Oczywiście zaraz podniosą się głosy, że ktoś buduje z cegły, ktoś z pustaka, a inny ze sztabek złota i trudno wyliczyć takie koszty.

 

Myślę, że gdy pada pytanie ile kosztuje budowa takiego domu to każdy potrafi w skrócie odpisać:

 

np. Cegła SSO XXX zł a zmieniłem to i to. Wtedy mamy obraz tego czego można się spodziewać. A jak by dodać jeszcze rejon to już jest super bo każdy podciągnie sobie koszty pod swoje tereny na, których będzie się budował.

 

Wiele osób (ja także) próbuje oszacować swe siły zanim zabrnie w kozi róg i wyda swe pieniądze.

Nie obchodzi mnie ile kto zarabia i czy ma klamki ze szczerego złota w domu.

Obchodzi mnie tylko i wyłącznie czy będzie MNIE stać na taki dom i czy tak ja wiele osób nie porywam się z motyką na Słońce.

Jak wiele osób zastanawiam się czy nie skończę z domem niedokończonym i za każdym razem gdy będę koło niego przejeżdżał będę gryzł pięści.

 

W tej chwili wygląda to jak pokazywanie sobie siusiaków, które nic nie wnosi poza och i ach.

 

Dlatego bardzo proszę wszystkich tych, którzy prowadzą jakieś ogólne kalkulacje i mają na tyle odwagi, żeby przedstawić koszty budowy i swoich etapów - PROSZĘ POMÓŻCIE tym, którzy dopiero startują i przymierzają się do budowy podobnych domów.

 

Z góry dziękuję wszystkim tym, którzy pomogą w ten sposób mi i innym szukającym odpowiedzi na ważne pytanie o koszty budowy tego typu domów.

 

Z mojej strony mogę obiecać wszystkim, że gdy tylko zacznę budowę, będę starał się jak najbardziej skrupulatnie przedstawiać koszty albo na forum, albo na specjalnie stworzonym do tego celu blogu.

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Krzysztof Nowak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory wydałem do sumy 86tys. na tronie 6 masz wcześniejsze wydatki a teraz doszedł strop teriva na cały dom, klej, komin, drewno i pierdółek trochę. SSZ planuję na 130 w wersji pesymistycznej a uzyskanie SSZ jest najtańsze, wykończenie jak sama nazwa wskazuję wykańczać będzie:) Edytowane przez zyh
nie SSo a SSZ :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muli

Witam,

budujemy Realnego II w zachodniopomorskim, koszt (materiały + ekipa budowlana) stanu surowego z dachem w naszym przypadku to ok. 147 000 zł. Dom wewnątrz prezentuje się naprawdę fajnie, na zewnątrz zresztą też. Polecam

p.s. dziękujemy Koledze z Ostródy za możliwość obejrzenia domu i kilka cennych rad

CAM00126.jpg

DSC_0003.jpg

Edytowane przez muli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wstępny projekt kuchni domu. Proszę was o opinie i sugestie. Zastanawiamy się czy nie dać jeszcze jakieś wyspy albo jednak zbudować ściankę naprzeciwko schodów. Jednak chciałbym schodząc z góry prosto mieć możliwość wejścia do kuchni. Co myślicie

 

kuchnia_1.jpg

 

kuchnia_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za uwagi.

Też to zauważyliśmy że nie mamy szafek wiszących jednak problem jest taki że nie wiemy gdzie je dać. Po otwarciu kuchni mamy tylko jedną ścianę na kuchenkę i szafki. Drugi problem to brak stołu w kuchni przy którym można by przygotowywać jedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mgeo tam gdzie masz lodówkę, na tej ścianie możesz zrobić zamykane półki wiszące aż do okna i również nad lodówką i dobrze podpowiada Zyh z tym blatem w przejściu, który zastąpi stolik. My akurat znaleźliśmy inne rozwiązanie w Rawenie bo też mi bardzo zależało na stoliku i jednocześnie na spiżarce - mamy już projekt kuchni, łazienki i salonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do picco... pieknie się dom prezentuje.. my budujemy podobny dom Lena z powiększonym garażem. jakie okna wybraliście?? widzę że zdecydowaliście się powiększyć okna na bakonie, my rezygnujemy z balkonu ale myslimy czy zrobić własnie takie okna jak wy czy tylko 180/160. uważasz że byłoby za ciemno?? czy mógłbyś zrobić kilka fotek z środka?? dzięki za odpowiedzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasza78 Okna mamy Oknoplast Winergetic z pakietem trzyszybowym - kolor Winchester. Zdecydowaliśmy się na powiększenie ze względów wizualnych bo mnie nie podoba się okno doklejone do drzwi balkonowych, a takie były w projekcie. Trudno powiedzieć czy byłoby za ciemno, chyba nie. Zresztą to też na pewno zależy od której strony macie te okna - u nas są od południa. Nie mam aktualnych zdjęć ze środka ale jak tylko będę na budowie to jakieś zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...