Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

teraz koledzi i koleżanki czas na to ile kogo kosztowała budowa, aby sprawdzić na ile kosztorysy firm które sprzedają projekty są zgodne z rzeczywistością

a ile z ich obietnic to fikcja chodzi głuwnie o stan surowy zamkni ety ponieważ wykończeniówka u każdego będzie wyglądać już inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, z mężem dawaliśmy okna do wyceny do 3 firm, sami nie wiemy jeszcze do końca czy będą białe, czy brązowe wiec prosilismy o wycene w tych dwoch wariantach i za okna dwu komorowe na niemieckich profilach (tyle wiem maż napisałby na ten temat trochę wiecej ale okna sprawdzone) plus drzwi podwojne na taras w salonie wycenili nam w granicach 11 tysięcy za białe jakieś 12 tysięcy za brązowe. Różnica w cenie pomiędzy tymi firmami jest praktycznie zerowa, ceny wyszły zbliżone. Rozmiary okien takie jak w projekcie bez większych zmian.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wycene z 5 firm ..okna 3 szyby, profil Veka perfektlinie, kolor antracyt obustronnie..+ rolety zew.na wszystkie okna manualne, na najwieksze okno z silnikiem, ceny od 19-21tys. myslelismy o 2 szybach ale okazało się ze roznica na całości to 1000 zł. wiec wezmiemy 3 szybowe. roznica miedzy białymi a antracytem wyszła ok 3-4. tys. zaleznie od firmy. sandra 25 -same białe okna 2 szybowe to mamy oferte 8 tys. bez rolet. jeszcze czekamy na jedną ofertę.. u nas jeszcze daleko do montażu, ale chciałam wiedziec czy te ceny nie są jakieś z kosmosu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podnosiłem ściany kolankowej. Myślę, że różnica może wynikać z projektu - ja buduję Rawenę, a ty (chyba) Realnego. Trochę się jednak różnią, może te płatwie to jedna z różnic. No i w sumie to z przodu mam jeden bloczek, z tyłu dwa (na odwrót niż pisałeś). Ale sam jakoś na to nie zwróciłem uwagi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dla osób budujących (albo tych co już wybudowali) Milenę/Rawenę. Jak w Waszej opinii wygląda przestrzeń pomiędzy drzwiami tarasowymi w jadalni a ścianką działową z kuchnią? Czy jest wystarczająco miejsca? W projekcie podają 3,7 metra.

Zastanawiamy się z Mężem czy swobodnie da się postawić szafkę przy ściance działowej, postawić stół z krzesłami i otworzyć drzwi tarasowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

ja buduje w Łowiczu Rawene aczkolwiek dopiero ścianki kolankowe stawiaja, podesle info na priv

 

mam tez pytanie, czy płatwie te długie ~13 metrowe, macie w tych więźbach w jednym kawalku czy łączone?

 

pozdrawiam

 

U mnie są łączone. Cieśla stwierdził, że w tartaku takich długich mu nie zrobią i dzwonił do kierownika budowy potwierdzić, że ten się zgadza. Kierownik się zgodził no i mam takie łączenia jak na zdjęciach.

IMG_20140924_182538.jpg

IMG_20140924_182547.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...