Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Milenna II

 

Ja rozliczałem się za poszczególne etapy.

 

Koszty robocizny:

fundamenty 4 500 zł

mury do stropu+ komin 10 000 zł

strop i schody (lane z gruch) 4 000 zł

ściana kolankowa, wieniec + działówki na poddaszu 5 100 zł

SUMA = 23 600 zł

 

Dach - koszty robocizny:

Więźba + celagier (pełne deskowanie) + papa 7 400 zł

Blachodachówka 5 000 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Bardzo się cieszę, że powstało takie forum dotyczące projektów Rawena, Realny, Milena itp- uważam, że projekty są fajne ale bardzo trudno się na któryś zdecydować . My jesteśmy na etapie wyboru projektu :):) Działka raczej wąska bo 21 m wiec nie poszalejemy:)

a po przeczytaniu forum mam jeszcze większy mętlik w głowie :D Ale wszystkie uwagi dotyczące projektów przydadzą się na pewno.

Nie wiem tylko co zrobić z małą kuchnią w projekcie Rawena, Milena. Bardzo proszę o jakieś fotki z parteru domu jak rozwiązaliście problem małej kuchni- jeśli nie na forum to na [email protected]

z góry bardzo dziękuję

 

pozdrawiam wszystkich

 

Taka sama mamy szerokość działki tez 21 metrów i doskonale znam temat wyboru domu do wąskiej działki ale z własnego doświadczenia Realny pasuje jak ulał i jest obejście optymalne po 4 metry .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beton B20 8 477 zł (lałem równo z glebą)

Piach do murowania 20 ton 450 zł

Cement klasa 1 - Paleta (1400 kg) 560 zł

Zbrojenie - 1 500 zł

Folia izolacyjna 185 zł

Bloczek betonowy (864 sztuki) - 2 338 zł (nad częścią mieszkalną poszło 5 warstw bloczków, nad garażem 4 warstwy)

Wapno w płynie 58 zł

Izolbet - 600 zł

Piach do zasypania fundamentów w środku - 1500 zł

Chudziak 2 600 zł

Rury do kanalizacji 800 zł

Edytowane przez wyszoma
loterówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem szczegolowe rysunki z projektu i zastanawia mnie jedna kwestia. W projekcie przewidziana jest grubosc chudziaka 15 cm i wykonanie z betonu b20. Fachowcy twierdza ze chudziaka daje sie 10-12 cm i z betonu b10. A jak Wy robiliscie? Straszne koszty wyjda wg mnie dajac jak w projekcie, ale nie znam sie na tym wiec prosze o Wasze zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten temat od początku i wielkimi krokami zbliża się czas na budowę, działka jest już upatrzona. Cały czas zastanawia mnie tylko jakie są "realne" :-D koszty budowy do stanu SSZ. Dużo z was jest już po tym etapie dlatego miałbym prośbę tak jak poprzednicy żebyście napisali ile was to kosztowało. Jaki materiał, jaki strop (monolit czy systemowy) i oczywiście koszty robocizny. Nie chciał bym chura wystartować z budową a później się przekonać że zabraknie pieniędzy na niego.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ważne pytanie, które nasunęło mi się po wybraniu działki. Jak macie usytuowane domy względem stron świata? moja działka pozwala mi ustawić wejście tylko na stronę południe-południowy-zachód. W tym momencie okna z kuchni i salonu były by skierowane na zachód i północ. Zastanawia mnie jak będzie wyglądało nasłonecznienie w tak ustawionym domu.

 

Muli dzięki za odpowiedź. Dom ocieplaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...