Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fajny ten projekt Lena, nie wiem jak to mozliwe ze nie nie znalazlem go wczesniej. Kurcze trafia w nasze potrzeby nawet bardziej niz realny. To teraz mamy do myslenia. Sasza 78 jaka tu jest wysokosc scianki kolankowej? Moglbys napisac z jakich mat. Budujesz, jaki strop itp. Z gory dzieki za info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie pianką otwartokomórkową wyszło nas 9 350 (170 m2 po 55 zł). ocieplaliśmy cały dach do szczytu, grubość pianki 20 cm.

 

muli - piszesz, że ocieplałeś cały dach, do szczytu. A jak później z sufitem poddasza? Dodatkowo ocieplany? Bo w projekcie ocieplenie wełną jest wyrysowane tak, że szczyt dachu jest w ogóle nieocieplony.

 

Bratpit - też piszesz, że ocieplałeś pianą, możesz się podzielić równiez tą informacją jak ty zrobiłeś?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nasze potrzeby tez lepiej trafił, ponieważ my chcieliśmy otwartą powierznię na parterze, i nie potrzebowaliśmy dodatkowego pokoju na dole. jedynie powiekszylismy garaż ( brama 5m) ścianka kolankowa taka jak w realnym i milenie. buduje z ceramiki Eder , strop terriva + łazienka zbrojenie po staremu. stal +beton.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasza78,poza powiększeniem garażu nie wprowadzałaś zmian w projekcie?Wymyśliłam,żeby podzielić spiżarnię i część włączyć do wiatrołapu-powstanie miejsce na normalną szafę,a resztę włączyć do kuchni.I jakby trochę uszczknąć z wiatrołapu-tej części która przylega do łazienki-to może dałoby radę upchnąć w łazience jakiś prysznic.Ty już widzisz te pomieszczenia w realu,myślisz że to da się zrobić?

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do "Rawenowcow" i innych z dodatkowym daszkiem nad kuchnia. Co zrobiliscie z wneka utworzona dzieki temu daszkowi w garderobie? Ja w pierwszym momencie chcialem zamurowac rowno z reszta muru, ale teraz mam watpliwosci...

 

My zostawilismy te wnęke bo nam szkoda bylo zamurowac taką sporą wolną przestrzeń. Wydaje mi się że bedzie tam idealne miejsce na walizki i przechowalnie butów sezonowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem ocieplenie pianą pod szczyt, a na sufit podwieszany poszła jeszcze folia reflex i wełna 10 cm.

 

My tez takie rozwiązanie zastosowaliśmy. W lecie mimo upałów w domu na poddaszu bylo bardzo przyjemnie tak mowili panowie z wykonczeniowki. Teraz juz po ociepleniu calego domu mamy az za cieplo bo 23 stopnie, ale pompa jest jeszcze niewyregulowana i nie podlaczona rekuperacja. Dzis wkraczaja malarze a zostaly nam jeszcze schody, kominek i polozenie deski trojwarstwowej w sypialniach na gorze. No i kuchni nie ma wiec na przeprowadzke jeszcze troche musimy poczekac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasza78,poza powiększeniem garażu nie wprowadzałaś zmian w projekcie?Wymyśliłam,żeby podzielić spiżarnię i część włączyć do wiatrołapu-powstanie miejsce na normalną szafę,a resztę włączyć do kuchni.I jakby trochę uszczknąć z wiatrołapu-tej części która przylega do łazienki-to może dałoby radę upchnąć w łazience jakiś prysznic.Ty już widzisz te pomieszczenia w realu,myślisz że to da się zrobić?

pozdrawiam

Beata

 

więc my zrezygnowaliśmy ze spiżarni ale na rzecz większej kuchni, wyszło nam bardzo duże pomieszczenie gospodarcze w garazu wiec tam bedzie spiżarnia. w łazience na dole wychodzi duże pomieszczenie ponieważ wnęka pod schodami jest spora. my nie bedziemy zabudowywać tak jak jest w projekcie tylko ta wneke zostawimy. mozna spokojnie tam zrobić mały prysznic, ale nie z kabiną tylko bardziej z szybą , bo skos bedzie ..lub z zasłonką to już jak kto woli.. możlwości sa różne, ograniczenie stanowi tylko skos. szafę planujemy w wiatrołapie na ścianie oddzielającej łazienkę.. szerokoa ok 1,5 m. wystarczająca dla nas. ze spiżarką można zrobić tak jak pisałeś, troche do kuchni troche do wiatrołapu, my z tego zrezygnowaliśmy choć najpierw własnie taki był zamiar. ze zmian w projekcie to nie mamy balkonu, troche poszezylismy schody. i na górze teraz rozplanowaliśmy inny układ pomieszczeń, tak żeby zrobić garderobe. Nad garażem, bedzie dodatkowy pokój, pralnia, i druga garderoba. i zrezygnowaliśmy z łuku nad tarasem, u nas jest prosty.

nasz email [email protected]/ jak macie pytania jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sasza78 dziękuję za odpowiedź.My będziemy mieli garaż jednostanowiskowy i nad nim również planujemy pokój.Łuk też nam się nie podoba-będzie prosto.Kolega podpowiada żeby nie robić oddzielnego daszku nad wejściem do domu ale przedłużyć dach znad garażu-może faktycznie będzie lepiej wyglądało.Dobry pomysł z wykorzystaniem miejsca pod schodami w łazience na prysznic,dzięki.Pytań na pewno będzie jeszcze mnóstwo:-) Dopiero kupujemy projekt.

pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na tym forum dlatego przede wszystkim witam wszystkich!

 

Od kilku dni jestem posiadaczem projektu Realny 2. Budowa rozpocznie sie na wiosne 2015 w Krakowie. Aktualnie projekt jest na etapie adaptacji u architekta (planuje kilka zmian m.in. w rozmiarach okien, troszke szersza klatka schodowa, brak kominka, okna dachowe nad garazem i kilka innych).

 

Mam pytanie odnosnie wentylacji mechanicznej do tego domku. Czy ktos z Was sie na nia zdecydowal? Czy warto? Prosiliscie o wyceny WM zalaczonej do projektu, a jezeli tak to ile za nia wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...