Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich... mam nie mały problem. Okazało się że na mojej działce można wybudować budynek o wys. max 8m a mój projekt ma 8,16m (realny II) co proponujecie panie i panowie ? jak z tego wybrnąć?? przeprojektować go trochę czy może hmmm do pozwolenia na budowę o te 16 cm zejść poniżej gruntu. Grunt w późniejszym czasie będę wyrównywał ponieważ mam delikatnie ze spadkiem i w tedy zebrać te 16 cm ?? jak to się ma przy odbiorze budynku?? proszę o waszą pomoc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... mam nie mały problem. Okazało się że na mojej działce można wybudować budynek o wys. max 8m a mój projekt ma 8,16m (realny II) co proponujecie panie i panowie ? jak z tego wybrnąć?? przeprojektować go trochę czy może hmmm do pozwolenia na budowę o te 16 cm zejść poniżej gruntu. Grunt w późniejszym czasie będę wyrównywał ponieważ mam delikatnie ze spadkiem i w tedy zebrać te 16 cm ?? jak to się ma przy odbiorze budynku?? proszę o waszą pomoc...

 

 

 

witam jeszcze raz ja :) nie doczytałem że wysokośc 8metrów ale do dolnej krawędzi gzymsu lub okapu :) a nie do kalenicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Państwa pytanie o wentylację (myślimy o Realny II w zachodniopomorskim). Jaką firmę rekuperatora Państwo wybrali i czy koszt podwieszanych sufitów był duży?

 

Mamy rekuperator Brink Renovent Excellent. Większość kanałów została ułożona w podłodze a nie w sufitach podwieszanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do tych co robili zmiany do projektu, mianowicie ile takie zmiany kosztują, np. podniesienie ściany kolankowej ? i jeszcze jedno pytanko: czy elewacja budynku też musi być taka sama jak w projekcie?, bo ja bym na przykład wolała zrobić w klinkierze, tylko nie wiem czy mogę sama tak zrobić, czy to też musi być dokonana przez architekta zmiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, coś tu bardzo pusto..... nikt się nie odzywa. Chciałam zapytać ile kosztuje przyłącze energetyczne, czy oni to liczą w zależności od odległości czy mają stałą cenę i tak samo przyłącze wody - jak to jest liczone. Zaznaczam, że rurociąg gminny idzie właśnie przez moją działkę (na co wyraziłam kiedyś zgodę) Proszę podpowiedzcie jak możecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, coś tu bardzo pusto..... nikt się nie odzywa. Chciałam zapytać ile kosztuje przyłącze energetyczne, czy oni to liczą w zależności od odległości czy mają stałą cenę i tak samo przyłącze wody - jak to jest liczone. Zaznaczam, że rurociąg gminny idzie właśnie przez moją działkę (na co wyraziłam kiedyś zgodę) Proszę podpowiedzcie jak możecie.

 

Witam . Jestem na etapie planu itp . Z tego co pytałem w Tauron przyłącze do typowego domu czyli 14kw, kosztuje około 1100 zł i jest to stała cena , ale jezeli dom jest bardzo daleko moze zaistniec budowy jakiejs stacji przesyłu co podniesie koszt . Koszt przyłącza wody jest bardzo zróznicowany i zalezny od instytucji która przyłącza u nas jest to około 3000 zł. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata w Lenie bedzie ciężko. z tym prysznicem.. po wylewkach wyjdzie mała powierzchnia pod skosem.. jak bede na bzrobie zdjecie.. nawet jak zabierzesz wnekę z wiatrołapu, to bedzie kiepski układ na prysznic.. my jednak rob

 

Dziś omawialiśmy wstępnie zmiany w projekcie z naszym architektem-adapterem.Jednak będziemy mieli prysznic na dole-oczywiście wiatrołap będzie węższy,ale da się zrobić ufff :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tryfan, widzę że masz szambo najazdowe, zgadza sie? Napisz proszę jakie wybrałeś: betonowe czy plastikowe?

My będziemy wkopywać szambo w przyszłym roku i mąż wciąż duma czy plastik czy beton, w projekcie tez mamy wrysowane szambo najazdowe.

 

Niestety, analiza zdjęcia błędna.... To studzienka od kanalizacji sieciowej. Mam to szczęście (?) , że mam doprowadzoną kanalizację do samej działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sso.jpg

 

mamy prawie skonczony dach.. jeszcze komin się muruje, i ścianki działowe.. i będzie można dzisiaj powiedzieć SSO osiągniete.. :) teraz tylko czekanie na okna i ruszamy dalej..

czekają nas teraz porządki w domu i na działce...

 

 

Beata super że uda się zrobić ten prysznic..:) jeden problem macie z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]299298[/

ATTACH][ATTACH=CONFIG]299299[/ATTACH]

to nasza łazienka na dole - zmieściły się prysznic, wc i umywalka bez przesuwania ścian

Bardzo ładna łazienka.A kabinka jakie ma wymiary?To jakiś gotowiec czy robiona pod wymiar?

W Lenie bez przesuwania ścian ni dy rydy:)

pozdrawiam,Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]299298[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]299299[/ATTACH]

to nasza łazienka na dole - zmieściły się prysznic, wc i umywalka bez przesuwania ścian

 

Bardzo ładna łazienka, fajnie jest zobaczyć już wykończone wnętrza - no i oczywiście pozazdrościć etapu:D

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia kuchni i salonu

pozdrawiam

marszatko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]299298[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]299299[/ATTACH]

to nasza łazienka na dole - zmieściły się prysznic, wc i umywalka bez przesuwania ścian

 

Muli super to wygląda, coraz bardziej przekonuję się że Realny to najlepszy wybór !!!!! Ja tak myślę, że w połowie lutego przyjedziemy, oczywiście dam znać dokładnie. Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie do "dobre domy" czy zmianę stropu muszę również konsultować z waszym projektantem waszym ?? czy taką zmianę może sam wykonać mój projektant oczywiście z wszystkimi przeliczeniami itd itp . Chodzi mi o zmianę Stropu z terivy na płyty stropowe kanałowe. czy taką zmianę można dokonać w trakcie już istniejącej budowy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pytanie do "dobre domy" czy zmianę stropu muszę również konsultować z waszym projektantem waszym ?? czy taką zmianę może sam wykonać mój projektant oczywiście z wszystkimi przeliczeniami itd itp . Chodzi mi o zmianę Stropu z terivy na płyty stropowe kanałowe. czy taką zmianę można dokonać w trakcie już istniejącej budowy ?

 

witam

my również zmienialiśmy strop teriva na płyty - zmiany dokonaliśmy po uzgodnieniu z naszym kierownikiem budowy w trakcie trwania prac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...