Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wykonanie własne (tak chyba planowaliście) czy robiła Wam firma?

A jak sami robiliście to jakie były trudności? Nigdy nie robiłem więc ciekawy jestem czy to proste czy nie :)

Pozdrawiam

Zgadza się - WYKONANIE WŁASNE:yes:

Naprawdę nic trudnego - jeden dzień pracy i kilka siniaków na rękach- nie wiem dlaczego fachowcy aż tak bardzo cenią sobie tą robotę !

Dodam, że robiliśmy na podstawie projektu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich, którzy wybrali projekt Realny lub jego modyfikacje. W lutym, na etapie wyboru projektu trafiłem na to forum, ale nie było nas zbyt wielu, Widzę, że nie tylko ja z żoną dostrzegliśmy funkcjonalność i "piękno w prostocie tego domu". Chętnie podziele się uwagami jakie wprowadziłem do projektu. Tak się złożyło, że właśnie dzisiaj zalałem ławy. Po Bożym Ciele zaczynamy dalsze budowanie. Na tym etapie najważniejszą korektą jest zrobienie małej piwniczki pod pomieszczeniem gospodarczym w garażu. Chodziło nam bardziej o spiżarnie na przetwory i "ziemniaki" niż o graciarnie, ale jak to zwykle bywa koparkowy tak się dobrze bawił że aż żal mu było przerywać i piwniczka wyjdzie 2,5m szerokości i długość jak szerokość garażu. Co do pralnio-suszarni to wydzielamy z dużego pokoju nad garażem. W łazience powinny zmieścić się wąskie drzwi, za którymi będą 2-3 schodki, bo strop garażu jest niżej niż domu. To w/g nas najlepsze rozwiązanie, bo pralnia przy łazience, poza tym w pralni mankament skosu nie będzie tak dokuczliwy. Moja rodzina to 2+2. Doszliśmy do wniosku, że pokój gościnno-gabinetowy zrobimy nad garażem, a na dole mały pokoiko-gabinet z projektu włączamy do kuchni. Brak spiżarki musi być zrekompensowany dużą kuchnią ze schowkami i kredensem. Poza tym to już wybór osobisty, ale jeżeli kuchnia jest przestronna, i wygodna to w praktyce jest najfajniejszym miejscem w domu. Czekam na Państwa sugestie, chętnie odpowiem na pytania dotyczące bieżącego etapu budowy. Zapraszam na Mazury do Ostródy.

 

Witam!

po długim tentegowaniu nie wymyśliłam jak ma wyglądać połączona kuchnia z gabinetem (też chcemy kuchnie powiększyć jak Ty)

widzieliśmy nawet z Mężem domek w realu i nic z tego..nie oświeciło mnie :(

jak dotąd jesteś chyba jedyny który tak zrobił.... pomożesz koleżance, która rusza z budową Mileny i poratujesz zdjęciem kuchni/ zdjęciem projektu ze zmianami/ cokolwiek?

 

będę wdzięczna za pomoc/ radę

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

po długim tentegowaniu nie wymyśliłam jak ma wyglądać połączona kuchnia z gabinetem (też chcemy kuchnie powiększyć jak Ty)

widzieliśmy nawet z Mężem domek w realu i nic z tego..nie oświeciło mnie :(

jak dotąd jesteś chyba jedyny który tak zrobił.... pomożesz koleżance, która rusza z budową Mileny i poratujesz zdjęciem kuchni/ zdjęciem projektu ze zmianami/ cokolwiek?

 

będę wdzięczna za pomoc/ radę

Dziękuję!

 

Witam!

My budujemy Milene II. Jestesmy na etapie wylewania stropu nad garazem. W przyszlym tygodniu pojdzie strop nad parter. Zmiany jakie wprowadzilismy to wybudowanie piwnicy pod calym garazem robiac zsyp na opal w garazu (schody prowadza przez pomieszczenie gospodarcze). Poszerzylismy schody w domu do 120 cm szerokosci no i nieszczesna kuchnia, ktora spedzala mi sen z powiek. Postanowilismy pozbyc sie sciany łaczacej kuchnie z jadalnia oraz sciank ktora wystawala od wykuszu i zostawic otwarta przestrzen. W tym miejscu bedzie wyspa o wymiarach 120x120 mniej wiecej. Sciana od schodów zostala przedłuzona , że jest w tej samej linii co przeciwlegla sciana salonu. Na tym etapie to tyle. Budujemy w warmińsko-mazurskim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Postanowilismy pozbyc sie sciany łaczacej kuchnie z jadalnia oraz sciank ktora wystawala od wykuszu i zostawic otwarta przestrzen. W tym miejscu bedzie wyspa o wymiarach 120x120 mniej wiecej. Sciana od schodów zostala przedłuzona , że jest w tej samej linii co przeciwlegla sciana salonu. Na tym etapie to tyle.

Ciekawa adaptacja.

A możesz dać rzut parteru lub

dokładnie jakie zmiany robiłaś przy poszerzeniu schodów?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ruszamy niedługo z budową Mileny II/ lustro.

 

Rezygnujemy z gabinetu by powiększyć kuchnię ale mam obawy czy będzie to zgrabnie wyglądało....

Zabrałam kawałek z kuchni by powstała szafa wnękowa w wiatrołapie.

Jest jeszcze opcja by szafę wygospodarować z łazienki ( i tak planujemy mieć tylko sedes + umywalka)

projektoryginal.jpg

 

Gorąca prośba byście zerknęli i dali znać co myślicie o proponowanych zmianach.

Dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa adaptacja.

A możesz dać rzut parteru lub

dokładnie jakie zmiany robiłaś przy poszerzeniu schodów?

Pozdrawiam

 

W projekcie schody mają szerokość 90 cm a wysokość stopnia to 19 cm, my poszerzyliśmy je do 120 cm i 17,8 cm wysokość nam wyszła, tak żeby było wygodniej. Rzut parteru postaram sie pokazac w najbliższym czasie a moze po prastu zrobie zdjecia i je zamieszcze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie posiadam już pozwolenie na budowę na REALNY II jestem w trakcie budowy i chcę zlikwidowac ściane wew (gr 24cm "nośna"?) która jest międy salonem a kuchnią i wykonac podciąg aby kuchnie zrobic otwarta oraz zamiast terivy wykonac strop z płyty ażurowej. czy takie zmiany wystarczy wpisac w dziennik budowy czy potrzeba jakiś zmian w pozwoleniu na budowę???? bardzo bym prosił o pomoc z góry dziękuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ruszamy niedługo z budową Mileny II/ lustro.

 

Rezygnujemy z gabinetu by powiększyć kuchnię ale mam obawy czy będzie to zgrabnie wyglądało....

Zabrałam kawałek z kuchni by powstała szafa wnękowa w wiatrołapie.

Jest jeszcze opcja by szafę wygospodarować z łazienki ( i tak planujemy mieć tylko sedes + umywalka)

[ATTACH=CONFIG]313673[/ATTACH]

 

Gorąca prośba byście zerknęli i dali znać co myślicie o proponowanych zmianach.

Dziękuję!

 

Cześć :) Bardzo fajnie to rozplanowaliście, każda opcja powiększenia tej kuchni jest dobra ;) a jeśli planujecie mieć na dole tylko sedes i umywalkę to faktycznie warto wykorzystać to miejsce na szafę (nie będzie ona duża ale zawsze coś się zmieści).

 

Pozdrawiam i wpisujcie na forum jak Wasze postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie posiadam już pozwolenie na budowę na REALNY II jestem w trakcie budowy i chcę zlikwidowac ściane wew (gr 24cm "nośna"?) która jest międy salonem a kuchnią i wykonac podciąg aby kuchnie zrobic otwarta oraz zamiast terivy wykonac strop z płyty ażurowej. czy takie zmiany wystarczy wpisac w dziennik budowy czy potrzeba jakiś zmian w pozwoleniu na budowę???? bardzo bym prosił o pomoc z góry dziękuje.

 

Hej, ja tez wyrzucilem ścianę między salonem i kuchnią i jeszcze skróciłem ścianę przy schodach od strony salonu, konczy się tak jak łazienka. Projekt Rawena. Podciag jest konkretny, podtrzymany na dwóch słupach betonowych, strop monolit 18cm. Kupa betonu i stali, ale konstruktor przeliczał i naniesione na projekt.

 

Jesli nie bedziesz skracal tej scianki przy schodach to moze slupy nie bedą potrzebne, ale najlepiej zeby projektant a najlepiej konstruktor na to spojrzał.

Dla Twojego własnego spokoju.

 

A czy wpis do ksiazki wystarczy, zapewnie to zmiana istotna, wydaje mi sie ze zalezy to od kierownika budowy czy wpisze czy nie, najlepiej pogadaj z nim.

 

Natomiast a stropie z płyty azurowej nie slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc dotyczącą wentylacji w domu, jakie rozwiązania zastosowaliście.

 

U mnie rekuperacja + wentylacja grawitacyjna w garazu i kotlowni. Chętnie się podepnę, jeśli ktoś ma reku, to jaka wydajność dla projektu Rawena przy wentylacji również dla pokoju nad garażem jednostanowiskowym. Wydaje mi się że ten dom jest na skraju wydajnośći 350m3h/450 ale projekt reku jest w trakcie. Jakies inne realne opcje wrzucenia reku oprócz garażu / kotłowni / pokoju nad garażem? Ktoś stosował wrzutnie przez komin wentylacyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna wizualizacja !!!

 

[attach=config]314267[/attach][attach=config]314268[/attach][attach=config]314269[/attach][attach=config]314270[/attach][attach=config]314271[/attach]

 

wizualizacje łazienki na górze, salonu oraz jadalni. Może komuś się przydadzą :)

 

pozdrawiamy wszystkich budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektu do działki i będzie to Realny lub Rawena, czy możecie doradzić przy tym układzie stron swiata który układ będzie korzystniejszy z garazem po stronie Zach czy Wsch ? Stojąc na drodze przodem do działki po prawej czy po lewej stronie. Sam już nie wiem który układ korzystniejszy.

strony świata.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...