Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Anna 88, dodaj jeśli możesz te zdjęcia w kolejnym poście. Jesteśmy ciekawi.

Fajny pomysł z tym daszkiem z tyłu, na pewno się przyda.

 

@zyh

aż tak ciasnow Waszej kuchni nie było :) a Rawena ma nieco większą kuchnię więc żona ma nadzieję, że się jakoś pomieścimy (Jej kuchnia=Jej królestwo więc zostawiam decyzję żonie:) )

możesz mi jeszcze napisać jak u Was wygląda wysokość w garażu ? bo z tego co pamiętam było chyba dość wysoko

 

My wczoraj odwiedziliśmy murarza i wstępna wycena za robociznę stanu surowego otwartego (bez dachu), czyli fundamenty, schody, kominy, murarka itd. powiedział nam około 19 tys. zł - projekt Rawena II (planujemy budowę z betonu komórkowego H+H lub Solbet - spoiwo - klej.)

Co myślicie i tej wycenie ?

cały czas zastanawiamy się też nad sposobem ogrzewania, tzn gaz lub paliwa stałe (własny las), mógłby się ktoś wypowiedzieć jak tam sezon grzewczy w przypadku gazu wyszedł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qshaq

 

Jeżeli to pocieszające mogę Ci powiedzieć że my rownież mielismy przeboje z konserwatorem i również mamy narzucony kolor dachu w naszym przypadku była to czerwień (ceglasty) lub brąz. wczytajcie się może i u Was tak jest. Zawsze to troszeczkę więcej dachówek do wyboru.

Spodziewam się, że to ten sam konserwator, skoro też masz wpisane Wrocław. Przy okazji, może dałoby się Ciebie odwiedzić i na żywo podpatrzeć stan zaawansowania i efekty zmian? My narzucony mamy odcień czerwonego, tj. ceglasty, albo czerwony, o brązowym nie ma nic w pisemku. Właśnie też taki kolor nam chodzi po głowie, i całkiem możliwe że na tym się skończy, ale w dalszym ciągu dylmatem jest kolor stolarki. Czy zostawić wszystko białe jak w oryginale, czy jednak kombinować?

 

Sony87 my też zrezygnowaliśmy z balkonu i będziemy mieć zwykłe okna, wygląda to nieźle. A co do pomieszczenia nad garażem, to jest jeszcze w fazie "zastanawiania" się, ale na wszelki wypadek już robimy 2 okna zamiast jednego, tak jak ktoś tu już wcześniej wrzucał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qshaq

 

Jeżeli to ten sam konserwator to mogę powiedzieć ze bylam tak zdesperowana hihihi, że napisałam nawet pismo z prośba o zgodę na zmiane, jednak... nic z tego, otrzymalam odmowę :( Jeżeli chodzi o kolor okien to myślę że okna koloru drewna, typu złoty dąb, orzech itp będzie jak najbardziej pasowały. My mamy kolor okien Winchester czego na zdjęciach nie widać ale jak oglądałam realizacje już zrealizowane w internecie to bardzo mi się ten kolor spodobał i jestem z niego naprawdę zadowolona. I widzialam również realizacje tego koloru z biało szarą elewacją (niestety kolor dachu był grafitowy :()

Skoro tylko 5 zdjęć mogę wrzucić to wrzucam kolejne, barierki, okno tarasowe i dachówkę w slońcu.

 

Zyh to jak zrealizujecie przed nami elewacje bialo - kawowo z mlekiem to pochwalcie się ;) jestem ciekawa bardzo efektu, bo szukam czgos takiego ale coś znaleźć nie mogę.

 

11422738_980792318632201_261365471_n.jpg11541272_980793991965367_913582902_n.jpg11273831_970459689665464_1098165754_o.jpg11233129_970459776332122_996500094_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muli
Mam pytanko odnośnie kuchni. Czy likwidowaliście ścianę nośną pomiędzy kuchnią a salonem i działową między kuchnią a przedpokojem?

Pozdrawiam.

 

pomiędzy kuchnią a salonem poszerzyliśmy przejście i zrobilismy otwór do samego sufitu (w stropie wstawione zostało dodatkowe zbrojenie).

pomiędzy kuchnią a przedpokojem ściana została, wejście zostalo tylko trochę przesunięte tak aby szafki i lodówka pasowały,a zlikwidowaliśmy wnękę w tej ściance.DSC_0018.jpgDSC_0021.jpg

DSC_0018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muli
witam

nie wiem jak WY ale ja obawiam się białych okien,drzwi, bramy garażowej....ale jednocześnie podoba mi sie elewacja zgodna z projektem.

Czy ktoś ma juz skończony dom, elewację ale z ciemnymi oknami: grafit, szare itp i chciałby sie pochwalić zdjęciami?:)

zastanawiam się czy ładnie by to wyglądało....

dzięki!

 

my mamy połączenie antracytu i białego - nam się podoba :)

front.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy połączenie antracytu i białego - nam się podoba :)

[ATTACH=CONFIG]320832[/ATTACH]

 

Nam też się podoba, i to w dużej mierze ze względów na walory wizualne wybraliśmy ten projekt. Nasz błąd, że nie wzięliśmy pod uwagę opinii konserwy, a nie chcemy kombinować i robić "na opak". Mimo, że w naszej okolicy z czerwonym dachem będziemy się wręcz wyróżniać. Zazdrościmy, ale mimo wszystko będziemy kombinować z odcieniami czerwonego. Najwyżej wyjdzie kicha... elewacja nie jest dożywotnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość muli
Piękne macie ogrodzenie, zdradzicie skąd i za ile?

 

dzięki:)

ogrodzenie to prezent od Teścia, wyrób własny - ma zakład spawalniczy :) koszt (długość 25 m, wysokość 130 cm) materiału, cynkowania i malowania proszkowego to ok. 9 tys. , wykonanie dla nas było 0 zł :)

wzór wzięliśmy z internetu: http://www.konsport.com.pl/pp-002-p64.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Muszę się pochwalić, że w tym tygodniu na naszej działeczce działo się więcej niż przez 2 poprzednie lata:

1. wykoszone 50% bliżej nieokreślonej roślinności ;)

2. skrzynka z prądem już sobie stoi

3. no i jest pierwszy zarys naszego realnego, tylko trzeba się dobrze wpatrzeć bo ten sznurek na zdjęciu jest trochę nie widoczny. No ale najważniejsze że my widzimy już tam prawie ściany naszego przyszłego domku :)

 

20150617_185534j.jpg

 

Miejmy nadzieję, że teraz będę już częstszym gościem na forum już nie tylko jako obserwator :wiggle:

Edytowane przez markul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:)

ogrodzenie to prezent od Teścia, wyrób własny - ma zakład spawalniczy :) koszt (długość 25 m, wysokość 130 cm) materiału, cynkowania i malowania proszkowego to ok. 9 tys. , wykonanie dla nas było 0 zł :)

wzór wzięliśmy z internetu: http://www.konsport.com.pl/pp-002-p64.html

 

szkoda, że tak daleko. dałbym teściowi zarobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Muszę się pochwalić, że w tym tygodniu na naszej działeczce działo się więcej niż przez 2 poprzednie lata:

1. wykoszone 50% bliżej nieokreślonej roślinności ;)

2. skrzynka z prądem już sobie stoi

3. no i jest pierwszy zarys naszego realnego, tylko trzeba się dobrze wpatrzeć bo ten sznurek na zdjęciu jest trochę nie widoczny. No ale najważniejsze że my widzimy już tam prawie ściany naszego przyszłego domku :)

 

[ATTACH=CONFIG]321142[/ATTACH]

 

 

 

 

Miejmy nadzieję, że teraz będę już częstszym gościem na forum już nie tylko jako obserwator :wiggle:

 

Mam pytanie odnośnie prądu. jak to jest u Was. My podpisywalismy umowe w ubieglym roku w pażdzieniku i w PGE powiedziano nam że nastapila zmiana przepisów i nie mozemy podłączym pradu na własną rekę tylko to PGE ma mozliwośc przyłącza i ma na to czas 18 ms od podpisania umowy.... tak więc mają czas do kwietnia 2016 a nam potrzebny jest prąd bo jesli uda nam sie dokończyc budowe w tym roku to i tak nie dostaniemy pozwolenia na zamieszkanie dopoki nie podlączą nam prądu. Pisaliśmy juz pismo o przyspieszenie prac...ale to i tak nic nie daje..powiedzieli ze takich pism mają wiele a muszą wykonac terminowe przyłącza.... Normalnie załamka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikka234

złóż wniosek o prowizorkę budowlaną, kosztuje to troszkę bo ok 100 miesięcznie + zużycie ale masz prąd od razu a na przyłącze to czekasz w między czasie. w taryfie G i tak nie podpiszesz umowy, ponieważ nie masz instalacji w domu i żaden elektryk nie wyda Ci zaświadczenia o wykonaniu instalacji, które jest potrzebne do podpisania umowy w dystrybucji na taryfę G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...