Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie do osób które zamiast pokoju robią kuchnie. Można by jakiś obraz tego jak zaaranżowaliście parter w takim razie?

 

hey

podbijam temat :) ja też powiększam kuchnię o gabinet- wykusz pozostał bez zmian.

Kuchnia ma być z przodu budynku i teraz zastanawiam się nad zaaranżowaniem tego... chyba bez projektanta się nie obędzie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hey

My mamy wyłaz nad pokojem (jednym z bliźniaczych). Z korytarza na pietrze będzie wejście na strych a ze strychu wyjście do wyłazu.

W projekcie jest chyba wyłaz z pokoju nad garażem ale wtedy potrzebne byłyby kolejne schody a tego chcieliśmy uniknąć.

pozdrawiam

 

Bardzo dziękuję za podpowiedź !

Dziś panowie budujący dom podsunęli mi taki pomysł aby zrobić w tamtej części wyłaz bo od razu będę miał doświetlony strych i będę mógł go wietrzyć :)

A jakie otwieranie okna lepiej zamontować ? Boczne czy do góry ? A wyłaz ma pan drewniany czy pcv ? Bo w hurtowni pokryć dachowych mówią,że to nie ma różnicy jeśli chodzi o wyłaz (tu Velux otwierany na bok) . Czy trzeba zachować wymiar ok 80cm/80cm ? Czy można mniejszy ?

A może takie okna z FAKRO wystarczą typu WSS 54x75 ?

Edytowane przez tomaszklakier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam kanal plaski 6cm, wyrownane styropianem, u mnie akurat w sumie 10cm.. dalem asekuracyjnie bo nie bylem pewien kto bedzie robil reku i jakie beda kanaly. Zreszta, wydawalo mi sie ze lepiej bedzie gdy wylewka nie bedzie sie bezposrednio stykac ze stalowym kanalem z uwagi na odglosy, ktore pozniej beda przenoszone na dom kanalami, ale to moze tylko moj wymysl i nie wiem jak by to bylo w praktyce.

Jeszcze jedna rzecz.. jesli balkon jest na tym samym poziomie co strop, to podniesienie styropianem jest raczej wskazane (choc kosztowne) z uwagi na potrzebe ocieplenia balkonu od gory.. choc pewnie da sie to inaczej rozwiazac gdyby przewidziec sytuacje. W kazdym razie chcialem zwrocic na to uwage.

 

/Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to później umyć? :p

 

Też zastanawialem sie nad oknem w tym miejscu, ostatecznie zamontowalem swietlik dachowy z veluxa, wsadzony jest przy szczycie dachu nad czescia mieszkalna, w komplecie jest 3 metrowa rura ktora doprowadze swiatlo wlasnie nad klatke schodowa, koszt wiekszy ale mniejsza strata ciepla dodatkowo prosty strop na klatce no i myc nie bedzie trzeba. A przy wiekszym śniegu w koszu moze zalegac snieg jednocześnie przyslaniac Twoje okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze pragnę się podzielić miła dla mnie wiadomością - mamy JUZ odebraną Milene II !!!

Z projektu BUDOWA przechodzimy do projektu DOM MIESZKALNY i teraz dopiero zaczną sie wydatki :)

 

Kupiliśmy projekt w styczniu 2013 a budowę zakończyliśmy w styczniu 2016.

 

Budującym życzę powodzenia ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze pragnę się podzielić miła dla mnie wiadomością - mamy JUZ odebraną Milene II !!!

Z projektu BUDOWA przechodzimy do projektu DOM MIESZKALNY i teraz dopiero zaczną sie wydatki :)

 

Kupiliśmy projekt w styczniu 2013 a budowę zakończyliśmy w styczniu 2016.

 

Budującym życzę powodzenia ! :)

 

Witam - gratuluję odbioru ! My też wkrótce przymierzamy się do odbioru. Czy mogę się dowiedzieć jakie koszty się z tym wiążą ? Z góry dziękuję i pozdrawiam. Martyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, budujemy Milenę pod Wrocławiem, ma pytanie co do ogrzewania podłogowego. Widzę że częśc osób decyduje się na podłogówkę na parterze i częściowo na poddaszu. jaki rodzaj podłogi dajecei tam gdzie jest ogrzewnaie podłogowe? panele? płytki? deska?

Z tego co wiem najlepsze w przypadku podłogówki są właśnie płytki lub panele. Jeśli chodzi o deskę to ewentualnie twarde drewno, czy raczej te egzotyczne, czyli droższe.

Jakie są Wasze opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, budujemy Milenę pod Wrocławiem, ma pytanie co do ogrzewania podłogowego. Widzę że częśc osób decyduje się na podłogówkę na parterze i częściowo na poddaszu. jaki rodzaj podłogi dajecei tam gdzie jest ogrzewnaie podłogowe? panele? płytki? deska?

Z tego co wiem najlepsze w przypadku podłogówki są właśnie płytki lub panele. Jeśli chodzi o deskę to ewentualnie twarde drewno, czy raczej te egzotyczne, czyli droższe.

Jakie są Wasze opinie?

 

Witam

My zdecydowaliśmy się na podłogówkę na dole, wszędzie mamy płytki oprócz małego pokoju. Zastosowaliśmy płytki z uwagi na to, że tak się przyjęło, że płytki najlepiej oddają ciepło. W sprzedaży pojawiły się też panele winylowe, które podobno równie dobrze spisują się na podłogówce - no ale cena też jest wysoka.

Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów !

Martyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszędzie podłogówka, płytki tylko w kuchni, korytarzyku do wiatrołapu i wiatrołap(łazienki oczywiście też:)) reszta to panele i nie żadne do "ogrzewania podłogowego" bo za naklejkę więcej się płaci tylko zwykłe, jedynie podkłady jakieś niebieskie z rolki do podłogówki ale nie z górnej półki. w domu ciepło i przyjemnie jest:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...