Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jeśli można, to proszę o zdjęcia z piętra :)

np. sypialnia, chociaz pozostale pomieszczenia tez mnie interesują :)

jestem ciekawa ile miejsca jest po wstawieniu łóżka do sypialni, czy jest ciasno i jak pojemna jest ta garderoba?

 

Niestety w tej kwestii nie pomogę, za górę będziemy się dopiero zabierać.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ,że są :)

 

Pytanie i odpowiedź w idealnym dla mnie momencie :) czekamy na pozwolenie na budowe i dostalismy pismo, ze mozemy ogrzewac tylko peletem (w planach mielismy ekogroszek).

 

jak się sprawdza ogrzewanie peletem?

dzisiaj dopiero zaczynam przeszukiwanie opinii na ten temat, szczerze to nic nie wiem :D nie interesowalam sie wczesniej.

 

bede wdzieczna za opinię i ewnetualne porady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie i odpowiedź w idealnym dla mnie momencie :) czekamy na pozwolenie na budowe i dostalismy pismo, ze mozemy ogrzewac tylko peletem (w planach mielismy ekogroszek).

 

jak się sprawdza ogrzewanie peletem?

dzisiaj dopiero zaczynam przeszukiwanie opinii na ten temat, szczerze to nic nie wiem :D nie interesowalam sie wczesniej.

 

bede wdzieczna za opinię i ewnetualne porady. :)

 

Dużo nie powiem bo dopiero zacząłem grzać parę dni temu( no może z dwa tygodnie temu). Na chwilę obecną nie mam jeszcze czujników temperatury, nie mam ustawionego odpowiednio pieca, ale jak na skromne grzanie to dla nas jest mega gorąco. Na dole równomiernie gorąco a u góry już chłodniej jak są tylko kaloryfery. Oczywiście mrozu nie ma , ale kaloryfery ustawione 5 na skali ( z 6) i jest w sam raz sympatycznie. Tak chcieliśmy bo bardziej lubimy chłód niż gorąco.

Ostatnio nie grzałem dwa dni , wchodzę do domu a tam cieplutko.

Być może w tym tygodniu wyregulują mi piec i zamontują wszystko co trzeba i po jakimś czasie będę mógł powiedzieć coś więcej. Na chwilę obecną piec zużywa mi jeden worek pelletu czyli 20kg/dobę. Jak dla mnie pellet to lepszy wybór niż ekogroszek bo na pewno jest paliwem czystszym nie tylko dla użytkownika ,ale również dla środowiska. Polecam pellet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie powiem bo dopiero zacząłem grzać parę dni temu( no może z dwa tygodnie temu). Na chwilę obecną nie mam jeszcze czujników temperatury, nie mam ustawionego odpowiednio pieca, ale jak na skromne grzanie to dla nas jest mega gorąco. Na dole równomiernie gorąco a u góry już chłodniej jak są tylko kaloryfery. Oczywiście mrozu nie ma , ale kaloryfery ustawione 5 na skali ( z 6) i jest w sam raz sympatycznie. Tak chcieliśmy bo bardziej lubimy chłód niż gorąco.

Ostatnio nie grzałem dwa dni , wchodzę do domu a tam cieplutko.

Być może w tym tygodniu wyregulują mi piec i zamontują wszystko co trzeba i po jakimś czasie będę mógł powiedzieć coś więcej. Na chwilę obecną piec zużywa mi jeden worek pelletu czyli 20kg/dobę. Jak dla mnie pellet to lepszy wybór niż ekogroszek bo na pewno jest paliwem czystszym nie tylko dla użytkownika ,ale również dla środowiska. Polecam pellet. :)

 

 

dziękuję za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]374106[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374107[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374108[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374109[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374110[/ATTACH]

 

W obu łazienkach i w kuchni zainstalowałem radia ABB - gra to wyśmienicie :) A na jednym ze zdjęć zaginiona lodówka. Co do kuchni to zrobiliśmy w L i znalazło się miejsce na "słoikownię".

 

łazienka, kuchnia i cała reszta cudowna! :) a gdzie znajduje sie teraz słoikownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]374023[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374024[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374025[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374026[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]374027[/ATTACH]

 

Witam

super wnętrza...

a co to za drzwi? jaki kolor?

bardzo ładne...

też mieliśmy zrobić schowek pod stopniami ale w końcu zamurowaliśmy :)

czy dobrze widzę, że macie rekuperację?

czy spotkaliście się Wy lub ktoś inny na forum z kwadratowymi anemostatami?

( takimi małymi do domu bo przemysłowe są, wiem)

nam zakładający reku wpierają, że nie ma zewnętrznych, widocznych osłon anemostatów kwadratowych...

okrągłe nam nie pasują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
wrzucę kilka zdjęć ze środka pewnie komuś się przyda

 

salon - brak jeszcze listew ale przyjdzie na to czas :)

 

 

[ATTACH=CONFIG]321752[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]321753[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]321754[/ATTACH]

 

bratpit77 mam do Ciebie pytanie.prosze napisz, jakie wymiary ma stÓł na zdjeciu? Zastanawiam sie jaka jest szerkosc jadalni, czy zmiesci sie stol 160 cm na dlugosc? Dopiero jestesmy na etapie wyboru projektu i mieszkamy niedaleko Ciebie :) wyslalam Ci wiadomosc pw w sprawieobejrzenia domu z zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba łącznie ze mną robi schody zgodnie z projektem i powstaje dziura do łazienki. Tam powinno się przesunąć ten spocznik w kierunku łazienki żeby zamurować i mieć na czym oprzeć gazobeton lub cegłę , a tak będziesz kombinował przy tynkach z zabudowaniem tego. Ja to zabudowałem od wewnątrz płytą OSB potem siatka i tynk. Na razie nie pękło. Schody wyglądają na prawidłowo wykonane , ja jedynie nie lałem tego ostatniego schoda dopiero jak robiłem posadzki to ustaliłem to tak żeby ostatni schód był na równo z wykładziną. A to kilka fotek moich schodów.

[ATTACH=CONFIG]331340[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]331341[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]331342[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]331343[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]331344[/ATTACH]

Bratpit77 napisz prosze z jakiego drzewa zrobione sa schody i ile kosztowaly. Sa piekne :) drzwi i listwy rowniez :) moze wrzucilbys zdjecia dolu z listwami i cala stolarka. Ile kosztuja takie drzwi wykonane pewnie przez stolarza na zamowienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Jestem posiadaczką projektu ogrzewania podłogowego na parterze dla domu MILENA(odbicie lustrzane)- wykonanego przez profesjonalną firmę.

Dzięki temu projektowi można zdecydować się na samodzielne ułożenie podłogówki - co daje spore oszczędności !

Zainteresowanych proszę o kontakt poprzez prywatną wiadomość.

Pozdrawiam

marszatko

 

 

Witam,

Jestem zainteresowany tym projektem. Czy mogłaby Pani mi go udostępnić?

 

pozdrawiam

 

bamkor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Aktualnie skończyłem stan surowy otwarty. Dach deskowanie plus papa. Okna i dachówka już w następnym roku. Na chwilę obecną wybieram pokrycie dachowe między CERATON TITANIA a ROBEN Monza plus. Wycenę wraz z orynnowaniem oraz 1szt okna dachowego mam w cenach:

Ceraton-21tys

Roben- 18tys

Mam pytanie jak wyglądało cenowo wykonanie kompletnej elewacji (materiał plus robocizna). Rozmawiam powoli z wykonawcami i chciał bym wiedzieć jak to wyszło u Was.20161205_115740.jpg20161205_115740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Witajcie,

wybraliśmy z mężem projekt Realny II :) Jesteśmy z Olsztyna. Budowę zaczynamy na wiosnę. :yes: :D

Nie mieliśmy okazji zobaczyć domu na żywo, tylko katalog i ewentualnie internet. A nie ukrywam, że chętnie spotkalibyśmy się aby zobaczy jak wygląda dom w rzeczywistości oraz zasięgnąć kilku rad :). Czy zgodziłby się ktoś pokazać nam swój dom? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...