Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

biura sprzedażowe/projektowe powinny Ci grubo zapłacić za umieszczenie Twoich zdjęć

zamiast komputerowych wizualizacji :-)

 

i dzięki za założenie wątku !

skorzystaliśmy w trakcie budowy swojej Mileny :-)

 

 

Z racji iż to ja założyłem ten wątek wrzucę kilka fotek już po ukończeniu ,można powiedzieć kompletnym :)

 

8f3019662fbfb9a1.jpg

 

27879825055c9b41.jpg

 

60770f6760290950.jpg

 

1d2d2e3065c71e8a.jpg

 

131ed9551baff1e5.jpg

 

6f3e6884f32273c8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
Zależy jak ocieplisz dom. Przy dobrym ociepleniu wystarczy 10-12kw, także podziel to przez 2 co jest napisane.. taki kocioł 24 wystarczyłby na ogrzanie 3 realnych. Ja w Rawenie mam kocioł gazowy o mocy max 14kw i w największe mrozy pracował do 10h/dobę i nigdy nie z mocą maksymalna także pewnie mniejszy też by wystarczył ale mniejszych za bardzo nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak ocieplisz dom. Przy dobrym ociepleniu wystarczy 10-12kw, także podziel to przez 2 co jest napisane.. taki kocioł 24 wystarczyłby na ogrzanie 3 realnych. Ja w Rawenie mam kocioł gazowy o mocy max 14kw i w największe mrozy pracował do 10h/dobę i nigdy nie z mocą maksymalna także pewnie mniejszy też by wystarczył ale mniejszych za bardzo nie ma

sony87 podaj mi typ pieca jaki masz?

Mnie instalator proponuje Buderusa GB072 20kW, ale raczej wezmę 14kW .

Jaki masz zasobnik?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...

Witam wszystkich budowniczych REALNEGO i jemu podobnych

My jesteśmy na razie na etapie papierologii. Mamy działkę i chyba zdecydujemy się na budowę domu według tego projektu. Rozważamy budowę wraz z dziećmi domu typu bliźniak. Zastanawiamy się czy nie "zabiją" nas koszty. Czy ktoś z Państwa jest w stanie napisać jak one się kształtują w stosunku do kosztorysu z Biura Projektów, bo to chyba będzie najbardziej miarodajne z uwagi na stały wzrost kosztów robocizny i materiałów. Interesuje nas jak duża % jest ta różnica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
a teraz podeślę kilka zdjęć mojej sypialni :)

[ATTACH=CONFIG]388629[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388630[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388631[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388632[/ATTACH]

 

wezgłowie wnosiło 4 facetów, lekko nie było :) a za lustrem mamy garderobę.

 

Dzień dobry. Chciałam się dowiedzieć czy ścianka kolankowa została podniesiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Z racji iż to ja założyłem ten wątek wrzucę kilka fotek już po ukończeniu ,można powiedzieć kompletnym :)

 

8f3019662fbfb9a1.jpg

 

27879825055c9b41.jpg

 

60770f6760290950.jpg

 

1d2d2e3065c71e8a.jpg

 

131ed9551baff1e5.jpg

 

6f3e6884f32273c8.jpg

Efekt Wow! Chciałabym się dowiedzieć czy okna w bliźniaczych pokojach mają wymiar 180 na 160 tak jak większość w projekcie(tak jest w Mielnie). I czy była jakaś ingerencja w ściankę kolankowa. Często ścianka jest podwyższana i sama też chętnie bym ja zwiększyła ale boję się, że to znacznie wpłynie na wygląd zewnętrzny domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna jak dobrze pamiętam są 180x150cm , ściana kolankowa jest zgodna z projektem i jest idealnie , pokoje są pełnowartościowe

 

Dziękuje za szybką odpowiedz. Ja zdecydowałam się na Milenę ale jak ktoś się pyta jaki domek będę budowała to pokazuję Pana dom bo jest po prostu śliczny. Milena i realny to prawie jak blizniaki. Choć nie byłabym sobą gdybym nie dostosowała do swoich potrzeb czyli troskę go rozciągnę żeby mi szafa w wiatrołapie weszła i tym samym kuchnia trochę zyska. A ta ścianka kolankowa nie dawała mi spokoju bo na forum dobre domy biuro podaje 78cm nad parterem a to troszkę mało. Na rzucie Mileny wydaje mi się że w miejscu prysznica nie ma skosu ale oglądając zdjęcia na forum wszyscy maja skos i znów zagwostka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymiary okien tego z przodu w pokoju na górze w sypialni i te dwa z boku Pani zmieniała czy takie jak w projekcie i jak taki to wymiar w ogóle jest ?

Bo u nas w projekcie były 180x150 ale zmniejszyliśmy trochę na 150x150 i teraz się boje czy nie wyjdą zbyt kwadratowe i jak to będzie wyglądać przy całości domu.

 

Czy tylko ja mam ochotę powiekszyć okna? Ciągle myślę czy w kuchni, jadalni i salonie nie poszerzyć do 200. W łazience już zdecydowałam żeby powiększyć(pod kątem praktycznym to niezbyt dobry pomysł ale chciałam mieć symetrię tym bardziej że zamieniam miejscami pokój i łazienkę{przymierzam się zobaczę co powie architekt czy będzie tragedia jak łazienki nie będą w jednym pionie} i nie wyobrażam sobie tych dużych okien po ukosie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w poniedziałek ma być ,,pierwsze wbicie łopaty" Realny II :)

Myślę, że podczas budowy pojawi się sporo pytań.

Przeczytałam całe forum od początku i nie znalazłam odpowiedzi, czy pamiętacie ile wam poszło stali na fundamenty?

Pozdrawiam forumowiczów, a nowym inwestorom życzę udanej pogody w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 3 months później...
Mam problem (jeden z tysiąca). Nie wiem jaką wielkosc szprosow wybrac. Na ekspozycjach są okna w najmodniejszych kolorach A takich niszowych jak białe ze szprosami nie ma. W twoim przypadku to są te cienkie czy te średnie- bo do wyboru są 3 szerokości? Oczywiście nadal czekam na zdjęcia twoich wnętrz bo coś czuje, że są pięknie urządzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...