Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izlolacja ściany fundamentowej z bloczków betonowych w bud. gosp. (EPS100 czy EPS200)


Iskierniczek

Recommended Posts

Witam!!

 

Na dniach będę ocieplał ściany fundamentowe z bloczków betonowych, z tego co wyczytałem na internecie styropian EPS 100-038 (biały gładki) spełni swoją funkcję lecz w składzie budowlanym powiedziano mi, że to musi być bezwzględnie styropian EPS 200 (taki różowy z nacięciami i zakładką), bo ten styropian jest wodoodporny, ale z tego co mi wiadomo każdy styropian jest wodoodporny.

Ściany są już zabezpieczone masą asfaltowo-kauczukową Dysperbent przed wodą i wilgocią (1warstwa) na to przyjdzie styropian na kleju + folia kubełkowa + drenaż.

 

Osobiście chcę wykorzystać styropian o grubości 5cm zarówno na ściany fundamentu jak i na izolację podłogi.

 

Jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie?? czy warto dołożyć 200% ceny EPS100 i kupić ten styropian EPS200.

 

Pozdrawiam

Tomasz Iskiernik

Edytowane przez Iskierniczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem również ten wodoodporny, nazywał się fundamin.

Styropian zamiast kleić na klej możesz kleić np. na izoplast KL - najpierw pierwszą warstwę rozrabiasz izoplast KL z wodą i tym {żadkim} malujesz - dzięki temu rozrobieniu z wodą dobrze się trzyma i nie zostaje na pędzlu, tak jak dzieje się to, gdy robisz od razu gęstym.

Później już na normalnie gęsty izoplast bezpośrednio smarujesz ścianę fundamentu i kleisz styropian. Taką metodę zaleca zresztą producent tego izoplastu KL.

5 cm to trochę cienko jak na izolację fundamentu, podobnie zresztą jak na izolację podłogi na gruncie (chyba że więcej niż jedna warstwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, cena i jeszcze raz cena odgrywa tu decydujące znaczenie gdyż na cały budynek nie mogę przeznaczyć więcej niż 20tys.

Co do izolacji to powiedziano mi (fachowiec murarz który mi pomaga przy budowie), że taka będzie odpowiednia do budynku gosp.

Co do podłogi będzie wyglądać następująco patrząc od dołu: ziemia (grunt) - piasek - płyty chodnikowe 50x50x8cm (z odzysku) połączone zaprawą cementowo-piaskową - papa izolacyjna - styropian - płyta betonowa - wylewka.

Co do izoplastu KL trochę drogi 10zł/kg, opakowanie 20kg/190zł gdzie klej do styropianu z Atlasu kosztuje 15zł/25kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że jeśli kładziesz styropian w bezpośrednim kontakcie z jakimś środkiem izolacyjnym (typu dysperbit czy papa), musisz pamiętaż, że te materiały nie mogą ze sobą reagować, tzn nie mogą być na bazie ropy.

pzdr

Dzięki za informacje, ale na szczęście izoplast dysperbent jest Wodo-rozpuszczalną masą asfaltowo-kauczukową w składzie której nie ma ani grama rozpuszczalników mogących reagować z styropianem, tak więc bez obaw mogę kleić styropian na kleju i to prawie od razu bo niby powłoka schnie 6h ale ja ją zostawiłem na 48h tak dla świętego spokoju, poza tym dopiero dzisiaj został mi dostarczony styropian pod wylewkę, którym również będę ocieplał ściany fundamentu, niestety zamiast zamówionego EPS 100-038 5cm dostałem EPS 100-040, mam nadzieję, że te "dwie setki" :) nie wpłyną jakoś bardzo negatywnie na całościowe ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...