Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komin 250mm do kominka 200mm jak podłączyć?


Smalcmen

Recommended Posts

Witam, posiadam kilka metrów rur kwasowych o średnicy 250mm. Moje pytanie brzmi jak to w jakiś "mądry" (czyt. prosty i tani) sposób podłączyć do wkładu ze standardowym wyjściem 200mm. Dodam, że komin będzie bezpośrednio nad wkładem. Posiadam też strażaka o średnicy 200mm ale z taką redukcją nie powinno być kłopotu.

Jestem nowy na tym forum, niemniej proszę o:

Powstrzymanie się od rad, że komin bezpośrednio nad wkładem jest niedopuszczalny itp.

To zostało podyktowane umiejscowieniem kominka i nie podlega dyskusji.

Robię dokumentację fotograficzną całej inwestycji, jak skończę to umieszczę na forum.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy na tym forum, niemniej proszę o:

Powstrzymanie się od rad, że komin bezpośrednio nad wkładem jest niedopuszczalny itp.

To zostało podyktowane umiejscowieniem kominka i nie podlega dyskusji.

 

To jest Forum, więc ciężko będziesz miał z założeniem, że coś nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro z redukcją do strażaka nie ma być kłopotu, to na dole potrzebujesz

takiej samej. Najważniejsza zasada to montaż kielichami do góry. Dolną

redukcję musisz tak dorobić, by zamontować ją do wkładu kominkowego a nie na.

Jeśli odpuścisz, obrzydnie Ci kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Piotr - redukcja i po kłopocie.

Nie wiem tylko dlaczego redukcje dostępne w sklepach są "mufowe" z obu stron. Jeżeli stosować się do zasady, że nie w kierunku ruchu spalin nie zmniejszamy przekroju, cieńszy koniec powinien być "nyplowy", tzn., wchodzić w kielich mniejszej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Nie powinno być kłopotu tzn. spotkałem redukcje z 250 na 200mm w drugą stronę zaś nie. A można zastosować coś takiego: http://allegro.pl/redukcja-kolo-kolo-120-130-150-160-180-200-250-i2551090198.html, oczywiście tylko od strony wkładu, na górze redukcja nierdzewna. Jeszcze jedno czy komin nie będzie za szeroki przy długości około 5m?

Jeżeli zamieszczając link do Allegro naruszyłem jakiś punkt regulaminu to przepraszam, gdyż nie miałem na celu reklamowania jakiejś firmy bądź produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Piotr kierunek montażu to w twoim przypadku najważniejsza sprawa bo inaczej zrobisz sobie w domu wędzarnie. System Bertramsa ma coś takiego jak kryza antyskroplinowa montuje się ja na wkład bezpośrednio. Ona wymusi ci z automatu odpowiedni kierunek rur. Pamiętaj jeszcze o jednej sprawie takie podłączenie daje duży ciąg kominowy może się okazać że będziesz miał zbyt szybki proces spalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...