Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Proszę o ocenę sprawności wentylacji


Recommended Posts

Witam.

 

Sytuacja jest taka, że przejąłem mieszkanie w kamienicy po strasznych niechlujach i po kolei staram się naprawiać szkody. Jestem na etapie planowania prac remontowych w łazience. Na załączonym rysunku przedstawiłem schemat łazienki. Czerwona kreska to planowane drzwi przesuwne, które będą odcinać część "gospodarczą" od części używanej na co dzień. W części gospodarczej planuję dać pralkę i dwu obiegowy piec, który już tam jest. Moje pytanie brzmi jak prawidłowo zrobić tam wentylację, aby i piec miał odpowiedni dopływ powietrza i w łazience wentylacja działała sprawnie.

 

- Czy ta kratka wentylacyjna która jest koło komina jest potrzebna? czy piecowi wystarczy sam komin?

- czy muszę wykonywać osobny nawiew do pieca po montażu drzwi między przestrzenią gospodarczą od codziennej, czy wystarczy np montaż nawiewnika w oknie, lub jego rozszczelnienie.

- dla mnie pewnym jest, że muszę wywalić ten elektryczny wentylator znad kabiny prysznicowej - jeżeli się mylę - proszę pisać.

łazienka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie fizyczne powietrza w pomieszczeniu (naczyniu) jest takie jakie panują tam warunki. Zakładam, że masz w tej wnęce zainstalowany kocioł z otwartą komorą spalania (jest kanał nawiewny) Reasumując w Twojej łazience są idealne warunki aby się zatruć CO, kabina prysznicowa działa jak „komin” para wodna, mieszanina innych gazów, tlenek węgla w związku z wyporem cieplnym opiera się o sufit lecz CO już jako pierwszy urywa się z tej mieszaniny i np. Ty w tym „kominie” którym jest kabina nie będziesz miał za dużo czasu.

 

Zainstaluj kocioł z zamkniętą komorą spalania !!!

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziękuję za odpowiedzi. Zapomniałem dopisać wymiarów łazienki długość od drzwi do okna to 4,5m szerokość to 1,5m a ta wnęka szeroka jest na 90cm i ma 1,2m długości. Dodam, że nie mam środków na wymianę komina i pieca na taki z zamkniętą komorą spalania. Zatem czy jeśli odetnę (przegroda w postaci drzwi przesuwnych) tą wnękę z piecem i zrobię tam nawiew to będzie to bezpieczne? aaaa... zapomniałem wentylator elektryczny, nie jest zawsze włączony kiedy ktoś jest w łazience (nie jest połączony ze światłem) jest na osobnym obwodzie z osobnym włącznikiem, używany jest np jeśli ktoś był w toalecie i robił "to grubsze na muszli" i chcemy szybciej przewietrzyć. Edytowane przez mobyk888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...