Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz z200


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 167
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

Z żoną mamy już kupiony projekt z200 i załatwiamy zezwolenie na budowę, jestem ciekaw ile kosztuje więźba tradycyjna ponieważ zrezygnowaliśmy z pustki nad salonem to zrobiliśmy za namową naszego projektanta wycenę wiązarów które mają obniżyć nam koszty budowy. Wyceniono nam ją na kwotę 30460zł i nie wiemy czy to sporo. Z góry dziękuje za wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie chodzi o strop nad salonem bo wierzba dachowa z pustka czy bez i tak bedzie my mam y lany strop zelbetonowy stwierdzilem ze koszt wykonczenia wiazarow bedzie podobny do wylania betonu a potem ryzyko pekania regipsu , po wycenie stwierdzam ze w naszym wypadku wyszlo taniej wylanie stropow w kuchni i salonie razem z robocizna !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też nie będziemy mieli pustki

niestety nie powiem czy to dużo czy mało bo mamy wycenę za SSO z dachem podaną razem

trochę taniej na pewno

też chcieliśmy na początku wiązary

stwierdziliśmy jednak że w całym koszcie inwestycji to nie jest wielka oszczędność a jednak strop to strop

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie się dach prezentuje :)

jaka to dachówka? Braas czy inna?

 

A dziekuje dachówka to creaton harminica czrna angobowana ladnie sie prezetuje bo jest to dachowka maloformatowa ok 15 szt na metr kwadratowy wychodza gesto fale i pieknie lsni w słoncu ! i powiem szczeze bylo tylko 4 tys różnicy pomiedzy robenem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz faktur przed soba strop plus wience beton ok 10 tys zl robocizna cieko powiedziec bo mialem cene za calosc stempli zabraklo i desek ale strop to strop jak przyjdzie silny wiatr u nas to norma nie bede sie martwil ze zostane z pustka nad glowa ! Wg mnie strop lany to lepszy wybór , dodam ze mamy nie tradycyjny stop nad salonem tylko ze skosem co swietnie wyglada ! i wizualnie powieksza salon !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyceniając wiązary przesłano mi przeprojektowany dach i pokazane ściany nośne potrzebne do podparcia zostały tylko ściany zewnętrzne i pomiędzy salonem a resztą domu pozostałe mogą być ścianami działowymi nie umie umieścić rzutu więc nie mogę tego pokazać dlatego twierdzą że budowa będzie tańsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyceniając wiązary przesłano mi przeprojektowany dach i pokazane ściany nośne potrzebne do podparcia zostały tylko ściany zewnętrzne i pomiędzy salonem a resztą domu pozostałe mogą być ścianami działowymi nie umie umieścić rzutu więc nie mogę tego pokazać dlatego twierdzą że budowa będzie tańsza

 

 

A na czym bedzie wspieral sie dach widzac po mojej konstrukcji dachu gdzie slupy opieraja sie na scianach dzialowych nie jestem projektantem ale zeby pan nie zalowal ten dach ma prawie 300 m 2 i to ciezka konstrukcja co do wiazarow potem ocieplenie welna min 40 cm regipsy plyty osb samego drzewa ile wiecej wejdzie ja mam ok 20 kubikow drzewa na caly dachwykonczenie nie wiem czy taniej wyjdzie prosze sobie przeliczyc chyba ze sam pan bedzie to robil bo potem wykonczenie bedzie krocie ! co do scian nosnych i tak pan placi za murowanie czy to bedzie pustak 25 czy 12 i tak placi sie za murowanie nie roumiem takich oszczednosci kazdy liczy na oszczednosci tylko trzeba odpowiedziec sobie na pytanie na czym warto oszczedzac to wolalbym terrive zrobic ! czy bedzie pan adaptowal poddasze a potem bedzie glosno ! wiem mieszkam w domu z legarami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odpowiadam wg wypisu z projektu krokwy i legary sa przesadzone z wymiarami ! zapytac fachowców od dachu jakie wystarcza ja nie wiem bo mam wg projetu wyciete i pamietac o tym ze jezeli podniesie sie podmurowke pod murlate w moim przypadku o 2 pustaki ziweksza sie powierzchnia dachu i pamietac o tym zeby narozne krokwy mialy dlugosc o 1 metr dluzsze to samo jezeli zrezygnuje sie z dekoracyjnej litery l nad garazem ktora jest strasznie droga w budowie i wtedy trzeba krokwy nad wejsciem zrobic o takiej samej dlugosci jak po drugiej stronie garazy wiec trzeba pamietac o wycieciu conajmniej o metr dluzszych krokiew niz w pojekcie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...