Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja w kuchni


Recommended Posts

Witam. Tym razem chciałem zapytać czy mogę w poniżej opisany sposób przerobić wentylację w kuchni.

 

Problem tkwi w tym, że właściciel kamienicy ma do komina wentylacyjnego podpięty okap i w okresie od wiosny do jesieni kiedy jest cieplej nawet jeżeli mam otwarte okna to zawsze porze obiadowej mam wszystkie jego zapachy z gotowania u siebie w kuchni. zatem zaślepiam ten otwór bo smród jest nie do wytrzymania i jest wstyd jak ktoś przychodzi - przypominam, że okna są cały czas otwarte, W zimę sytuacja jest inna gdyż jak wszyscy wiemy wentylacja grawitacyjna działa efektywniej. Moim pomysłem jest - jak na rysunku - wpuszczenie rury do komina z kolankiem wychodzącym u mnie w kuchni, (komin o wymiarach wewn. ok 50cm na 20 cm) wszystko uszczelnione np pianką montażową. na rysunku przedstawione jest to jako niebieski komin. Jeżeli coś w rysunku jest niezrozumiałe to proszę pisać. Dodam, że kuchnia ma ok. 10m kw powierzchni a rura wpuszczona w komin miała by długość ok 6 -7 metrów.

went kuchnia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*

Tylko po co te kombinacje, jeśli sąsiad łamie prawo? Próbowałaś napisać na niego mały "donosik" do administratora (właściciela)?;)

Przy wspólnym kanale wentylacyjnym podłączanie okapu jest zabronione!!

Rura (zapewne z PCW) byłaby źródłem nowego problemu - SKROPLIN

Musiałbyś jakoś te skropliny "łapać" i odprowadzać do kanalizy :D a sam nie występując o zgodę do tego samego administratora też złamałbyś prawo zabudowując nielegalnie kanał wentylacji grawitacyjnej.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_12*
a co do skroplin to można na kolanku zamontować odskraplacz i niech leci do komina... ;)

... i to tak, aby leciały ... do kuchni właściciela(?) ;)

A tak na poważnie ;) - aby skropliny nie leciały do Twojej kuchni, tylko ... do właściciela, to zamiast kolanka trzeba zastosować coś w rodzaju "syfonu" ze zbiorniczkiem na skropliny położonym niżej, niż wylot kolanka w Twojej kuchni.

No i trzeba tę "instalację" wykonać wtedy, gdy właściciel wyjdzie na dłuższą "balangę" :D

 

Pozdr.

Edytowane przez Konto usunięte_12*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...