Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DGP vs. KRATKA Czyli jak to z tymi kratkami w końcu jest?


Smalcmen

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu przeglądam to forum i w dalszym ciągu nic nie wiem.

1. Jakiej wielkości kratka musi być w komorze bezpośrednio nad wkładem? Czy wystarczy jedna 17X50cm?

2. Jakiej wielkości kratka musi być w komorze dekompresyjnej? Czy wystarczą dwie 17X11, czy może być jedna o powierzchni tych dwóch. Przez tą komorę centralnie "przechodzić" będzie rura kominowa.

3. DGP vs. kratka, czyli jak to jest z tym zasysaniem powietrza prze turbinę?

- "Tworzę" kominek oparty na wkładzie Maxflam retro turbo jakoby 14KW. Kominek będzie stał w salonie (jakieś 40m2) i ma dogrzać dwa pokoje (po 20m2 każdy). . Na wyjście kominowe wkładu założona jest rura z radiatorami (50cm) po czym komin bezpośrednio do góry i przez dach.

Za tym moje pytanie brzmi, gdzie umieścić rurę zasycającą gorące powietrze do turbiny, chodzi mi o wysokość w stosunku do kratki i wkładu. Zakładam, że kratka takowa musi być, by w razie braku zasilania turbiny nie "ugotować" wkładu.

Tak jak pisałem kwestia komina bezpośrednio nad wkładem podyktowana jest kilkoma względami i nie powinna być tematem tego postu.

Z góry dziękuję za pomoc, może kogoś kto ma tak zrobione i już to przetestował.

P.S. macie może jakieś proste rozwiązanie uszczelnienie przejścia rury przez płytę Firerock, może lepiej w tym miejscu dać płytę Silca?

Edytowane przez Smalcmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...