Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominek narożny mam 6k na wkład


darwisz

Recommended Posts

Witam

 

Niebawem zamierzam kupić kominek narożny z szybą bez szprosu.

Czytam wiele o takich kominkach na FM ale w zdecydowanej większości tematów pojawiają się bezsensowne sprzeczki branżystów, które zupełnie zaśmiecają każdy temat. Nie mam czasu na czytanie nikomu nie potrzebnych postów mających na celu zrobienie sobie reklamy lub konkurencji antyreklamy. Zakładam ten wątek aby uzyskać odpowiedź konkretną i treściwą. byłoby miło gdyby odezwali się zwykli użytkownicy podobnych kominków.

 

Jak w temacie mam około 6k kasiory nie 8k ani nie 10k.

1. kominek będzie spełniał funkcje urządzenia do sporadycznego palenia głównie w jesienne wieczory oraz weekendy. Może być że będę w nim palił cały dzień przynajmniej na początku kiedy jeszcze będzie mi się chciało.

2. nie planuję rozprowadzania ciepła po całym domu za pomocą rur turbin itp. Nie ma mieć płaszcza wodnego. Ma to być kominek oddający ciepło do pomieszczenia, w którym stoi.

3. posiadam komin shiedel 200mm oraz doprowadzenie powietrza z zewnątrz.

4. ze względu na cenę szyba otwierana na bok najlepiej z funkcją ograniczającą jej smolenie.

5. styl kominka nowoczesny do nowoczesnego wnętrza.

6. w domu posiadam wentylację mechaniczną więc dobrze aby kominek byl z automatycznym szybrem.

 

będę wdzięczny za pomoc w wyborze wkładu oraz za uwagi dotyczące ewentualnej jego eksploatacji.

 

pozdrawiam

Darek

 

ps załączam pliki z projektem kominka oraz wymiarami miejsca w którym ma stać

kominek.jpg

zabudowa.jpg

wymiary.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W tym przedziale cenowym, do reku (powietrze z zewnątrz, gięta szyba, w miarę szczelny) to raczej tylko Unico Dragon 2 lub 4.

"Kuknij" do forumowego, kominkowego Bohusza - zajmuje się tylko nimi.

Pozdrawiam.

 

"Tylko Dragon". Ciekawe, ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szyba gięta bez szprosu.

Jak znasz inne to zapodaj.

Pozdrawiam.

Edit ...

Zajrzałem do cennika - w tej chwili do 6 tys. Unico też odpada.

Czyli masz większy wybór ... powyżej tej kwoty :rolleyes:

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UNICO Dragon 2 B oczywiście. Do 6 000 zł spokojnie, po konkretnej stanowczej, ale miłej rozmowie.

Do wentylacji mechanicznej, również. Ale trzeba to zaznaczyć przy zamówieniu.

Więcej informacji jak to bywa na forum, pod numerem telefonu 602 259 809.

Na stronach firmowych niebawem muszę skorygować parametry, bo Dragon 2 B jest po najnowszych badaniach.

 

Wykonujemy również kominki kompleksowo, w standarcie z ciepłymi ścianami z odlewanych płyt. W promieniu 70 km od siedziby firmy. W pierwszym kwartale 2013 roku już mógłbyś mieć kominek na gotowo.

Pozdrawiam

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe rady.

 

Rzeczywiście w moim przedziale cenowym szału nie ma.

 

Domniemam również, że za cenę 6k nie kupię wkładu z górnej półki ale chyba takiego nie potrzebuję. Chcę po prostu od czasu do czasu rozkoszować się widokiem płomieni przez szybkę.

 

Wiele już czytałem o kominkach z szybami giętymi różnych producentów i z tej lektury wynika, że w tych drogich szyby nie pękają, drzwi się nie obwieszają i w ogóle.

Odwiedziłem dzisiaj stronę internetową firmy arysto i podoba mi się wkład arysto 10 l SJ lub DJ. Czytałem kilka postów na ich temat i zdania są podzielone. Jedni piszą, ze śmiga aż miło a inni że to lipa i same problemy. Wiem, ze jest to Polska firma i pewnie jakościowo odbiega od standardów skandynawskich czy niemieckich ale nie mam pojęcia jaki jest stosunek jakości do ceny, a polskie produkty nie zawsze są gorsze od zagranicznych. Czy ktoś ma w domu zainstalowany taki wkład i może coś o nim powiedzieć (napisać)? Czy nadaje się on do domu z reku.

 

Od dawna interesuje mnie również temat ciepłej zabudowy. Czytałem, że tym zajmuje się bohusz i mam pytanie. Czy można taką ciepłą zabudowę wykonać w połączeniu np z panelem z kamienia umieszczonym od frontu kominka tak jak mam na zdjęciach w pierwszym poście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście, że się da. Mam na myśli, że całość tak da się zrobić, że będzie trwała podczas aktywnego użytkowania, przez wiele pięknych lat.

 

Czyli obudowa, konstrukcja, materiały, bedą dostosowane do ilości ciepła wyprodukowanego przez zastosowany wkład kominkowy i rury przyłączeniowe.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...