Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek obok komina


Artipb

Recommended Posts

Był tu już taki temat, ale żadnych konkretnych odpowiedzi, więc zacznę kolejny.

 

Komin systemowy z wkładem ceramicznym, bok kwadratowego komina 40 cm, tył komina zlicowany ze ścianą, otwór do podłączenia ustawiony "na wprost". Dokładnie jak w projekcie. Komin bez części wentylacyjnej, w środku jest tylko wkład do spalin z kominka.

Małżonka zapragnęła kominka stojącego obok istniejącego komina, gdzie tył wkładu miałby dotykać ściany.

 

Da się z tym cokolwiek zrobić? Trzy kolanka po 90 stopni, rura spiro?

Bo zamurowywanie dziury we wkładzie systemowym, dalej zamurowanie dziury w pustaku i kucie nowej dziury z boku, a następnie dłubanie dziury we wkładzie ceramicznym, zaproponowane przez fachowca wydaje mi się lekkim nadużyciem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był tu już taki temat, ale żadnych konkretnych odpowiedzi, więc zacznę kolejny.

 

Komin systemowy z wkładem ceramicznym, bok kwadratowego komina 40 cm, tył komina zlicowany ze ścianą, otwór do podłączenia ustawiony "na wprost". Dokładnie jak w projekcie. Komin bez części wentylacyjnej, w środku jest tylko wkład do spalin z kominka.

Małżonka zapragnęła kominka stojącego obok istniejącego komina, gdzie tył wkładu miałby dotykać ściany.

 

Da się z tym cokolwiek zrobić? Trzy kolanka po 90 stopni, rura spiro?

Bo zamurowywanie dziury we wkładzie systemowym, dalej zamurowanie dziury w pustaku i kucie nowej dziury z boku, a następnie dłubanie dziury we wkładzie ceramicznym, zaproponowane przez fachowca wydaje mi się lekkim nadużyciem...

 

To nie nadużycie tylko normalna praktyka, pod warunkiem, ze zostanie zrobione

zgodnie ze sztuką i właściwymi materiałami. Skontaktuj się z regionalnym

przedstawicielem systemu kominowego jaki posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Artipb ... tak przeciętnie to w co trzecim systemowym kominie ceramicznym przestawiam trójnik i wyczystkę ... i robi to też praktycznie każdy "świadomy" i bogaty w wiedzę kominkarz. Już sam fakt że zaproponowano Ci wykonanie przeróbki komina świadczy o tym, że masz do czynienia z firmą wiedzącą co chce zrobić a nie z kimś, kto zrobi wszystko - byle by było łatwiej, szybciej i bezproblemowo kaskę zarobić.

Zaufaj temu, kto Ci takie rozwiązanie podsunął ... okaże się o niebo lepszym fachowcem niż ktoś, kto zacznie kombinować jak tu kolejnego kominkowego "paszkwila" postawić na istniejącym kominie ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za odpowiedzi. Tak dla uściślenia - czy zmiana kierunku trójnika to kwestia skucia pustaka i obrócenie rurki wewnątrz, która jest przecież na kicie, czy trzeba wstawić nowy element, czy ryć nową dziurę, wstawiać rurkę i zaślepiać istniejący otwór? (Komin CJ BLOK, firma k/Rzeszowa)?

Akurat ten wykonawca chyba u mnie nie zabawi, bo wkład zaofiarował mi z najwyższej półki i nie handluje za bardzo czym innym...

Czy w rozmowie z innymi upierać się na modyfikację trójnika, czy dopuszczać inne rozwiązania - kolanka lub rury spiro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest sposób wykonania przeróbki komina. Użyte przez Ciebie słowa typu: kuć, dłubać, nie uspokajają.

Ja bym zaczął od zapytania u producenta czy coś takiego przewiduje, jaką technologią i kto to może zrobić. Może wyśle kogoś, kogo robotę autoryzuje i podtrzyma gwarancję.

Chyba, że to już załatwione.

Na pewno nie powinno się w to stukać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest sposób wykonania przeróbki komina. Użyte przez Ciebie słowa typu: kuć, dłubać, nie uspokajają.

Ja bym zaczął od zapytania u producenta czy coś takiego przewiduje.Pozdrawiam

 

Dziś dzwoniłem - oni tylko produkują kominy, nie mają własnych wykonawców, ani serwisu. Odnośnie przeróbki - przynajmniej przez telefon nie ma problemu. Zaślepić trójnik, delikatnie wywiercić nowy otwór z boku, wstawić kolanko, zakitować i ma być. Na temat gwarancji nic nie jest powiedziane.

 

Odwiedziłem też kilku wykonawców kominków - ogólnie im lepsze, ale i droższe wkłady, tym bardziej nie ma problemu - deklarują, że takie przeróbki to dla nich chleb powszedni. U sprzedawców wkładów z nizszej i bardzo niskiej półki - nie da się, chcą przesuwać kominek na środek pokoju, zakładać rury spiro i skręcać je spiralnie... Oczywiście wszystko na odpowiedzialność kupującego...

 

Bądź tu mądry człowieku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...