Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szlag mnie TRAFI ! REKUPERATOR - to w koncu warto czy nie ?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Co do sezonu: jeszcze nie zacząłem nic grzać (prócz cwu), na razie jest ciągle za ciepło (teraz 1:25 w nocy) jest 24,4oC i generalnie ok. 24o to stała temperatura w domu (reku ciągle na 1 biegu).

 

 

no akurat o tej porze roku i takiej pogodzie jaką mamy reku ma niewielki wpływ na to ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oprócz tradycyjnego ogrzewania za pomocą dowolnej instalacji jest jeszcze coś takiego jak zyski słoneczne.

Jeśli ten dom ma duże przeszklenia od południa i małe, lub w ogóle od północy to jest to absolutnie możliwe i normalne...

 

po prostu zbudować dom to trza umić ....

 

Ja tam w cuda nie wierzę :)

 

Zyski są , ale czy one pokrywają straty ?

 

Z U ściany można zejść do 0,1 a ile wynosi U okna z ramą ?

U =1.0 ? Czyli 10 razy gorszą ma izolacyjność ...

Okna trzyszybowe mają dużo niższą przenikalność cieplną niż okna 2 szybowe. 3 szybowe są cieplejsze ale zyski ze słońca niższe niż przy 2 szybowych..

 

Ideałem byłby zupełnny brak okien , bo okna , drzwi to są po prostu mostki termiczne.

Okno jeśli jest optymalnie skierowane w kierunku światła trochę zminimalizuje straty ciepła wynikający z gorszej izolacyjności i to wszystko ...

 

Nie wierzę aby bez ogrzewania dom cały czas trzymał 24 stopnie jeśli były temperatur w dzień poniżej 10 stopni a w nocy około 0 stopni. Nawet kilka dni słonecznych po 15 stopnie nie pomoże ...

 

No chyba ze ktoś ma jeszcze solary i podłączone do ogrzewania :)

Wtedy zyski słoneczne są "odczuwalne" ;)

 

Zyski "słoneczne" na pewno nie pokryją strat ciepła domu ...

Mają wpływ na trochę niższe zapotrzebowanie na ciepło i to wszystko ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara to nie wszystko. Zamknięte rolety nocą ewidentnie obniżą straty ciepła przez okna. Latem za to skutecznie ochronią przed nadmiernym nagrzewaniem. Wedle mnie to logiczne.

w zimie to więcej pic na wodę ...

latem mają znacznie większe uzasadnienie...

oczywiście nie do końca uzasadnione ekonomicznie ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z latem się zgadzam

zimą:)

większość rolet to nadstawne-porażka i nic nie pomogą neopory dodatkowe styro

cieszyłbyś się z 3 cm styro na nadprożu

wyjściem z sytuacji jest elewacyjna i do zabudowy-ale dobrze zamontowana

a nie pucha dosunięta do nadproża

 

W zeszłym roku zamontowałem jedną na ociepleniu. Bardziej chodziło mi o lato, ale sądzę że i zimą nieco skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...