Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szlag mnie TRAFI ! REKUPERATOR - to w koncu warto czy nie ?


Recommended Posts

w swoim życiu spotkałem dwóch fachowców,

 

jeden mówił : "Panie, ja nie jestem Jezus Chrystus - cudów Pan nie oczekuj",

 

a drugi twierdził, że: "skoro zbudowali tunel pod kanałem La Manche, to wszystko się da zrobić",

 

osobiście bardziej pilnowałem roboty tego, który chciał mi zbudować tunel....

 

mnie nie przekonacie,

 

dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"w swoim życiu spotkałem dwóch fachowców, "

 

Dziwne...

Krótko żyjesz czy dopiero zaczynasz coś tworzyć?

 

"mnie nie przekonacie,"

 

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale nie mamy takiego zamiaru.

Tu pomagamy raczej tym, którzy są przekonani a zamiary chcą zrealizować jak najlepiej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dolne źródło dla PC w pomieszczeniu gospodarczym częściowo niezaizolowane. Często wykrapla się na nim para wodna. Po kilku latach powinny na tym rosnąć dorodne borowiki. Nie rosną :no: Ciekawe dlaczego...

Może dlatego że oprócz wilgoci potrzebne jest ciepło, a te rury są zimne jak cholera?

I dlaczego mam mieć grzyba środowisku nie przyjaznym, a nie mam go np. w ciepłych łazienkach? Może dlatego że wentylacja działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadamy w jakąś paranoje. Wszyscy chcą czyścić, dezynfekować i inne tam pierdoły robić z kanałami WM ale nikt nie kwapi się do robienia podobnych rzeczy z kanałami WG. Tam to musi być syf. Przecież zdarzają się w nich zastoje a latem w szczególności gdy jest wyższa temp. i wyższa wilgotność czyli warunki idealne dla "borowików" i innego syfu.

Panowie i Panie pomysł na nowy biznes - trzeba uświadomić społeczeństwo i wmówić mu że kanały WG trzeba conajmniej raz w roku czyścić a klientów nie braknie.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może frustracja wynika z tego, że większość z negujących sens WM odbiera popularność takiej wentylacji jako czynnik obniżający wartość ich domów, wyposażonych w WG? Powtórzę hasło " Lepsze jest wrogiem dobrego". Dla tego prędzej czy później zamontuję u siebie odzysk, pomimo że nie wiadomo czy finansowo będzie to kiedykolwiek opłacalne. Może dopłaty ruszą niedługo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popadamy w jakąś paranoje. Wszyscy chcą czyścić, dezynfekować i inne tam pierdoły robić z kanałami WM ale nikt nie kwapi się do robienia podobnych rzeczy z kanałami WG. Tam to musi być syf. Przecież zdarzają się w nich zastoje a latem w szczególności gdy jest wyższa temp. i wyższa wilgotność czyli warunki idealne dla "borowików" i innego syfu.

 

Mało tego. W wentylacji grawitacyjnej (w przeciwieństwie do mechanicznej) często występują cofki i cały ten syf trafia do domu. Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego. W wentylacji grawitacyjnej (w przeciwieństwie do mechanicznej) często występują cofki i cały ten syf trafia do domu. Smacznego!

 

Paradoksalnie nadmierna sterylność (higieniczność) otoczenia równa się ze wzrostem zapadalności na astmę, alergie i choroby autoimmunologiczne, można o tym poczytać w internecie w różnych, również naukowych publikacjach. Na zdrowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie to brak logiki w takiej argumentacji. Logiczne jednak jest to, że w przypadku filtrowania powietrza w WM, syfu w kanałach nawiewnych nie ma, co zostało już udowodnione. Zawsze jednak ktoś kto Ci uwierzy, może te filtry zlikwidować.

 

Sorki, to tylko riposta na dygresję „smacznego” Liwka. Ja tylko przytaczam fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że niektórzy lubią jak jest brudno :rolleyes: a inni wolą jak jest czysto:D

 

czytam wątek i sam się gubię!

 

ustalmy, że kontrolowana [poprzez filtry] czystość kanałów nawiewnych w instalacjach WM

jest jednak zaletą.

 

Osobom, które preferują brudne kanały [jako antidotum na alergię] odradzam wyjmowanie filtrów z centrali - zabrudzony wymiennik słabo odzyskuje ciepło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie pytania w temacie - wczoraj podczas rozmowy z inwestorem, powiedział że architekt z krakowa który robił mu projekt udowadniał że wg lepsza od wm, ja osobiście słowa architekt i udowadniał wziąłbym w cudzysłów ale co ma pomyśleć i komu wierzyć gro ludzi dla których ta sfera wiedzy jest akurat mało znana a którym typ ten swoją "wiedzę" wykładał? potem okazało się ż gość uprawnienia dostał od towarzysza gomółki i do dzisiaj jest dumny z tej nobilitacji,

 

i jak tu wierzyć w pieczątki i uprawnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze gdy spotyka się ciepłe i zimne powietrze pojawia się woda, a woda to życie. nic nie pomoże wymiana filtra oraz czyszczenie tych wszystkich zakamarków w "kilometrach" rur. (bakterie i grzyby i tak przez niego przenikną - chyba że ktoś będzie używał medycznych filtrów i codziennie wymieniał ;) )

Pomijając nawet jak zawsze słuszne zastrzeżenia Adama_mk, błądzisz jeszcze z jednego względu.

 

Bo ta woda w tych kanałach wentylacyjnych jest tak samo niebezpieczna dla Twojego zdrowia, jak syf w rurach kanalizacyjnych. W jednych i drugich kierunek przepływu jest ten sam.

 

i jak tu wierzyć w pieczątki i uprawnienia...

Nijak.

 

Ktoś Cię kiedyś musiał brzydko okłamać mówiąc, że pieczątka o czymkolwiek świadczy.

Edytowane przez KrzysztofLis2
połączenie dwóch postów w jeden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tu wierzyć w pieczątki i uprawnienia...

 

Niestety nie we wszystkie można i to chyba bardziej niż kiedyś. :(

 

Podobnie dzisiaj ze studiami - ma ja prawie każdy. Ja wśród znajomych mam wielu inżynierów - niestety tylko na papierze i na tematy techniczne lepiej jak milczą...

 

jeden ma nawet uprawnienia elektryczne, a wie tyle o prądzie że wstyd po prostu...

Edytowane przez Instaltechnic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...