Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szlag mnie TRAFI ! REKUPERATOR - to w koncu warto czy nie ?


Recommended Posts

Mnie już nudzą :-) Jeszcze do Compiego - nie ma tam żadnego GWC. Ogólnie, z uwagi na ich znikome uzyski, nie montuję GWC, chyba że na wyraźne życzenie inwestora.

Wiem, wiem, każdy ma inne zdanie, ja jednak od subiektywnych odczuć użytkowników wolę pełne dane z kilku domów opomiarowanych dla celów naukowych, gdzie wyszło, że roczne uzyski GWC nie przekraczają 250 kWh. Był na ten temat cały artykuł w którymś numerze Doradcy Energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ale ten sposób znany jest od wieków i jakoś żyjemy.

 

z tym "od wieków" to bym nie przesadzał.

Dopiero całkiem niedawno, po wprowadzeniu dostępnych praktycznie dla każdego

materiałów budowlanych o odpowiedniej jakości i technologii zapewniających szczelność budynku

pojawiła się także konieczność stosowania wentylacji mechanicznej.

Gdzieś czytałem, że w Polsce po wymianie w starych blokach okien z drewnianych na plastikowe

znacznie wzrosła ilość zatruć tlenkiem węgla z niesprawnych piecyków.

 

Czyli jak były dziury/nieszczelności to przy okazji była i wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już nudzą :-) Jeszcze do Compiego - nie ma tam żadnego GWC. Ogólnie, z uwagi na ich znikome uzyski, nie montuję GWC, chyba że na wyraźne życzenie inwestora.

Wiem, wiem, każdy ma inne zdanie, ja jednak od subiektywnych odczuć użytkowników wolę pełne dane z kilku domów opomiarowanych dla celów naukowych, gdzie wyszło, że roczne uzyski GWC nie przekraczają 250 kWh. Był na ten temat cały artykuł w którymś numerze Doradcy Energetycznego.

 

Jak oni to policzyli to nie wiem. Wiem natomiast, że zimą mam na nawiewach temperatury plusowe, nawet przy mocno minusowej temperaturze, nie mając reku. Kiedy te wydane 2 tysiące się zwrócą trudno powiedzieć, ale raczej kasa nie poszła w błoto, bardziej w piach : ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest.Podobnie jak dziura w postaci czerpni i wyrzutni.Jehowa ,bo marketing ten sam

 

masz rację, zamiast zrozumieć sedno lepiej rozumieć po swojemu, widziałeś gdzieś czerpnię albo wyrzutnię ze wstecznym ciągiem?

 

po twojemu myśląc, nikt nie kupiłby ciężarówki bo jest droższa od roweru

poza tym jechowa to nie marketing, chyba że u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żesz kurde jakoś powietrze do domu musi wejść świeże ,albo rozszczelnimy okna ,założymy w nich nawiewniki albo w przypadku WM wejdzie dziura w scianieTo chyba jasne jak slonce.

A ze reku zamarza to wiadomo,ze przy WM sa problemy z wilgotnoscia to tez wiadome.Idealnych systemow nie ma zwyczajnie i WM rowniez takim nie jest ,podobnie jak oczywiscie WG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do pierwotnego pytania o opłacalność WM z reku i czytając Wasze odpowiedzi wynika że nie opłaca się to finansowo.

 

WM z reku to komfort a niekiedy konieczność.

 

a co się mówi całyv czas, wm nie jest do zwracania tylko wentylowania, pokaż mi kogokolwiek, komu zwrócił się wybudowany dla siebie dom

 

zwracać to można po imprezie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Tomek:

A każe Ci ktoś montować to straszne, zamarzające, awaryjne i prądożerne monstrum za nawet 30 000zł (jak weźmiesz R....pl)?

W tym i następnym roku jeszcze nie, to nie montuj, i masz spokój, a na dodatek w gratisie kilkaset godzin wolnego od zastanawiania się i pisania tu na forum :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ze reku zamarza to wiadomo,ze przy WM sa problemy z wilgotnoscia to tez wiadome.

 

...o żesz ty.... skąd Ty to wiesz proroku ????

co Ci zamarza? jakie problemy są z wilgotnością???????

widziałeś chociaż jeden raz jakie warunki panują w domu z WM? czy po prostu tak uważasz i twoim argumentem jest: tak bo tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wiadomo,ze przy WM sa problemy z wilgotnoscia to tez wiadome.Idealnych systemow nie ma zwyczajnie i WM rowniez takim nie jest ,podobnie jak oczywiscie WG

 

nie ma żeczy idealnych ale wyjasnij jaki to prozes fizyczny istnieje przy wm a nie ma go przy wg, kt ory wysusza powietrze

 

wyjaśnij bo albo ja głupi jestem albo ty pieprzysz bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...on w ogóle nie wie o czym pisze...

wybudował kominy za radą kompanów od kieliszka i teraz żeby go mieli przypalać rozżarzonymi węglami to będzie dalej głosił swoje prawdy objawione...

widziałeś na własne oczy jakiegoś Polaka, który przyznałby się publicznie że popełnił błąd przy budowie domu, albo że niepotrzebnie posłuchał wszystkowiedzących doradców...

nigdy i za żadne skarby... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Tomek:

A każe Ci ktoś montować to straszne, zamarzające, awaryjne i prądożerne monstrum za nawet 30 000zł (jak weźmiesz R....pl)?

 

A jakie polecasz? Wg wyliczeń tej firmy wychodzi bardzo tanio za użytkowanie (100-300zł rocznie). Mam dwie oferty i obie w cenie około 22tys zł brutto.

 

Tak dla jasności to pytam się o WM z reku bo jeśli argumenty mnie przekonają to się zdecyduję. Na dzień dzisiejszy mam jeszcze wybór :)

 

Jedno jest pewne. Zużyłem wiele godzin i dalej nie dokonałem wyboru, tj. nie zamieniłem WG na WM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A jakie polecasz? Wg wyliczeń tej firmy wychodzi bardzo tanio za użytkowanie (100-300zł rocznie). Mam dwie oferty i obie w cenie około 22tys zł brutto.

Powiem tak,u siebie wentylację mechaniczną robię sam na fleksach izolowanych i skrzynkach rozdzielczych.

Koszt kanałów łącznie ze skrzynkami i kształtkami to 1000zł,koszt reku...tutaj musisz sobie odpowiedzieć sam na co cię stać bo półka cenowa jest dość spora.;)

Mnie było stać na reku ze średniej pólki za 4000zł,w celu ograniczenia zamarzania wymiennika,na wszelki wypadek bo dobre reku radzą sobie z tym,ale niech będzie,że dlatego,zakopałem pod domem w trakcie wykopów pod płytę 40mb rury za ok.600zł.

Czyli całość WM z reku i GWC rurowym wyniesie mnie ok.6000zł.

Jak to się ma do Twoich wycen ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 4 strony...i prawie żadnych konkretów poza próbą INDIANA - która została podważona.

 

Z tym wyliczeniem dlaczego 6700 a nie 4500 - to nie wiem - proszę o podpowiedź. Dla mnie 80% sprawności to 80%.

 

homecactus - zapewniam nie o to mi chodziło co insynuujesz - nie szukam nikogo, kto zrobi pod moje wyliczenia. Będę miał Panią od certyfikacji - to zakładam, że policzy. Zależało mi na KILKU "CASE STUDY - przypadki i realia. Założyłbym inny temat - szukam pomocy lub frajera :D

PS. A szkoda, że żona nie podjęła się próby policzenia 'dowolnego' zbliżonego domku - bo mogłaby sobie dobrą reklamę zrobić - nazywa się to modelem eksperckim - wiem bo akurat ja siedzę w marketingu internetowym/kreacji WWW :D - może uda Ci się namówić na publikację z 2-4 wyliczeń? + info co tam klientowi nie pasi po wykonaniu

 

Może ktoś jeszcze poda jakieś wyliczenia , a najlepiej jakby było wcześniej "wyliczone" i potem w praktyce - taki dom , metraż , rok temu było Xm3 gazu - teraz REKU i X-Ym3 Gazu + Z rachunku za prąd.

 

No i to zamarzanie .... ciekawy jestem czy to w każdym reku czy poszczególne przypadki ... podrzućcie proszę 'wartościowe' linki - to poczytam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast dostałem 2 argumenty od kolegi i instalatora, które ciężko 'zbić':

 

1. Instalator - Jeżeli kominem spiernicza 23 stopnie bez odzysku - bezpowrotnie- to czy zatrzymując 50% - nie warto?

2. Kolega - ja do dzisiaj mam 26 stopni od lata , a sąsiedzie przepalają już domy.

 

To są dla mnie ARGUMENTY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe ,nie bylem w domu z wm,niestety jej zalety znam glownie z opowiesci naganiaczy na tym forum.Narobilo sie specow od WM i firm montujacych jak sklepow spozywczych.A naganiactwo tutaj jest plaga.Pamietam to przy Legalett ,Praefie ,juz ich tu nie ma na szczescie..Dyskusja wygladala podobnie.Odsadzano mnie od czci i wiary ,potem sie okazalo jak buduja domy na eps 100, a ciepla sciana z keramzytu,jest ciepla jak dostanie 20cm styro.

Podobnie jest z pompami ciepla.Byli tacy jak hydrauli czy miki ,ktorzy pisali realnie i nie ukrywali od poczatku ,ze sa instalatorami,pozostali naganiali,a co chwile wychodzilo,ze to nie uzytkownicy tylko sprzedawcy,zakamuflowani.Szkoda gadac

.Beda plakac ci ktorzy zrobili WM na kondonach ,jak to mowi miki,bo te kondony TRZEBA BEDZIE ZA KILKA LAT WYCZYSCIC,

Wiec WM ,tak,ale trzeba wiedziec,ze to kolejny element o ktory trzeba dbac i go serwisowac.Trzeba wiedziec ,ze nalezy tak wykonac instalacje ,by mozna ja wyczyscic,ze reku zamarza w minus20 ,a dla przecietnego inwestora ,uwzgledniajac wszystkie czynniki ,taka instalacja sie nie zwroci

ALe jesli chcemy probowac mimo to nowosci,moc zamknac okna i nie wpuscic komarow,sterowac tym i zapewnic sterowalny wlasciwy klimat (jesli bedziemy dbac o jej czystosc!!!!!!) to ok ,zakladajmy.

Ale to co robia tu sprzedawcy tych systemow,jak argumentuja potrzebe posiadania tego produktu to naganiactwo.Do tego GLUPIE NAGANIACTWO

Sorry,bo znow nie ma polskich znakow i mam pozamieniane litery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...