Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szlag mnie TRAFI ! REKUPERATOR - to w koncu warto czy nie ?


Recommended Posts

... a takie duże gady jak PAJĄKI to nawet komary i osy potrafią złapać w swoje sieci :D, a bzyczy to ...

 

Na poważnie: u mnie powierzchnia to ok 140m, ale do reku nie ma to znaczenia liczy się KUBATURA (w m3), ale nie powiem z głoiwy ile tego powietrza mieści się w domu. Domek od "nowości" jest z reku więc nie mam porównania.

 

A przypomniał mi się jeden ważny "+" za reku: jak domek jest nowy, jest już otynkowane i są wylewki i czekamy aby wszystko z domu odparowało, to puszczamy reku na 2-3 bieg i działa jak potężny osuszacz ścian i podłogi (trzeba tylko pamiętać, że reku musi mieć odpływ do kanalizacji, bo słyszałem o ekipie, która zainstalowała takie coś, a potem lało się po ścianach ze strychu ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 370
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No!

A na 1-go Maja krawężniki były na biało...

Dzieciakom szklankę mleka na dużej przerwie na chama pchali...

Nie było łebka, coby w ramach kolonii gór czy morza nie widział...

A jak było coś tak bardzo "nie tak", że zęby cierpły - to szło się do Komitetu i NATYCHMIAST było tak, jak trzeba...

:lol:

Fakt!

Były i zalety...

Dla mnie choćby takie - że głodnych dzieci NIE BYŁO!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki121 ,jak sié pojawisz ,to dzieki za oferty po raz kolejny.Przy tym poziomie "slownosci" to juz ich nie musisz wysylac.

Jak na tym etapie jest taki problem,to nie chce sobie wyobrazac co byloby pozniej

 

Drogi Panie Tomaszu.

Dziękuje za przypomnienie ale tak jak mówiłem ani z allegro nie chcę konkurować ani robić bez faktur bo nie tędy droga.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłeś proszony o oferty kilka razy.Kilka razy już przypominałem Ci o tym na forum,bo wiadomości prywatne i maile nie przynosiły rezultatu.Za każdym razem na każdą głupią odpowiedz czekałem po 3 tygodnie i dopiero po kilku prośbach dostawałem odpowiedz.Podobnie było teraz od 2 tygodni proszę Cię o odpowiedz z doszegółowieniem oferty ,napisałem na forum ,zadzwoniłeś ,że już wysyłasz i minął kolejny prawie tydzień.To z jakim allegro nie zamierzasz konkurować?

Przedtem miałem czas,więc mi specjalnie nie zależało.Mówię ma chlop dużo roboty ,nie ma problemu.Ale skoro chłop robi sobie jaja z klienta na etapie ofert (jaja ,bo za każdym razem jest to samo) to strach się bać co będzie na etapie realizacji.Teraz już nie mam czasu i z doświadczenia wiem ,jak będzie wyglądać realizacja z kimś kto jest tak nie słowny na etapie ofert.NIe mam już czasu na zabawy ,więc dziękuję za współpracę ,takich firm jest tysiące,jakoś tak tylko wydawało mi się ,że z chłopakami z forum będzie lepiej coś zrobić ,niż z kimś z ulicy,ale wygląda ,że się myliłem,podobnie jak niejaki bobbudowniczy ,który koledze z forum (HenoK)dał chałupę do zaprojektowania ,a teraz mu się chałupa wali.

I drogi miki ktoś na tym forum o twojej słowności zdaje się pisał kilka dni temu.

Generalnie problem naprawdę żaden.Tylko szkoda zawracania sobie dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak zawsze masz rację :)

A co do allegro i roboty bez faktur to rzeczywiście masz rację lepiej znajdź kogoś z ulicy kto zrobi to za kup teraz :)

 

Co do słowności to masz rację nie zawszę się wyrabiam i za to można mieć do mnie żal.

Ale pracując 6 dni w tygodniu po 14 godzin dziennie nie zawsze ma człowiek siłę.

Próbowałem zaufać jednej osobie z forum i nawiązać z nią współpracę w charakterze doradcy technicznej i handlowej klientowi niestety nie udało się :(

Więc jak zawsze można liczyć na siebie.

Więc czas się skupić na brookvencie i atlanticu :)

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż, muszę się zgodzić z opinią tomek131 odnośnie komunikacji z Panem miki121. Jakiś czas temu czekałem parę tygodni na Jego ofertę, i nie obyło się bez ponagleń. Ja również zwracam OGROMNĄ uwagę na jakość komunikacji z potencjalnym wykonawcą.

 

I dlatego przepłaciłem te kilka tysięcy w stosunku do tego co miki121 mi zaoferował, ale za to miałem poczucie, że innej (dużej) firmie ODROBINĘ zależało na kliencie. Dostawałem szybkie odpowiedzi na moje pytania/wątpliwości.

 

To tylko moja opinia i nie mogę wykluczyć, że uslugi ludzi z niniejszego forum są znacząco lepsze i tańsze od dużych graczy na rynku rekuperacji. Opisałbym to tak: byłem za biedny, żeby zaryzykować tańszą usługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze (gwoli sprawiedliwości dla miki121), że jeśli dobrze pamiętam, jego oferta cenowa była znacząco lepsza od tzw. dużych firm (np. rek...y.pl).

 

Po prostu bałem się zaryzykować, bo uznałem że jeśli są problemy w komunikacji na etapie oferty cenowej to potem...

 

Ale może niepotrzebnie wydałem te kilka extra tys. zł - niestety tego się nigdy nie dowiem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt i dlatego mam tyle zleceń a co do komunikacji to trudno połączyć montaże z ofertowaniem.

A jeszcze niech tobie kilku klientów poprzestawia terminy i wszystko się zwali naraz to jedne wielkie g :(

Dlatego teraz sobie obmyśliłem Plan :)

I w soboty i niedziele wysyłam oferty :)

A co do dużej firmy to masz w 100% rację szybszy kontakt i lepsza komunikacja.

Tam doradca techniczny tylko ofertuje i jest odpowiedzialny za kontakt z klientami.

A w małej firmie taka jak moja to muszę montować, ofertować i 1500 innych rzeczy naraz :(

Warto się skupić wtedy na wąskiej specjalizacji np.

Na pompach ciepła i rekuperatorach jednej marki.

Zmniejszyć dostawców i obszerność oferty do minimum :)

Ja zostawiłem tylko atlantica i brookvent-a a na uzupełnienie wolf-a.

I niech się dziej co chce i pukają inne firmy nie da rady za dużo tematów.

Niestety próba spółki i znalezienia wspólnika w tej całej grze to problem.

Edytowane przez miki121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...