Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do 3 razy sztuka.... komentarze


Recommended Posts

Maciejka2 wiatm serdecznie :)

Bardzo mi miło :) Ciesze sie,ze sie ujawniąłś, mam nadzije,zę teraz bedziesz częściej :D

 

W domu nr 1 był wiatrołap .... w tym sensie,ze była to poiwrzchnia wydzielona gresem polerowanym, byłą nawet szafka na buty ;)

Ale pomiedzy tym pomieszczeniem a holem ja nie zastosowałam drzwi :no: zrobiłąm nadproże ale nic wiecej ... uważam to za bardzo dobre rozwiązanie ponieważ wiatrołąpy zwykle są "klitowate" goście ściśnięci.... wchodząc, czy wychodząc od nas.... to mi się nie podoba :no:

 

Uwązam ,ze rozwiazanie otwaretgo wiatrołąpu, tudziesz wejscie bezpośrednio do holu prezentuje się o niebo lepiej , jest wygodniejsze w urzytkowaniu.

 

Jedynym plusem zamknietego witrołapu jest to,ze rzeczywiscie nie wpada ci do domu zimne powietrze kiedy otwierasz drzwi,ale niedemonizowałabym tego ;) :no:

 

Najbardziej poodoba lo mi się rozwiązanie domu nr 2 ale praktyczniejsze było to z domu nr.1 teraz będę miaął tak jak w nr.1.

Ponieważ jest wtedy ta strefa gdzie np: goście mogą spokojnie zostawić buty zimą itd.

 

nr1:

 

http://img826.imageshack.us/img826/7613/dsc0124do.jpg

 

nr2:

 

niestety mam tylko fotkę roboczą ;)

 

http://img685.imageshack.us/img685/973/dsc0714kopia.jpg

 

 

nr3:

tutaj na rzucie przyszły wiatrołap otwarty na holl:

 

http://img26.imageshack.us/img26/4730/fmparteraaapage1j.jpg

 

http://img826.imageshack.us/img826/2918/dsc3312.jpg

 

Ja jedynie powiększe odrobinę tak do 40cm ścianki po lewej i prawej stronie otworu który prowadzi do hollu, wejście i tak będzie miało wtedy 150-160cm ale ja potrzebuję tych ścianek by z jednej strony ukryła się za nia np: konsolka a z drugiej dłuuugie siedzisko ....

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Janiela hej :hug:

Kochana napewno pięknie to wygląda :yes:

Teraz na dworze jest szaro, buro i to poteguje zrażenie zaciemnienia, ale przyjdzie wiosne, pięne słoneczne dni i zobaczysz,ze bezie wszytko ok :yes: :hug:

 

Mi kiedyś też bardzo podobały się żaluzje ciemne :yes:

Ale ja od jakiś 2 lat w oknach toleruję tylko białe żaluzje :yes: (u siebie, bo u kogos nie mam problemu z innymi kolorami ;) )

Mi poprostu troche przeszkadza,ze po zasłonieciu ich na ścianie tworzy cię ciemna drewniana plama.... ale powtarzam, same w sobie drewniane , ciemne są piekne!!!

 

Ja z Anią -Saly codziennie rozmawiam przez tel w kwestii budowy, rozwiązań jakie planuję w domu z klasą, bo jak ona sprzeda swój dom to też będzie budować ten sam projekt i tez ją ostatnio namawiałam na zrobienie białych żaluzji mimo cimenych okien które ona planuje :yes:

 

Widziałm właśnie kilkakrotnie takie zastosowanie i uwazam,ze fajnie wygląda :yes:

 

 

U mnie okna od zewnątzr bedą orzechowe, od środka białe.... no i będą białe żaluzje :yes:

 

A Ty sie kochana nie smutaj, bo zobaczysz, kiedy zniknie ta szaruga za oknem, zupełnie nie bedziesz zwracać uwagi na to,ze jest ciemno :no:

Poza tym jeżlei na podłodze w salonie masz gres. który w moim odczuciu nadaje wnętzu chłodu, to właśnie drewniane ciemne żaluzje napewno to przełamują i ocieplają odbiór wnętzra :yes: :)

 

P.S

Proszę o fotki poglądowe :D

Plissssss :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinuś :hug:

 

Od dwóch dni jestem ledwo żywa tak mnie głowa boli dlatego nic nie pisałam :(

Widziałam że domek pięknie pnie się w górę :yes:

 

E-maila wystosowałaś imponującej długości :D Dziękuję ci BARDZO! Jesteś kochana :hug:

Miałam czas aby wszystko przemyśleć, więc odpiszę wieczorkiem bo teraz muszę się położyć :(

 

Milutkiego dnia :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:welcome:

mnie też bardzo się podoba takie rozwiązanie, kiedy wiatrołap nie jest zamknięty, z tego samego powodu co Tobie, Karolinko - jakoś średnio podobają mi się goście tłoczący się na 5 m kw., tym bardziej że od razu powstaje wrażenie ciasnoty całego domu. Niestety w moim projekcie wiatrołap nie jest zbyt duży (5,8 m kw.), a dodatkowo wejście na korytarz ma tylko 90 cm i nic się z tym nie da zrobić - bo po jednej stronie kończy się ściana, a po drugiej będzie miejsce na drzwi z toalety ( od str. wiatrołapu):sick:

Zastanawiam się natomiast nad szklanymi drzwiami - całymi przeźroczystymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko,

dziękuje Ci bardzo za tak wyczerpującą odpowiedz :)) .Wlasnie o to chodzi, ze nie mam jak zrobic tych drugich dzwi, żeby wiatrolap byl zamknietym pomieszczeniem, bo zdecydowalam sie na schody zaraz przy wejsciu (szafa na ubrania tez bedzie). Twoja opinia jest dla mnie wazna! :)

 

 

WESOLYCH SWIAT BOZEGO NARODZENIA ORAZ POMYSLNOSCI, SZCZESCIA I SPELNIENIA MARZEN W NOWYM ROKU

 

zyczy Maciejka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...