Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Do 3 razy sztuka.... komentarze


Recommended Posts

MarJelka w kwestii projektu, powiem tak.... pan za mało czasu i wysiłku pośiwęcił na wstępny wywiad, czego oczekuję ;) Łącznie 30 min, bardzo ogólnikowo ........ tym samym nie miał szans zrobić tego tak jak chciałam ;) ale i tak nie jest źle :no:

Generalnie zamysł architektoniczny jest taki jak chciałam :yes: Trzba troche zmienić usytuowanie placyku zabaw czy grilla i pare pierdułek.

ten etap który on przygotował nie przewidywał wskazania konkretnych nasadzeń,a bardziej grupy roślin.... :rolleyes:

 

Ma teraz dopracować i poprawić wszytko architektonicznie, potem uszczególowimy roślinnie ;)

 

Po bokach wstępnie mają być tuje takie wsadzone ok 150cm by z czasem tworzyły ramy ogrodu i oddzielały troche ;)

Z tyłu na tle jasnego murowanego ogrodzenia 2 metrowe tuje, przed nimi moze kilka brzuzek , bo są stosunkowo tanie i spore.

 

Będą bukszpany, berberysy, i inne zimozielone ;)

Będzie jeden lub kilka klonów palmowych, perukowce, troche krzewów kwitnących.... i wiele innych ale tak jak mówię jeszcze nie wiem dokładnie na tym etapi eogrodu :no:

 

:bye:

 

 

Tosia82 witam :)

Wtrącaj sie ile chcesz, to przy burzy mózgów zawsze mile widziane :yes: :)

 

Brzozy te wielkie po bokach bramy wjazdowej juz zastaliśy duże na dziłce, są i zostaną :yes:

Pozostałe brzezy które widać przy ogrodzeniu frontowych, znikaja z projektu :yes: tam poza nasadzeniami kulistymi będzie wileka choinka ;)

Nie przy samym ogrodzeniu a troszke blizej w kierunku domu.

 

Duze drzwka któe są narysowane za leżakiami też już zastalismy na działce i nie chce ich wycinać :no: wiem z,ę są tam spore akcje i coś jeszce ....

 

To drzewo bardzo blisko elewacji tylnej, gdzie na rysuku jest sół ( którego zresztą też nie bedzi etam ;) ) nie bedzie tam wsadzone, tam będzie cos bardziej krzaczastego... ale nie wiem jeszcze co.... :rolleyes:

 

Jednym slowem, prawdopodobnie poza dwiem duzymi brzozami przy wjeździe , brzozy pojawia się tylko na tle tylnego ogrodzenia murowanego i tujek ....

 

Nastepnym razme beę wiecej wiedziała o roślinności ;)

 

Pozdrawiam serdecznie :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Emilko, masz racje ja to już widzę :D Chociaz niektóre elementy jak przez mgłe :p

Ja poprostu stawiam bardziej na forme architektoniczną tego ogrodu a nie na różnorodnosc nasadzeń ;)

ROśłiny maja byc wieksze a nie ma ich mych ogromnie dużo :no:

 

Firma która buduje nam dom ???

Oni nie robia dachów :no:

Kończą na drugim stropie i tyle ;)

 

Zobaczymy jak to dzisiejsze spotkanie przebiegnie ;)

 

Buzkaki :**

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosiu, ja nie wiedziałm,że Ty sie tak znasz na ogrodach :o

Z nieba mi spadasz :D

Ja o ogrodach nie wim nic :confused:

 

Więc tak ja muru wcale nie chce zaśłaniać.... mi się mury tez podobają :yes: i dlatego na tle frontowego ogrodzenia, pokrytego jasnym tynkiem od strony działki chce tylko niskie rośliny, by podkreślały mur, który może być własnie dla nich ciekawym tłem i tam sobie wymyśliłam własnie te czerwone berberysy, poza nimi zielone kuliste roślinki ....

 

Natomist w kwestii muru z tyłu dizłki, tuje maja spełniać dodatkowe zadanie, czyli wygłuszać, moze nie są do tego idelne ale stworzą dodatkowy szpaler zieleni wytłumiającej, bo za ogrodzeniem tylnym mam pas zieleni, chodniczek, pas zieleni i ulicę i nie jest to ulice osiedlowa :no:

Wiec po pierwsze myślałm,ze jak te tujki podrosną jeszcze wyżej tak do 3 metrów to będzie jeszcze bardziej intymnie, a po drugie własnie wygłuszą co nieco ;)

 

 

Jeszcze z pierwszej dziłki mam kilkudziesięcioletnie odmiany cudownych piwonii i chciałabym je gdzieś przemycić ;)

Trawy uwielbiam wiec bardzo chętnie :yes:

 

Po głowie chodzą mi też perukowce, bo maja duży przyrost i troche ożywiają ....

 

Zdecydowanie zdaje sobie sprawe,ze w kolorze tez nie powinno być tęczowo :)

Zieleń+ biel + jeszcze jakiś akcent kolorystyczny .... no i mimo,ze w codziennym życiu koloru czerwonego nie lubię :no: to w przypadku roślin kiedy o tym myśłe to ciągle coś w czerwony z moich wyborów mi wpada ;) berberysy czerwone przy frontowym ogrodzeniu, , kolon palmowy, perukowce i pare innych ;)

 

Budowania i urządzania się tak nie boje jak tego ogrodu :o

Dlatego projekt zleciłam komuś kto się na tym zna, albo chociaż n=znać powinien ;) zobaczymy :D

 

Dzięi za wszytkie rady, każda dla mnie NA WAGĘ ZŁOTA!!!! :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia ja Cię błagam Ty się nie zamykaj!!! :no: no weź zlituj się i jeszcze się "powtrącaj " :hug:

Zajebiśc.e ,ze możne iść w inną stronę niż czerwień któej generalnie nie lubię :D :wiggle:

 

No to będzie zieleń + biel + fiolerto-róż ( nowy twór ;) ) :D

 

Tosia dzięi :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia82,witam się z gospodynią Tobą i z zaglądającymi,widzę że skarb się trafił Karolci i nie tylko, na pewno czytając twoje porady dla właścicielki wątku i my co nieco się nauczymy,:wiggle:,Rozumiem Karolinę doskonale że budowanie i wystrój łatwiej Jej przyjdą niż aranżacja ogrodu,ja jestem miłośniczką roślin,może bardziej kwiatów ciętych(kwiaciarnia),ale trochę się znam na nasadzeniach ale bardziej jako hobby,gdzie mi do Ciebie Tosiu,:yes:,a również się tego boję i obawiam,aby z ogrodu minimalistycznego po 5 latach nie zrobił się małpi gaj;),mnie też zależy bardziej na architekturze ogrodu,bo z fm i twoimi radami,chyba dam sobie radę,będę próbowała jeśli mnie to przerośnie wezmę fachowca.:bye: Edytowane przez JOLA440
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosiu no to oczywiste,że mam doczynienia z fachowcem :yes: :D

Mówiłam,ze jestem w czepku urodzona ;)

 

Mur na wysokość 210cm z tyłu działki już stoi, zrobiony z bloczków funfamentowych,potem będzi epokryty tynkiem jak na elewacji.

A tuje, tudzież inne strzeliste, zimozielone roślinki maja być jedynie wzmocnieniem efektu wytłumienia. I w tym miejscu maja byc od razu wsadzone egzemplarze o wysokości 200cm.

 

Jeżeli chodzi do altanę, to jeszcze nie jestem pewna czy ja chcę :rolleyes: a jeżeli tak to w jakiej formie .... i jak dokładnie miałaby wygladać, w tym roku planuję przygotować jedynie miejsce utwardzone pod stół i grilla (kostka , płyty lub coś innego) a zadaszenie musi dojrzeć w mojej głowie ;)

Narazie myśle o formie przenoścniej czyli jakiś duży parasol, albo a'la altana składana na sezon jesienno-zimowy ....

 

Piwonie masz racje szybko przekwitaja ale mam je są cudne i muszą sie atm znaleść chociaż w jednym miejscu ;)

Hortensje oczywiśćie będą :yes:poprzednio też je miałąm, cudownie, długo kwitną :yes:

No i trawy też lubie bardzo :rolleyes:

Perukowce będą obowiązkowo, pęcherznice miałm kiedyś malutką ale ona chyba tak szybko nie rośnie prawda ?

Oczywiście mogę troche poczekac ;)

 

 

Jeżeli masz jakieś sugestie roślinne, architektoniczne , to ja z przyje,mnością wysłucham :D ;) :hug:

 

Pozdrawiam :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olciu, rozgość się :D

Jak widać may tu fachowca :)

Buziaki :hug:

 

JOLA

Skoro kochasz kwiaty i pasjonujesz sie roślinami, ogrodami napewno stworzysz swój raj :yes:

Już jestem ciekawa co tam Ci siedzi w główce :rolleyes: :)

U mnie znajomosć tematu ogrodowego niestety porażkowa :sick: no ale moze z panem ogrodowym , pomocną Tosią i radami z FM coś uda się stworzyć ;)

 

Buziaki :***

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ja się również bezwstydnie ;) podczepię pod temat ogrodu bo na przełomie kwietnia/maja będzie u nas kładziona kostka na zew. Muszę wobec tego liznąć trochę temat ogrodowy bo to będzie nasz kolejny krok aby coś podziałać bo na razie u nas bida z nędzą :rolleyes:

Nie mam pojęcia o ogrodach :o

Świetnie, że trafiła się nam Tosia ekspert ogrodnictwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia to ja mam pytanko :D Czy według Ciebie warto inwestować w profesjonalny projekt ogrodu? Czy kupić dobry przewodnik po roślinach, wziąć kartkę papieru, poszukać inspiracji w necie i postarać się samemu puścić wodzę fantazji? :D

 

EDIT: Karolinko bardzo mi się podobają Twoje zakupy. Z tymi lampami było trochę zamieszania jak pamiętam ;)ale jestem pewna, że u Ciebie będą się fantastycznie prezentować :D

Edytowane przez Ślężankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosiu czuj się jak u sebie :D

 

No własnie w kwestii altany to u mnie isę zmienia, kiedyś niecierpiałam wszytkich altan, jakoś nie trafiły do mojego serca. Potem zaczełam myśleć o czymś klasycznym a'la marJel, ale uważam z,ę do mojego domu i ogrodu to nie będzie pasować i teraz myśle o bardziej nowoczesnej formie :yes: ale nie mam na mysli nic konkretnego :rolleyes:

 

W kewstii perukowców, moi teściowie mają nowy, dość młody ogród bo 2 albo 3 letni, no i u nich te perukowce śa cudne.

WIosną bodajże zostały bardzo mocno przycięte, niewiel nad ziemią ( nie wiem ile dokładnie) a w lecie siegały sporo powyżej ogrodzenia :jawdrop:

Nie wiedział,że maja aż taki przyrost :o ale tak jak mówisz,zeby były gęste tzreeba ciąć ;)

Pęcherznice miałąm ale mała, jeden sezon i nie ciełam :oops:

 

W poprzednim ogrodzie lubiłam wierzbki japońskie, ciełam je bardzo często ,a one oczywiście baaaardzo urosły i ogromnie się zagęściły :yes:

Pomiędzy wiosną a jesienią była dosłownie wielka przepaść....

 

jejku jak to dobrze,ze ja Ciebie tu mam :D :hug:

 

Wypoczynek w salonie bedzie składął się z 2 sof i moze dostawianej dłuższej pufy, siedziska, nowoczesnej ławki :rolleyes:

 

Albo będzie to nowoczesna forma taka :

http://img194.imageshack.us/img194/1387/sofaxq.jpg

 

albo ciut pzrełamana taka :

http://img14.imageshack.us/img14/2120/sitdo3.jpg

 

 

kolor albo jasny, zimny beż, albo jaśniutki szary :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślężanko dobrze nam tu z Tosią co ?! :D :D :D

 

No lekkie zamieszanie było, ale lece za intuicją ;) Modląc sie o jak najmniejszą liczbę wpadek :p

 

Ja się ciesze z dzisiejszych zakupów bardzo :wiggle:

 

Bardzo nam dobrze :wiggle::D Oby została na dłużej i miała do nas dużą cierpliwość ;) :p

Żadnych wpadek nie będzie :) Ja w Ciebie wierzę BARDZOOO :D

 

Oba wypoczynki mi się podobają http://emotikona.pl/emotikony/pic/02icon_mryellow.gif

Edytowane przez Ślężankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Tosia co ja Ci będę mówić wygląda to zajebiśc.e :D :lol2:

 

Jestem za jedną ścianą stałą ;) shuttery oj..... TAK :D

Tylko żeby calość nie była za wielka no imusze zrezygnowac z jacuzzi tam, bo planuje je bliżej domu i tarasu :rolleyes:

Poza tym biorę :D :D :D

 

 

Śleżanka miejmy na dzije,ze Tosi cierpliwość będzie duża ;) :D

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosia Śliczne dzięki za odpowiedź :hug:

 

Ja bym chciała połączyć wow z poprawnością ;) choć w naszym przypadku może to być trudne bo nasz przyszły ogród będzie powstawał sukcesywnie i nie wiem ile nam kaski zostanie po wykończeniówce :)

Ja już 2 razy sparzyłam się na tych pseudo projektantach, dlatego mam opory przed zleceniem projektu ogrodu :rolleyes: Tak jak piszesz, nie ma gwarnacji, że będę zadowolona z efektu jego pracy.

Mój mąż oczywiście we mnie ogromnie wierzy i twierdzi, że sobie poradzę z aranżacją naszego ogrodu ale ja mam obawy ;)

 

Jeśli chodzi o techniczne elementy to mój tata zna się doskonale na elektryce :yes: Mój mąż jest bardzo ambitny i obiecał mi, że altanę zbuduje sam (oczywiście to odległa przyszłość):D

 

Oczko wodne też mi się marzy :rolleyes:

Edytowane przez Ślężankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolka piękne zakupy, szczególnie lamy nad wyspę i konsolka :rolleyes: Czybyś się zainspirowała fotelami o których była u mnie mowa:P;)

 

Tosia :welcome: To i ja od razu wykorzystam Twoją wiedzę, choć ogród już skończony :p

Powiedz mi jak możesz, czy wielka tragedia się wydarzyła, że nie podcięłam lawendy ? Kwitła całą jesień...cześć przekwitniętej podcięłam kwiaty, większa cześć z kwiatami została zasypana śniegiem:rolleyes: teraz sterczą sobie te ususzone kwiatki:rolleyes: robić coś z tym? jak tak, to kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc doranna :hug:

Dzięki, miłego dnia :)

 

 

Hej MarJelko :)

Lampy kocham, mimo,że odrobne sie ich boje, bo są spore :rolleyes:

Konsolka w holu począstkowo miała być biała jak Twoja,ale ostatecznie wizja sie wyklarowała i będzie czarna :D

 

A z fotelem, muszę Cie zamucić, indpiracją dla mnie nie byłaś :p Twoje foteliki też nie :no: bo nic u Ciebie ostatnio nie widziałm. A fotelik od dawna upatrzony był do gabinetu :) , kiedys chciałam czarnego uszaka, ale potem chciałam coś lżejszego i kilka dni temu na westwing jak się pojawił od razu kliknełam :D

Fajne mają też sofy :rolleyes: no ale w tym temacie jeszcze nie jestem przekonana, wiec musze czekać,az w główce się poukłada ;) :D

Edytowane przez Karolina i Artur :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłam być inspiracją bo to nie mój fotel, tylko propozycja wałkowana u mnie od paru dni , sądziłam że skorzystałaś z przykładów u mnie wklejanych, no ale to przecież nie ważne tak naprawdę czy sama czy nie;), ważne że masz i że jest śliczny;)

 

Te lampy nad wyspę boskie, uwielbiam takie, na pewno będziesz zadowolona :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolka piękne zakupy :) Tylko ta lampka maleńka :o Będzie mega, jak już skończysz się urządzać. Lampy nad wyspę :wiggle:

 

Karolciu ja proponowałabym sofy mega minimalistyczne, te pikowane są cudowne ale mi do Twojego połączenia nie pasują. Masz już piękne lampy nad wyspę + krzesła. Zobacz na n-design.pl ten apartament gdzie Twoje krzesła są, tam też jest prosta, minimalistyczna sofa czy narożnik (nie pamiętam).

 

Zresztą wybierzesz na pewno dobrze :) Buziaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...