Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co je kot?


Agduś

Recommended Posts

Kot je mięso, kocią karmę (suchą i puszkową), myszy. Wiele kotów je gotowany bób. A mój kot je: popcorn, ryż dmuchany, chipsy, karmę dla chomika, frytki, suchy ryż... Więcej nie pamiętam, muszę zapytać dzieci.

Pytanie: czy ja mam kota???!!!

I nie krzyczcie - nie karmimy kota tymi specjałami. Po prostu kot coś podkradł, chwycił spadające na podłogę, a karmy dla chomika córka nie zamykała w pudełku, bo nie podejrzewała, ze kot się do niej dorwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rudy suchą kaszę też je, a dzisiaj dobierał się do masy papierowej, kiedy dziecka papier czerpany robiły. Wygląda jak kot, zachowuje się jak kot, tylko miauczeć nie umie. No i ta dieta... nietypowa.

Wszystkie nasze koty trawę mają na polu, więc rośliny doniczkowe oszczędzają. Dietę urozmaicają sobie w sposób typowy dla kotów myszkami i jaszczurkami. Pewnie i ptaszka czasem niestety przekąszą. Rudy z braku laku wrzuci na ząb jakiegoś owada.

No ale widzę, że i inne koty mają nietypowe upodobania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
daj się zmęczyć - koty są słodkie :) mam kota już kilka lat i jest bardzo grzeczny ( jak na kota :) ) Mój kot uwielbia gotowaną pietruszkę ( korzeń).... kiedyś spróbował i zjadł całą ( oczywiście przypadkiem). kot uwielbia również prażynki ( takie chrupki), weterynarz polecił żeby się tym bardzo nie przejmować - widocznie brakuje mu pewnych witamin i tego potrzebuje - tak jak człowiek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kotka ma bardzo wyszukane menu - foliowe torebki, ciasto drożdżowe, rodzynki ( poza suchą karmą i surowym mięsem wołowym)

Kocur natomiast uwielbia zielone oliwki i rybę pod każdą postacią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mimo udomowienia kot jednak jest zwierzęciem, którego naturalna dieta zasadniczo różni się od ludzkiej. Takoż nasze jedzenie jest dla kotów niezdrowe i fakt, że niektóre mruczki mają dziwne upodobania wcale nie znaczy, że właściciele radośnie karmią je frytkami, oliwkami czy rodzynkami. Myślę, że większość autorów wpisów odnotowuje nietypowe upodobania swoich kotów, ale wcale nie znaczy to, że karmią je radośnie ciastem drożdżowym, prażynkami czy popcornem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje dwie kotki przynoszą mi praktycznie każdego dnia "w prezencie" norniki, myszy polne, ryjówki, względnie jaszczurki czy małe ptaki. Zazwyczaj są one już martwe, ale zdarza się że przynoszą żywe i trzeba je wtedy łapać, wyciągać przerażone zwierzątko z kociej paszczy i wypuszczać je kilkaset metrów za domem, żeby kot nie wyśledził swojej niedoszłej ofiary i nie przyniósł jej drugi raz, ale już zagryzionej. Także mogę śmiało powiedzieć, że moje kotki stawiają na ekologiczną i naturalną "dietę" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze dwie exkotki i rudy exkocur robią dokłądnie to samo. Najwyraźniej jednak to nam proponują mysio-jaszczurkową dietę, bo częstują nas codziennie od wiosny do jesieni. One wolą miskę i to, co czasem upadnie komuś na podłogę, albo uda się ściagnąć nam z talerzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 5 weeks później...

Fuuuj, aż sobie wyobraziłam to chrupanie! :p

Moja kota wczoraj podkradła mi cukierka, czekoladowego tiki-taka :jawdrop:

 

Myślałam, że jest wszystkożerna, ale jednak nie - gardzi żółtym serem i rosołem domowej roboty ;-) Tyle na razie udało mi się sprawdzić w sytuacjach, gdy podkradła się do jedzenia przez nikogo nie pilnowana ;-) Uwielbia suchą karmę naszej psiny, nie wiem, co w niej jest lepszego od kociej karmy, albo może to działa na zasadzie wymiany, bo z kolei piesek wyjada karmę kota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...