Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co je kot?


Agduś

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój kot prawie zawsze je gotową karmę - zarówno suchą, jak i mokrą. Zdarzają mu się humory i buntuje się przeciwko mokrej karmie. Już parę razy zdarzyło mi się zostawić kawę i pójść do drugiego pokoju i oczywiście musiał ją spróbować... Zdarzyło mu się nawet spróbować ciasto po niedojedzonej pizzy. Kot zdecydowanie uczy sprzątania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot zdecydowanie uczy sprzątania.

Oj, to prawda! Gorzej, że nawet na moment nie można zostawić talerza na stole, żeby pójść otworzyć drzwi listonoszowi. U nas w takich sytuacjach szybko sięga się do szafki z miskami plastikowymi i przykrywa talerz miską albo ładuje się go do mikrofalówki i zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...

Psy jedzą suchą karmę. Czasem koty im wyjadają z miski.

U nas wszystko na opak - królik goni koty, które w panice zwiewają przed nim, kocię wyżerało psuce (leonberger) suche z miski, a ona tylko skamlała patrząc na tę niesprawiedliwość (jej nie wolno z kociej miski wyjadać), chomiczka rzuciła się z zębami na świnkę morską, kot leje sukę sąsiadów (leonbergerka), suka sąsiadów bawiła się z sarną (nie goniła jej, bawiły się w odganianie jak dwa psy)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam dwa koty. Starego 11 letniego kocura który je jak to kot, suchą karmę, mięso itp Z dziwnych rzeczy lubi kwaśne zupy, barszcz, żurek, ogórkową. Z zasady nie dostaje, ale jak się dorwie to wcina z dużym smakiem. Drugi kot to półroczna kotka. Ona nie je, ona wciąga otaczającą rzeczywistość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój Rudy je dziwne rzeczy, ale np. wątróbki nie rusza. W ogóle świeże mieso jada tylko, kiedy upoluje. Naprawdę! Kiedy kroję mięso jakiekolwiek, kocice żebrzą, Carmen wychodzi z siebie, a Rudy nic! Nawet, kiedy mu rzucę kawałek mięsa, jest średnio zainteresowany - powącha i odchodzi. A myszki wcina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może jakieś nieświeże mięsko mu dajesz? ;P Kot ogólnie powinien jeść mięso lub jedzenie suche/mokre przeznaczone dla niego i koniecznie z odpowiednią ilością białka pochodzenia zwierzęcego w składzie! Sporo kotów lubi śmietankę, mleko itp., ale nie jest to dla nich zbyt zdrowe na co dzień (jako przekąska czemu nie). Niektóre jedzą też inne dziwne rzeczy, choć ich nie trawią (np. ryż czy warzywa). Mięsko najlepiej podawać kotu surowe (tak jak w naturze), z tym, że przemrożone przez 3 dni w zamrażalce. Jedynie rybę lepiej gotowaną, a wieprzowiny w ogóle ze względu na 1 paskudną chorobę, która może być dla kotów śmiertelna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem kiedys dziwnego kota...

uwielbial obierki z ziemniakow i ogorka, nie gardzil pomidorem. latem zjadal muchy... bardzo skutecznie je lapal, ale nie gardzil tez tymi pacnietymi packa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich kotów uwielbia zielony groszek konserwowy, a drugi zielone oliwki. Kotka nie odpuszcza, gdy poczuje drożdżówkę. Na codzień dla wszystkich sucha i mokra karma, surowe mięso :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mój kot ma 15 lat i nie ma wielu zębów niestety, je tylko karmę mokrą, a ponieważ pomimo apetytu traci na wadze to teraz dostaje taką weterynaryjna dla kotów chorych - wyjątkowo smakowitą - zabiłby się za nią :)

Na stare lata kompletnie oszalał, bo najchętniej zjadł by cokolwiek byle z naszego stołu - kiedyś nawet szynki nie ruszał, teraz chwila nieuwagi i zaraz wszystko ściąga ze stołu. Ale najbardziej to lubi zimne pikantne skrzydełka z KFC - obgryza i wylizuje do zera wraz z panierką :)

Ostatnio wyjątkowo smakowały mu truskawki ze śmietanką i cukrem!!!

i żeby nie było...on tego nie dostaje - sam sobie bierze - wystarczy odwrócić wzrok na 5 sek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...