Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co je kot?


Agduś

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 141
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No nie miałam takiej świadomości, ale na pewno nie wszystkie koty są karmione specjalnym pokarmem dla kotów. Myślę, że parówki drobiowe z dużą zawartością mięsa są dużo lepsze niż niektóre gotowe karmy.
Ludzkie jedzenie a zwłaszcza takie wysoko przetworzone ma to do siebie że ma dużo za dużo soli jak dla kota. W przypadku parówek, kiełbas czy wędlin jakieś 50 razy za dużo. Efekt nerki zamiast posłużyć kotu przez np. 15 lat wysiadają po 5-6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile kosztuje kilogram parówek, ale kilogram podrobów w naszym sklepie około 6,50. Podroby, zwłaszcza wątróbki kur tuczonych przemysłowo, to też nie idealna karma dla kotów, ale na pewno lepsza niż parówki.

 

A Gerda lubi biszkopty wrocławskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 months później...

Mamy problem z Gerdą - uwielbia czekoladę, a to dla kota trucizna!!! Nigdy nie sądziłam, że będę przed kotem chowała czekoladę!! Że mięso, nabiał wszelaki - to rozumiem, ale żeby czekoladę??? Zeżarłą córce spory kawałek czekoladowej figurki, którą Młoda dostała od Mikołaja. Bałam się, że będzie ściągała z choinki czekoladowe cukierki, ale chyba mają inny zapach, więc nie nauczyła się latać na koliberka...

 

DSC_0018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że nie rybki;)

 

apropo's karmy z królikiem i królikami do kochania... wieźliśmy nasze jeszcze wtedy maleńkie kociątka pierwszy raz do naszego domu i zatrzymaliśmy się po karmę... była tylko z wołowiną, a mężowaty na to: nie... bo mamy krowy :rolleyes:... musiała kobitka z tuńczykiem szukać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctica, jak ja się cieszę, że ktoś mnie rozumie!!!

 

Rudy, czyli KotekRysio zaczął jeść mięso i mokrą karmę! Chyba napatrzył się na resztę tałatajstwa i uwierzył, że skoro cztery jedzą, to może być dobre...

 

5 kotów 5.jpg

Edytowane przez Agduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna to Carmen - piękna z definicji, własnego przekonania i w rzeczywistości też. "Ma to po mnie" twierdzi właścicielka (muszę pisać, że Weronika?). Po swojej lewej ma Dużego Zimowego Kota czyli KotkaRysia, czyli Rudego. KotekRysio zawsze tak wygląda zimą, a wiosną chudnie błyskawicznie.

Po prawej stronie Carmen siedzi Miśka - średniej postury biało-czarna szajbuska. Żarłok, morderczyni i postrach sąsiedzkich kotów, straszny rozbójnik i bandytka, namiętna ugniataczka ludzkich kolan i przyległości. A te dwa małe to Kaj i Gerda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...