Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okazjonalnie -rekreacyjnie w kominku


niktspecjalny

Recommended Posts

Witam.

Najczęściej po pierwszym sezonie następuje nielicha migracja w obrębie tych grup.

Jedni się nudzą i przestają używać, inni po otrzymaniu kilku pierwszych rachunków za gaz, prąd, czy olej, lub mając w perspektywie coroczne malowanie kotłowni na "eko-groszek", zaczynają traktować kominek jak główne źródło ciepła w domu.

W przypadku grupy pierwszej nie ma żadnych problemów. "Sie kupiło - sie ma - sie nie psuje ani nie pleśnieje"

Druga natomiast po kolejnych 2-3 sezonach dochodzi do kolejnego wniosku że warto było zainwestować w zupełnie inne palenisko, w zupełnie inną technikę kominkową, czy też całkiem inną - bardziej funkcjonalną zabudowę.

Zacząłeś temat rzekę, przerabianą już po wielokroć na FM ... :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi aby powstawały dublowane watki rzeki wręcz przeciwnie czego może nie zrozumiałeś.Chodzi mi o te skąpe wypowiedzi dla tych co mają drugi TV w salonie i te skąpe którym parowóz jeździ po salonie.:D:no:.Jeśli gościu np. z pierwszej grupy spyta o np moc kominka do jego 300m3 kubatury to wiadomo co mu jako fachowiec odpowiesz i nic po za tym.Jeśli natomiast odezwie się gościu z drugiej grupy i spyta np.co ma zrobić by mu powietrze w kumin nie spierniczało bo chałupa się nie dogrzewa itp to też wiadomo jako fachowiec co mu odpowiesz a nie zarzucisz ich mądrościami ,których i tak nie zrozumieją.tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najczęściej po pierwszym sezonie następuje nielicha migracja w obrębie tych grup.

Jedni się nudzą i przestają używać, inni po otrzymaniu kilku pierwszych rachunków za gaz, prąd, czy olej, lub mając w perspektywie coroczne malowanie kotłowni na "eko-groszek", zaczynają traktować kominek jak główne źródło ciepła w domu.

W przypadku grupy pierwszej nie ma żadnych problemów. "Sie kupiło - sie ma - sie nie psuje ani nie pleśnieje"

Druga natomiast po kolejnych 2-3 sezonach dochodzi do kolejnego wniosku że warto było zainwestować w zupełnie inne palenisko, w zupełnie inną technikę kominkową, czy też całkiem inną - bardziej funkcjonalną zabudowę.

Pozdrawiam.

Tak tak ekogroszkowcy mając w perspektywie coroczne malowanie kotłowni, jako ratunek wybierają coroczne malowanie salonu. :lol2: Nie śpią po nocach tylko plują sobie w brodę dlaczego nie wydali wiecej kasy na akumulacyjne i bezobsługowe, w stosunku do ekogroszku i np., pc źródło ciepła. Drewno w państwowym lesie jest za darmo, a potem wystarczy już tylko poczekać dwa lata aż przeschnie.

Forest jeżeli chodzi o bajki to wolę już te o "magu czarodzieju":lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak ekogroszkowcy mając w perspektywie coroczne malowanie kotłowni, jako ratunek wybierają coroczne malowanie salonu. :lol2: Nie śpią po nocach tylko plują sobie w brodę dlaczego nie wydali wiecej kasy na akumulacyjne i bezobsługowe, w stosunku do ekogroszku i np., pc źródło ciepła. Drewno w państwowym lesie jest za darmo, a potem wystarczy już tylko poczekać dwa lata aż przeschnie.

Forest jeżeli chodzi o bajki to wolę już te o "magu czarodzieju":lol2:

 

eniu ma racje a ty do końca chyba nie rozumiesz o czym piszę i przez takie bzdety wychodzą nieporozumienia.:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się zastanawiam nad przyłączeniem do grupy "okazjonalnych" palaczy w czymś takim:

http://allegro.pl/taniej-wklad-thorma-alicante-12-kw-gratis-i2640673512.html

 

a to okazjonalnie to ma być gdzie palone???Ja to chyba zacznę czytać siebie.........czy ja się nie wyraźnie wyraziłem według ciebie???:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eniu ma racje a ty do końca chyba nie rozumiesz o czym piszę i przez takie bzdety wychodzą nieporozumienia.:sick:

Odniosłem się do konkretnej wypowiedzi i napisałem o tej pierwszeg grupie, a w zasadzie o częsci tej grupy, która przy dobrze dobranym do swoich potrzeb podstawowym źródle ogrzewania, kominek rozpatruje w kategoriach komfortu i nie maja potrzeby migrować poza ten komfort. Pewne idee promowane na forum kojarzą mi się z równoczesną ofertą ich zakupu/realizacji i argumentachją (mniej lub bardziej trafną) przemawiajacą za tym. Nieporozumienia wychodzą również przez przez nieprecyzyjne pisanie albo pisanie tylko o pewnych aspektach zagadnienia. Jeżeli w wątku jest bardziej ukryte przesłanie nie widzę problemu w tym żeby go kontynuować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieporozumienia z Tobą Regut, wynikają z Twojego kompleksu i domniemania,

że wszyscy branżyści w tym dziale na tym forum to h....

 

Przeceniasz mnie eniu i przypisujesz mi pewne dość radykalne poglądy, których nie reprezentuje i nigdy nie wyrażałem tym bardziej publicznie. Wątki od dość długiego czasu czytam, a moje wypowiedzi formułowane są z pryzmatu końcowego odbiorcy, potencjalnego nabywcy tego co promujesz. Przestań odbierać je personalnie i potraktuj jako stanowisko pisane z perspektywy odbiorcy jednego z wielu rozwiązań do którego się zachęca na tym forum.

 

Oceny branżystów w tym dziale, co jakiś czas pojawiają się na forum i są one subiektywne tak jak osoby, które je formułują. Cześć z tych ocen wystawiają sobie również sami branżyści, jedne drugiemu, albo tym co napiszą w odpowiedzi na zapytania forumowiczów.

Także formułowanie w moim imieniu oceny dla całej branży formowo-kominkowej, jest lekkim przegięciem. Jeżeli będę miał do tego podstawy to możesz mi wierzyć że zrobię to samodzielnie bez względu na to czy będa dotyczyły konkretnego użytkownika czy całej branży. Swego czasu niktspecjalny założył nawet stosowny wątek w tym celu.

Ranking branży-doradców FM

Na koniec Daj sobie spokój z diagnozami z zakresu psychologii na forum – nie ten wątek i wychodzi Ci to hm….., . Chcesz kontynuować badania psychologiczne i zainteresowanie moją osobą w tym zakresie – proponuje priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceniasz mnie eniu i przypisujesz mi pewne dość radykalne poglądy, których nie reprezentuje i nigdy nie wyrażałem tym bardziej publicznie. Wątki od dość długiego czasu czytam, a moje wypowiedzi formułowane są z pryzmatu końcowego odbiorcy, potencjalnego nabywcy tego co promujesz. Przestań odbierać je personalnie i potraktuj jako stanowisko pisane z perspektywy odbiorcy jednego z wielu rozwiązań do którego się zachęca na tym forum.

 

Oceny branżystów w tym dziale, co jakiś czas pojawiają się na forum i są one subiektywne tak jak osoby, które je formułują. Cześć z tych ocen wystawiają sobie również sami branżyści, jedne drugiemu, albo tym co napiszą w odpowiedzi na zapytania forumowiczów.

Także formułowanie w moim imieniu oceny dla całej branży formowo-kominkowej, jest lekkim przegięciem. Jeżeli będę miał do tego podstawy to możesz mi wierzyć że zrobię to samodzielnie bez względu na to czy będa dotyczyły konkretnego użytkownika czy całej branży. Swego czasu niktspecjalny założył nawet stosowny wątek w tym celu.

Ranking branży-doradców FM

Na koniec Daj sobie spokój z diagnozami z zakresu psychologii na forum – nie ten wątek i wychodzi Ci to hm….., . Chcesz kontynuować badania psychologiczne i zainteresowanie moją osobą w tym zakresie – proponuje priva.

 

Przytoczony wątek, jest tak samo idiotyczny jak Twoja maniera. Maniera

przypinania łatki. 90% Twoich wypowiedzi w tym dziale to próba dokopania

branżystom i wyimaginowane teorie, jakoby ich jedynym celem pobytu

na FM było wysysanie krwi z biednych forumowiczów. Na szczęście częste

"dziękuję" tychże forumowiczów, zadaje temu kłam.

 

Interesujesz mnie w znikomym stopniu. Tyle co każdy napotkany na drodze przechodzień....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja napiszę tak. Mam kominek do okazjonalnego palenia. I takim pozostanie. Wkład tani, obudowa tania. Pierwotnie tak właśnie miało być i tak pozostanie.

Mam również piec na ekogroszek i jakoś po roku palenia w nim (non stop), nie widzę żadnych, nawet najmniejszych, powodów, aby malować powtórnie kotłownię.

Odnoszę wrażenie, że w wielu wątkach, tak również w tym, wypowiadają się ludzie, którzy o pewnych rzeczach nie mają zielonego pojęcia.

Ja mam trochę inny problem. Palenie w naszym kominku jest na tyle okazjonalne, że obawiam się, że część drewna, które mam zgromadzone do palenia w kominku, może mi się zwyczajnie zmarnować (chodzi o olchę). Na niektórych kawałkach zauważyłem jakby zaczynały zwyczajnie próchnieć. Drewno jest półtora roku składowane na paletach i przykryte plandekami. Z dębiną, buczyną i brzozą nie ma takich problemów. Tak samo i mniej więcej tyle samo czasu składowane. Chyba trza będzie jakiegoś świniaka albo wręcz woła uwędzić, żeby się drewno nie zmarnowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczony wątek, jest tak samo idiotyczny jak Twoja maniera.

 

Przytoczony wątek jest miejscem lepszym na prowadzenie tego typu dyskusji niż ten, w którym ją obecnie uskuteczniamy. Zwłaszcza jeżeli tryb priv-a Ci nie odpowiada i bardzo chcesz to dalej robić na forum, W kontekście określenia „idiotyczny” może być lekko ryzykowne, o czym miałeś się okazję ostatnio przekonać w połączeniu z przerwą na przemyślenia. Dyskusje kontynuuje tylko dlatego że czasami burza potrafi odświeżyć atmosferę, a ta na wątkach kominokowych bywa gęsta.

 

Maniera przypinania łatki. 90% Twoich wypowiedzi w tym dziale to próba dokopania

branżystom i wyimaginowane teorie, jakoby ich jedynym celem pobytu

na FM było wysysanie krwi z biednych forumowiczów.

Moje wypowiedzi w wątkach dotyczą konkretnych sytuacji i zachowań, a te są różne podobnie jak różni są sami branżyści i różne są ich zachowania. Jeżeli próbę polemiki w konkretnej sytuacji i z konkretnym wykonawcą/sprzedawcą na forum odbierasz jako atak na całe środowisko to musze cię rozczarować. Wydaje mi się że nawet na tym forum jest ono troszkę szersze i nawet w ramach niego widać często jak ścierają się różne szkoły i różne poglądy. Czasami sam przebieg dyskusji i użyte w niej argumenty tego środowiska w walce przeciwko konkurencji powodują, że określenie „idiotyczny” można potraktować jako komplement. Jako uczestnik i stały czytelnik powiem tylko, że wolę to niż „wzajemne głaskanie się branży po siedzeniu”, bo w ich wyniki pojawiają się konkrety, o które w zwykłej dyskusji czasami trudno. Podobnie moje wypowiedzi, czasami są prowokujące właśnie po to żeby ten konkret uzyskać. A dzięki temu pewne osoby mają okazje udowadniać, że są lepsze w tym zakresie od konkurencji i warto im zaufać. Okazje te wykorzystują z lepszym lub gorszym skutkiem. :D

 

 

Na szczęście częste

"dziękuję" tychże forumowiczów, zadaje temu kłam.

Tak dla porządku nie zapomnij tylko dodać że forum to również doskonałe miejsce na reklamę i sposób docelowego/kierunkowego dotarcia ze swoimi usługami i produktem do klienta zainteresowanego zakupem/szkoleniem i odróżnienie się od innych sposobów reklamy. Zwłaszcza w sytuacji w której oferuje trzeba znaleźć niszę dla swojej oferty, a rynek w tym zakresie psuje pokątna konkurencja. Zdjęcia w gazetkach i ulotki już nie wystarczają dlatego część firm angażuje się w akacje społeczne, ochronę środowiska, pomoc zwierzętom w zoo i inne. a branżyści swoich postów nie umieszczaja na forum poświęconym powołanią kapłańskim.

Wymusza to konkurencja, a jeżeli przynosi to jeszcze satysfakcje to czemu tego nie robić? Łatwo to zauwazyć w sytuacji w której zakres udzielanej pomocy i altruizm , kończy się w kwestiach które mogą naruszać interes przedsiębiorcy. Czasami mam wrażenie, że ten drugi aspekt pomocy umyka często uwadze forumowych altruistów.

 

Interesujesz mnie w znikomym stopniu. Tyle co każdy napotkany na drodze przechodzień....

Cieszy mnie to dlatego proponuje odpuść sobie próby diagnoz z zakresu psychologii w odniensieu do mojego skromnego przypadku. Chyba, że jest inaczej niż deklarujesz i w realu robisz to w odniesieniu do każdego napotkanego przechodnia;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajać do tematu ...........

a ja napiszę tak. Mam kominek do okazjonalnego palenia. I takim pozostanie. Wkład tani, obudowa tania. Pierwotnie tak właśnie miało być i tak pozostanie.

Mam również piec na ekogroszek i jakoś po roku palenia w nim (non stop), nie widzę żadnych, nawet najmniejszych, powodów, aby malować powtórnie kotłownię.

Mam podobne odczucia. Kominek akumulacyjny lub wodny jako podstawowe źródło ciepła przy kotle na ekogroszek ma wady tego kotła, które nie rekompensują jego zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...