Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Krystiana i Ewy


Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czesc Krystian

niezla chata !!! :) moja bedzie nieco mniejsza. Mam do Ciebie pytanie natury technicznej.Otoz na kilku fotkach widac jak fachowcy stawiaja sciane elewacyjna.Powiedz ,czy kazda warstwe pozioma tej sciany zbroiles? Czy jest jakas regula, co do mocowania kotew czy jest to li tylko indywidualna sprawa fachowca?oraz kiedy dokladales styropian to czy go przyklejales do sciany nosnej,czy jest on tylko nabity na kotwy?

Bede wdzieczny za odpowiedz :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie pytanie natury technicznej.Otoz na kilku fotkach widac jak fachowcy stawiaja sciane elewacyjna.

-Powiedz ,czy kazda warstwe pozioma tej sciany zbroiles?

Zbrojenie tylko nad otworami, w pierwszej fudze poziomej konstrukcyjnie połączone ze strzemionami umieszczonymi w fugach pionowych nad otworem i powyżej wzmacniające...

Czy jest jakas regula, co do mocowania kotew czy jest to li tylko indywidualna sprawa fachowca?

Generalnie przyjmuje się 4szt./m2 oraz dodatkowe wokół otworów np. co 30cm

...oraz kiedy dokladales styropian to czy go przyklejales do sciany nosnej,czy jest on tylko nabity na kotwy?

Styropian (2x5cm na mijankę) zakładany był sukcesywnie ze wznoszeniem elewacji przez nabijanie na kotwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie rodzi sie pytanie, czy inwestorzy pokazuja swoje domy, zeby uslyszec prawdziwe opinie, czy zeby uslyszec falszywe zachwyty ??

 

JoShi dlaczego fałszywe :o ? Z moich doświadczeń na forum wynika, że jak się coś kmuś nie podoba to głośno to mówi, jak się podoba to też mówi! A dlaczego pokazują zdjęcia? A dlatego, że ten dział nazywa się galeria zdjęć forumowiczów, jeżeli jeszcze nie zauważyłeś!

 

Dom Krystiana nie jest w moim stylu (mój projekt Tina z archipelagu jest w galerii), nie odpowiada mi "architektura zakopiańska" czyli piwnice, kilka pienter, wysoko ponad gruntem taras nie powiązany z domem, wysokie schody zewnętrzne, nie odpowiada mi również funkcjonalność takich projektów, ale chylę czoła przed starannością wykonania i tym, że kolejnemu forumowiczowi się udało, to naprawdę bardzo budujące uczucie (dosłownie i w przenośni). A kiedy u mnie na działce robota staje i nie ma pieniędzy na dalej, wchodze na ten dział, oglądam zdjęcia i nabieram nowego wigoru! I chyba o to przede wszystkim chodzi w galerii, a nie o ocenę domu, bo każdy ma inny gust!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom Krystiana nie jest w moim stylu ...,

-nie odpowiada mi "architektura zakopiańska" czyli piwnice,

kilka pienter, - u mnie jest tylko jedno piętro... :roll:

- wysoko ponad gruntem taras nie powiązany z domem, - powiązany na murbeton... :wink:

- wysokie schody zewnętrzne, ... no dobra też nie lubię schodów, ale one są naprawdę niskie, mają tylko po 15 cm...

- nie odpowiada mi również funkcjonalność takich projektów, ... możliwe bardzo, bo ten projekt robiłem dla siebie...

 

Honorata - dziękuję za opinię... :p, obejrzałem wizualizację projektu Twojego domu, jest OK! Różnica między naszymi gustami i wymaganiami polega głównie na tym, że dla mnie DOM musi mieć piwnicę, garaż i strych z prawdziwego zdarzenia, bo w takich domach się wychowałem i w takich byłem szczęśliwy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian super domek, wydaje się duży. Ale przynajmniej będziecie mieli miejsce na wszystko co trzeba. Powiedz, ile masz m2 ?

Dużo pracy za Tobą, ale chyba jeszcze więcej przed Tobą.... to wykańczanie :) Ale życzę wytrwałości. Widzę, że masz wszytko ładnie zaplanowane na każdy rok. Podziwiam.

Bardzo mi się podoba spełnienie marzeń Twojej Żony (okienka z łukami i szprosami) Nadają piękny klimat domu.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dana15 :p !!!

Powierzchnia użytkowa ok. 280m2, bo strych jest z założenia ,,nieużytkowy" (ok. 60m2 :wink: )...

Więcej pracy jaszcze przede mną, dlatego jeszcze sześć sezonów w planie... do zamieszkania w sierpniu 2009... 8) 8) 8)

Co do tych ,,gotycko-sakralnych" (jak to pięknie napisała Majka :p ) okien to właśnie takie miały być, powiem więcej, gdyby nie brak kasy, to w tym małym okienku byłby ... witraż... :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 5 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...