Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom Krystiana i Ewy


Recommended Posts

Oj Sonika, mieszkał to ja będę........ latem 2009r!

Takie były założenia podjęte 02.09.1999r - w 10-tą rocznicę ślubu - że najbliższe 10 lat zejdzie nam na budowaniu.

Plany na ten rok zmienił mi fiskus zabierając ulgę budowlaną.

Zamiast robić instalacje i tynki będę robił zakupy, które można podciągnąć pod ulgę remontową mieszkania (glazura, terakota, sanitariaty, itp.), wymienię też okna ,,w bloku" bo mają 13 lat i są cokolwiek sfatygowane.

A w przyszłym roku instalacje, wylewki i tynki .... itd w latach następnych.

Pozdrawiam wszystkich z nadzieją, że pokazane tu zdjęcia pomogły komukolwiek w podjęciu trudnych decyzji budowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 64
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Oj Sonika, mieszkał to ja będę........ latem 2009r!

Takie były założenia podjęte 02.09.1999r - w 10-tą rocznicę ślubu - że najbliższe 10 lat zejdzie nam na budowaniu.

Plany na ten rok zmienił mi fiskus zabierając ulgę budowlaną.

Zamiast robić instalacje i tynki będę robił zakupy, które można podciągnąć pod ulgę remontową mieszkania (glazura, terakota, sanitariaty, itp.), wymienię też okna ,,w bloku" bo mają 13 lat i są cokolwiek sfatygowane.

A w przyszłym roku instalacje, wylewki i tynki .... itd w latach następnych.

Pozdrawiam wszystkich z nadzieją, że pokazane tu zdjęcia pomogły komukolwiek w podjęciu trudnych decyzji budowlanych.

 

 

To trzymam kciuki, żeby wszystko szło zgodnie z planem.

A czas szybko płynie - nie martw się :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za domami z tak wysoko podniesiona piwnica. Uwazam, ze traca swoje proporcje. Sami budowalam na trudnej dzialce i zrezygnowalismy z piwnicy.

 

Strasznie dawno temu to było napisane, ale dodam coś od siebie: u moich rodziców sprawdziła się wysoka piwnica w momencie jak przyszły ulewne deszcze ... sąsiedzi musieli wodę wypompowywać :o a my luzik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Ok, to ja powiem tak: Domek fajny, nawet w moim stylu, gdyby nie ta piwnica :roll: (to naprawde udreka);

Ale najbardziej nie podoba mi sie ten garaz, gdyby był w piwnicy...:)

Ale i tak pewnie uwazasz, ze twoj domek jest najpiekniejszy.Niech tak zostanie :wink: :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki damiangajda za komentarz... :p

Do takiego usytuowania piwnicy i garażu zmusiło mnie położenie działki. Co 2-3 lata zdarzają się ulewy zalewające pobliskie skrzyżowanie (trzema ulicami rwie woda do jednej studzienki... :-? ) i sąsiad który ma ładnie usytuowany garaż pompuje z niego ( i z piwnicy) hektolitry wody... :(

Co do urody zaprojektowanego i budowanego przeze mnie domku to zawsze byłem zdania, że ma on być najpiękniejszy dla mnie i mojej żony, pozostałym jeżeli nie będzie wadził to będzie już dobrze... :wink:

Pozdrawiam :p !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

magalena - ja uzyskałem super cenę (priv), ale murarze, widoczni zresztą na zdjęciach, uwzględnili to, że budowali cały dom, poza tym obiecałem im, że będą cały dom fugować (trochę zrobili w ubiegłym roku przed kryciem dachu, reszta w przyszłym roku). Cena jest z 2002 roku, ale przelicznik murarze robią sobie w ten sposób:

na 1m2 wchodzi ok. 52 cegły, więc za metr liczą 52X cena jednej cegły.

Z jednej strony jest to praca bardzo czasochłonna i precyzyjna, z drugiej nie wymaga aż tyle wysiłku fizycznego co np. mur z silikatów.

Na dzień dzisiejszy 60-70 zł/m2 na gotowo to super cena. Taniej się chyba nie znajdzie.

Jeżeli ktoś chce więcej to niech Ci pokaże gdzie murował z klinkieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
Dzięki dana15 :p !!!

Powierzchnia użytkowa ok. 280m2, bo strych jest z założenia ,,nieużytkowy" (ok. 60m2 :wink: )...

Więcej pracy jaszcze przede mną, dlatego jeszcze sześć sezonów w planie... do zamieszkania w sierpniu 2009... 8) 8) 8)

Co do tych ,,gotycko-sakralnych" (jak to pięknie napisała Majka :p ) okien to właśnie takie miały być, powiem więcej, gdyby nie brak kasy, to w tym małym okienku byłby ... witraż... :lol: :lol: :lol:

 

 

życzę Wam ,żeby ten witraż znalazł się na wymarzonym miejscu. Domekbardzo sympatyczny i widać włożoną wielką ilość pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
  • 5 months później...
  • 4 months później...
  • 3 years później...

Chciałem poinformować, że mimo kilkuletniej nieobecności na Forum, nadal żyję :)

Dla porządku - po kilkuletniej przerwie - w tym roku mam już za sobą tynki cementowo-wapienne w całym domu ( prawie 1100m2) i wyfugowaną elewację (330m2). W planach na wrzesień wylewki w piwnicy i garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...