Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Obróbka detali przy ocieplaniu elewacji budyku.


supernik

Recommended Posts

Prośba o informację na temat możliwości lub prawidłowych rozwiązań w następujących przypadkach:

1. Połączenie elewacji z ramą okna - kiedyśpoprosty szpachlowało się klejem a teraz ? Czy stosuje się tylko listwy PCV czy są też inne rozwiązania a może wystarczy zaszpachlować klejem od okna.

 

2. Połączenie elewacji z ociepleniem poddasza - jak to się robi ? Mam podjechać styropianem do folii paro przepuszaclen jpoddasza ? czy zostawić szcselinę na wentylacje? a może wyjśc z wełną na zewnątrz i dopiero ją docisnąć styropianem.

 

3. Montaż parapetów zewnętrznych - wiem żę wchodzimy parapetem pod okno (bo połączenie do czoła ramy okna chyba nie da się doszczelnić, ale co ze szpaletami, czy parapet robimy do czoła styropianu czy wycinam w styro dziurę i wpuszczam go 2 cm w głąb szxpalety w później wszystko szpachluje ?

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Jedno i drugie rozwiązanie jest dobre. Należy tylko pamiętać, że glif okna trzeba wykleić styropianem ściśle przylegającym do okna, i uzupełnić ewentualne niedociągnięcia pianki po montażu okna.

Ad2. W pierwszej kolejności przyklej styropian na elewację i pozostaw szczelinę wentylacyjną przy folii 3 - 5 cm. Wełnę na poddaszu dokładamy do styropianu, dobrze ją dociskając.

Ad3. Parapet wpuszczamy w ścianę około 2 cm, dzięki temu unikniesz mało estetycznych, pionowych zacieków poniżej bocznych krawędzi parapetu. Wykonaj to dokładnie tak jak napisałeś. Wycięte otwory na parapet dobrze jest uzupełnić pianką zamiast styropianem (dużo lepeij wypełni wykonane wciecie)

 

I jeszcze mała uwaga do Pana Tomka W.

Na załączonym przez Pana zdjęciu nr. 4 fachowiec popełnia poważny błąd wykonawczy. Klej najpierw nakłada się na warstwę izolacji, a dopiero potem zatapia się w nim narożniki i siatkę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Innym rozwiązaniem, które znalazło się w naszej technologii jest stosowanie w tych miejscach taśm rozprężnych firmy Illmod, które doskonale dopasowują się do wszelkiego rodzaju przerw technologicznych(dylatacji) i połączeń takich elementów jak okna, drzwi itp. z izolacją. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest łatwość montażu oraz skuteczność.

taśma rozpreżna illmod.jpg

Poniżej podaję linki do rozwiązań:

http://www.fast.zgora.pl/images/download/strefa_architekta/szczegoly_techniczne/Rys._nr_7._Ocieplenie_podokiennika_-_okno_osadzone_w_licu_muru.pdf

http://www.fast.zgora.pl/images/download/strefa_architekta/szczegoly_techniczne/Rys._nr_14._Polaczenie_docieplenia_z_dachem_spadzistym_z_zastosowaniem_wentylacyjnego_profilu_dachowego.pdf

http://www.fast.zgora.pl/images/download/strefa_architekta/szczegoly_techniczne/Rys._nr_4._Ocieplenie_oscieza_okiennego_osadzonego_w_licu_muru.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Nie wiadomo jak wyprofilowany jest bok parapetu? Widać poziomą szczelinę, przez którą może być kapilarnie podciągana woda. Przy profesjonalnym wykonaniu byłoby to z jednego kawałka. Widoczna w tle obróbka taśmą elastyczną wykonana nieestetycznie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...