Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o pomoc Windows xp


mnowak355

Recommended Posts

Witam

Chciałbym prosić osoby znające się na systemie xp o pomoc. Chciałbym włączyć taką opcję żeby pliki na dysku otwierały się tak abym mógł śledzić ścieżkę. Nie wiem czy dobrze to opisuję. Chodzi mi o to żeby nie otwierać zawartości folderów tylko widzieć z lewej strony pliki na dysku i otwierać je "+" tak żeby obok wyświetlała się jego zawartość ze ścieżką.

Mam nadzieję że ktoś to zrozumie i pomoże.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym momencie żadnego windowsa a XP w szczególności pod ręką nie mam ale o ile sobie przypominam to działa w sposób o który Ci chodzi jeśli zamiast "Otwórz" wybierzesz "Eksploruj" (dostępne pod prawym klawiszem myszy)

tzn. Wybierasz "Mój komputer" albo partycje dysku o którą Ci chodzi, potem "Eksploruj" i już. Przestawić tak żeby po podwójnym kliknięciu otwierało się w tym układzie chyba się w prosty sposób nie da. Choć pewności nie mam, dawno XP nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnowak355, nie wiem, czy dobrze Cie zrozumialem, ale chodzi Ci o to aby Windows Explorer pokazywal pliki jakie masz w danym folderze/na dysku bez koniecznosci nawigowania przez hierarchie folderow, tak?

 

Jesli tak, to znam tylko jeden taki sposob pracujac z Windows Explorerem na platformie systemu XP Professional z zainstalowanym SP3.

Aby przedstawic pliki wraz z ich pelnymi sciezkami, nalezy z poziomu Windows Explorera przejsc w modus szukania (funkcja "Szukaj").

W modusie tym podajesz jako nazwe szukanych plikow np. *.* (wowczas beda pokazane wszystkie pliki jako wynik wyszukiwania), ewentualnie *., gdzie oznacza typ plikow jakie chcesz pokazac, np. txt, doc, xls, jpg, java, cpp, vi, etc.

Musisz podac rowniez folder, w ktorym ma byc przeprowadzone (rekurencyjnie, czyli rowniez we wszystkich subfolderach) wyszukiwanie. Mozna oczywiscie podac caly dysk.

 

Wynik bedzie wygladal podobnie jak na ponizszym screenshocie:

 

ResultOfSearchOperation.jpg

 

Druga kolumna (obok nazwy plikow/folderow) zawiera pelna sciezke plikow.

Po lewej stronie, po wylaczeniu w listwie symboli opcji Folder, pokazywane sa szczegolowe dane dotyczace zamarkowanego pliku.

 

Byc moze podobny efekt mozna uzyskac bez odwolywania sie do operacji szukania - mozliwe, ze sa jakies plugins rozszerzajace funkcjonalnosc tradycyjnego Windows Explorera albo alternatywne browsery windowsow z takimi mozliwosciami.

 

P.S.: Powyzszy opis odnosi sie do Windows XP Professional. Nie mam zadnego doswiadczenia z Windows XP Home Edition. Mozliwe, ze tam opisany przez Ciebie sposob prezentacji plikow mozna w prosty sposob uzyskac, chociazby tak jak opisuje to G.N. lub skonfigurowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziękuję za Wasze podpowiedzi. Znalazłem to w ten sposób że po otwarciu okna z zawartością dysku klikam na :Widok-Pasek eksploratora -i zaznaczam Foldery. Wtedy po lewej stronie okna pojawiają mi się foldery.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Gdybyście potrzebowali dorady z zakresu stolarstwa to zapraszam tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?125668-STOLARSTWO-Meble-wn%C4%99trza-mog%C4%99-doradzi%C4%87

Gdybyście byli tak uprzejmi możecie napisać jak pod słowem TU "podkleić" link żeby nie trzeba było kopiować całego adresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...