Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz prostokątny dom


nita83

Recommended Posts

Nitka, i ja dołączam się do życzeń urodzinowych! Dużo szczęścia, zdrowia, radości z dzieciarni, chłopa i domku. Wszelkiej pomyślności Ci życzę i nie słabnącej pogody ducha! :hug: A co Ty z tym życiem po trzydziestce? Ty taka młoda jesteś?! (nie żebym ja była bardzo stara :p). I w ogóle niesamowite, że miałyśmy bardzo blisko siebie rocznicę ślubu (bardzo podobną),a moje urodziny będą... za 10 dni. :) Jakaś więź nas łączy metafizyczna może? Jak myślisz? O budowie na podobnym etapie nie wspominam. :rotfl:

 

Tynki super, i bardzo się cieszę, że podłoga nie ucierpiała!

Ale teraz tak dziwnie dom wygląda. Wszystko szare. W pierwszej chwili pomyślałam, że... jak schron! ;) Patrzę sobie z rosnącą nadzieją na te Twoje zdjęcia, bo za chwilę sama będę miała część tego "schronu" u siebie. Jak fajnie się tym wszystkim cieszyć, co? A Twój tekst o "głaskaniu tynków" rozłożył mnie na łopatki, Mmelisa. Tak, to doskonale oddaje wszystkie uczucia, które trudno zamknąć w słowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

A Twój tekst o "głaskaniu tynków" rozłożył mnie na łopatki, Mmelisa. Tak, to doskonale oddaje wszystkie uczucia, które trudno zamknąć w słowach.

 

ja tez w to nie wierzylam jak kiedys uslyszalam/przeczytalam o tym glaskaniu i kazalam puknac sie w glowke, po czym sama sie pukalam bo i ja sie kleilam i glaskalam :lol2:

 

A już wkrótce całkiem zbieleją, a wówczas ja zzielenieję z zazdrości. ;)

 

mowisz, ze kolory chcesz od razu zalapac :D

 

Czesc Niteczka:D udanych wojazy gieldowych zycze :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez w to nie wierzylam jak kiedys uslyszalam/przeczytalam o tym glaskaniu i kazalam puknac sie w glowke, po czym sama sie pukalam bo i ja sie kleilam i glaskalam :lol2:

 

Wcale mnie to nie dziwi ;) Ja już głaskałam ściany jak tylko stanęły. Jeździłam kilka razy wieczorem sama na budowę, żeby poczuć MÓJ DOM.

 

 

 

mówisz, ze kolory chcesz od razu zalapac :D

 

Nie, ja zielona być nie chcę za bardzo... :p Ale mam nadzieję, że moje ściany szybko "załapią kolory".

 

 

Słuchajcie, tak pozwalam sobie rzucić tu pytanie (mam nadzieję, że się nie pogniewasz, Nitka :hug:) czy ktoś z Was słyszał o baterii kuchennej Grohe blue z filtrem wody? Znalazłam wczoraj informację o tym "cudeńku" i bardzo mi się spodobało. Bateria ma wewnątrz dwa kanały - jeden do wody "normalnej", drugi do przefiltrowanej. Filtr montuje się pod zlewem. W baterii można regulować czy płynie woda filtrowana, czy zwykła. Cały zestaw znalazłam za 1600zł (bateria + filtr 600l), potem filtr kosztuje 250zł/ 600l, 800zł /3000l. Wiem, że bateria jest droga, ale gdy myślę sobie o luksusie picia wody mineralnej prosto z kranu.... kurcze, no fajne mi się to wydaje. Zwłaszcza, że moja dziatwa właściwie pije tylko wodę, a ta kranówa - no, umówmy się, nie jest smaczna. A na butelkowaną szkoda mi kasy. Moja ciotka mieszka w Norwegii i oni mają taką źródlaną wodę w kranie bez filtrów. Pamiętam, jak mi się to podabało latem, gdy nalewałam sobie jakiś syrop do szklanki i szklankę pod kran... Super sprawa. Tylko czy ta woda będzie tak czysta??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie wiem o bateriach z filtrem.

Dzisiejszy wypad zaowocował 4 wrzosami (2,69 za szt), 1 azalią (3 zł) i 1 różanecznikiem (3 zł). Teraz muszę znaleźć dla nich miejsce w ogródku. Mój ogród (a raczej zaczątki ogrodu) na zmianę mnie cieszy i frustruje. Kwiaty są cholernie drogie, zawsze kupuję małe ilości, a potem jak je wsadzam do ogódka to prawie ich nie widać. Przeglądam różne inspiracje i wszędzie roślinki są sadzone w dość sporych grupach, chyba że tak się po prostu rozrastają. Na zmianę, wiem i nie wiem co i gdzie ma rosnąć. Liczę na to, że powoli dam radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zmianę, wiem i nie wiem co i gdzie ma rosnąć. Liczę na to, że powoli dam radę.

Dasz radę, tylko powinnaś pozwolić na skrystalizowanie się jednej jasnej koncepcji spośród wielu alternatywnych pomysłów.

 

Masz już może koncepcję żywopłotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wierzch. Jakas tam koncepcja jest, ma byc wszystko ładnie zarośniete, zielone i kolorowe. :D

Koncepcja żywopłotu się ustabilizowała. Po jednej stronie będą sosny i kosodrzewiny. Tarcia pisała, że sosna czarna szybko rośnie. Zobaczę co będzie w szkółce i jaką odmianę mi doradzą. Płot przy tarasie to będa tuje, bo tam nie ma za duzo miejsca na rozłożyste choinki. A reszta to choinki różne, może niekoniecznie w formie zywopłotu tylko luźniejszych nasadzeń. Z przodu tylko częściowo będą zasłaniacze od wiatru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Dorka, cyknęłam dla Ciebie zdjęcie barierek, wkleiłam w komentarzach.

 

Z tym całym zielskiem przed domem to ma finalnie wyglądać, bujnie i pełno, tzn bez luk i chwastów. Nie dokładnie tak, ale w taki deseń, np

DSC08137.jpg

 

Tylko kwestia czy bardziej uporządkowane i symetryczne (do czego się skłaniam, bo nie potrafię robić dzikich aranżacji)

jak np tu

http://fmgdesigns.s3.amazonaws.com/21189_j.jpg?v=4eb6f92c8207fa90b34b2a3f7486a875

 

czy misz masz

http://era-fmgdesigns.s3.amazonaws.com/127577_l.jpg?v=e7736f5ac792393820078a8d1b5636c2

 

Nie chodzi mi o te konkretne rośliny tylko o całokształt jak sobie wyobrażam rabatę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zen to mi baaaardzo daleko :)

 

Drzewka chcę posadzić jesienią, dłużej juz nie wytrzymam. :)

Tak patrzę na te obrazki wyzej i chyba bliżej mi do poukładancyh rządków, tylko wtedy muszę zdecydować się na kilka roślin i kupić je w dużych ilościach, wtedy ładnie wyglądają. Niestety jestem sknerą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Nita!

Kurcze, no to powiem, że patrząc na te zdjęcia plany masz ambitne! Co do ilości roślin, to chyba niestety jest jak piszesz - trzeba ich dużo. Albo trzeba kupować takie, co to się szybko rozrastają. ;)

 

Mmelisa, mieszkasz w Norwegii? Co za zbieg okoliczności! :) A budujesz się w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niteczka,:hug: podobaja mi sie Twoje pomysly na ogrod, az sama zachcialam taki miec u siebie, pomimo wybijania sobie tego z glowy, no bo gdzie ja i jakies kwiaty w ogrodzie, a tutaj patrze i mysle-chce tak miec:lol2:

 

marta&robert tak mieszkam w Norwegii a buduje sie w Polsce :D moze ta twoja ciocia w moich okolicach mieszka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...