Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz prostokątny dom


nita83

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czesc Luka, naładowaliśmy wczoraj akumulatorki nad morzem i dziś lecimy dalej. Montujemy parapety :) Ostatnio w obliczu ogromnej ilości wydatków zaczynam się zastanawiać czy stać mnie na szafki w łazience.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Max, u nas też upały, ale to dobrze, w końcu jest lato, cały rok na nie czekamy. Kwiatków nie ustawiam bo wszystko co u mnie jest w doniczkach zdycha. Za dużą mam sklerozę. Na budowie .... jakoś leci. Inwestor montuje kontakty, kafle idą jak krew z nosa, inne sprawy czekają. Niby już tak blisko, ale jeszcze, jeszcze... W przyszłym tygodniu podłączamy piec, panele czekają. Szafek do łazienki wciąż nie mam. Za to mam krany. W sierpniu będzie kominek i kuchnia. Tak jakby czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem budujący i mieszkający. Wszyscy nie łapiący się w tych kategoriach również. Podtrzymuję chyba tradycję na forum i w miarę wykończenia domu, kończę również dziennik. :) Brak czasu, miliony szybkich decyzji, niespodzianki. Wciąż nie wierzę, że niedługo zamieszkamy "na budowie". Czas pokazać kilka zdjęć. Uprzedzam, że nie mam takich wysprzątanych. To w tej chwili syzyfowa praca. Nawet moje umyte okna, znowu są zakurzone. Dobra, nie jęczę.

Łazienka. Już jest w miarę wysprzątana ale niestety zdjęcia nie mam. Umywalki z szafka również.

103_3139.jpg

 

Kontakt. Miło jak już nie zieją ze ściany dziury z kablami. Człowiek budujący cieszy się z każdego drobiazgu.

103_3359.jpg

 

Parapety. Pozostało jeszcze podmalować.

 

103_3375.jpg

 

 

Płytki w kuchni. Mam wrażanie, że płytki powiększają każde wnętrze. No i wydaje się bardziej domowo.

103_3421.jpg

 

 

Hol.

 

103_3422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralnia.

 

103_3500.jpg

 

Dzicy lokatorzy:

 

103_3182.jpg103_3492.jpg

 

sorki za niezamierzoną reklamę, ale już mi się nie chciało bawić w wycinanie zdjęcia. Taaaak dobre były :)

 

Ogródkowo

 

103_3357.jpg103_3367.jpg

 

 

Tylko jeden był taki duży, reszta jakoś mizernie.

Ogród w ogóle został odłożony na lepsze czasy. Nie wyrabiam. Zresztą obserwacje wskazują na konieczność zmian ogródkowych. Z jednej strony wieje tak, że głowę urywa i tam trzeba będzie coś większego posadzić. Przód też trzeba zmienić i może nawet przesadzić główną choinkę. Ale to plan na jesień.

Na razie niby nie mogę się doczekać przeprowadzki, ale też trochę się boję jak to będzie. Większość imprez i gości przyjmujemy już na budowie, korzystając ze zdobycznego grila, który po jednej majowej imprezie się u nas ostał. W mieszkaniu jest nam już ciasno, duszno, gorąco i niewygodnie. A na budowie nie muszę się przejmować, że na parapetach jest kurz a po podłodze walają się młotki, resztki płytek itp. Także do przyjmowania gości podchodzę bardziej luzacko, a i sami goście nie wymagają luksusów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):) aleś mnie rozbawiła :hug:

 

 

Mamy wszędzie fugi. Niestety w holu się nie popisaliśmy i wybraliśmy za jasną. Mamy teraz fajne linie startowe. Cóż, podłubiemy nożykiem i poprawka :)

Edytowane przez nita83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Cronin, mówisz, że można przyciemnić. Nie wiedziałam. Oczywiście przyciemnianie w naturalny sposób poprzez niemycie podłogi jest mi znane, :) Muszę poszukać.

A rzeczone fugi wyglądają tak:

 

Przed :

 

103_3422.jpg

 

 

Po

 

103_3511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nita, alez u Was sie domowo zrobilo! Super :D

 

Co do fugi, faktycznie, ciemniejsza bedzie lepsza :)

ja u siebie tylko w kotlowni polozylam fuge na probe, szara pod szare kafle...wszystko wygladalo pieknie do czasu kiedy zrobilo sie bum itd na podlodze... teraz kafle mam szare a fugi jak u Ciebie jasne ;) nawet szczotkowanie nie pomoglo z odzyskaniem koloru, wiec wiosna wroce do tematu :yes:

 

jak tam po odpaleniu pieca?

jak kuchnia? juz po montazu czy przed?

 

Pozdrawiam niestety po-wakacyjnie...:( :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kobietki, czekamy na "farbkę" do fugi i będzie malowanko. Sprawdzimy najpierw w szafie jak będzie wyglądało.

 

Meliska piec częściowo odpalony, jakiś problem, mam nadzieję, że mały zostanie rozwiązany dzisiaj. Czekam na ten piec z niecierpliwością, żeby można było już kłaść panele. Wtedy będę mogła latać z mopem i być może (o naiwności) trochę zniknie ten cały budowlany syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowlany syf...mow tak jeszcze :bash:

 

u mnie kafle na podlodze, kuchnia prawie gotowa, a tu szwagier lata ze szpachla po calym domku;)

 

na moje szczescie, moja tesciowa chyba sumienie wzielo i jezdzi tam i sprzata :jawdrop:

 

u mnie tez cos nie tak sie dzieje po odpaleniu PC... barometr w naczynku wzbiorczym na maxa idzie a jak sie spusci wiaderko goracej wody to spada na 3 bary... najlepsze to to, ze nikt nie wie dlaczego, nawet serwisant... a nas nie ma w PL :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

u mnie tez cos nie tak sie dzieje po odpaleniu PC... barometr w naczynku wzbiorczym na maxa idzie a jak sie spusci wiaderko goracej wody to spada na 3 bary... najlepsze to to, ze nikt nie wie dlaczego, nawet serwisant... a nas nie ma w PL :bash:

 

Mel a może to sam barometr/manometr czy jak to sie nazywa zepsuty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...