Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nasz prostokątny dom


nita83

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja to wiem;) ja bym swoich cudnie chropawych tynków nie zamieniła na gładziutkie płyty;) widzę różnicę na poddaszu gdzie tynki łączą się z płytami:rolleyes:

 

wu, wybacz, że się wtrącam :) - wnioskuję, że nie masz gładzi na tynkach cem-wap. Też tak planuję, choć trudno znaleźć osobę (fachowca), która by poparła mój pomysł, bo przecież "panie, takie tynki trza gipsować " U nas tynki cem-wap są piękne i prawie gładkie (ultralekki materiał i solidna ekipa). Ponoć dobry grunt i farba dają niezłe efekty, ale nigdzie tego nie widziałem na żywo. Nie wiem też, jak to się będzie miało do ewentualnych płyt g-k, które przynajmniej w jednym miejscu muszę zastosować. A może płyty też wykończyć tym samym materiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor-1 słusznie wnioskujesz:lol: gładzi na tynkach nie robiłam, drobniutki piaseczek i zacna ekipa dały wybitnie zadowalający mnie efekt:) ściany pierwszy raz malowane były śnieżką gruntem, jak dla mnie super efekt bo dwa w jednym;) ściany zagruntowane i białe za jednym zamachem, wiadomo nie idealnie białe ale wystarczająco białe żeby potem w niektórych pomieszczeniach dać tylko jedną warstwę kolorowej farby;) malowaliśmy decoralem głównie z mieszalnika kolory bo jakoś z gotowcami nie po drodze mi było ale efekt mnie bardzo zadowala, co do kładzenia tynku na k-g to chyba nie jest to dobry pomysł ale musiałabym męża podpytać, łączenie z k-g mam tylko na skosach na poddaszu, upierdliwym osobnikiem nieco jestem;) i gdyby mi bardzo przeszkadzało to bym pewnie kombinowała co na k-g rzucić żeby nie było takie gładkie znaczy nie jest tragicznie i na poddaszu mogę to przełknąć;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałam się przywitać. Od początku podczytuję Twój dziennik. Na tapecie są teraz tynki, więc mam pytanie.

Robiliśmy też tynki cem.-wap. z piaskiem kwarcowym i moi majstry powiedzieli, że nie należy ich gruntować. Wu Wy gruntowaliście?? Sama już nie wiem. Zabieramy się niedługo za malowanie i nie wiem co robić. Poradźcie. Przepraszam nita83, że pytam w Twoim dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestor-1 słusznie wnioskujesz:lol: gładzi na tynkach nie robiłam, drobniutki piaseczek i zacna ekipa dały wybitnie zadowalający mnie efekt:) ściany pierwszy raz malowane były śnieżką gruntem, jak dla mnie super efekt bo dwa w jednym;) ściany zagruntowane i białe za jednym zamachem, wiadomo nie idealnie białe ale wystarczająco białe żeby potem w niektórych pomieszczeniach dać tylko jedną warstwę kolorowej farby;) malowaliśmy decoralem głównie z mieszalnika kolory bo jakoś z gotowcami nie po drodze mi było ale efekt mnie bardzo zadowala, co do kładzenia tynku na k-g to chyba nie jest to dobry pomysł ale musiałabym męża podpytać, łączenie z k-g mam tylko na skosach na poddaszu, upierdliwym osobnikiem nieco jestem;) i gdyby mi bardzo przeszkadzało to bym pewnie kombinowała co na k-g rzucić żeby nie było takie gładkie znaczy nie jest tragicznie i na poddaszu mogę to przełknąć;)

 

wu - to właśnie chciałem usłyszeć - dzięki :) Rzeczywiście, tynkarze z szacunkiem wypowiadali się o gruncie ścieżki, widać to chyba działa. Co do płyt k-g, to zapytałem w doradztwie technicznym producenta tegoż specyfiku. Niby nie ma przeciwskazań, ale obiecali oddzwonić i odpowiedzieć bardziej profesjonalnie. Ciekawe, czy dotrzymają słowa. Jeśli Twój mąż, ma jakąś praktyczną wiedzę na ten temat, to będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ela i Krzyś miło mi, że zaglądasz. Nie wiem jak z tym gruntem, ale zapytam. Oczywiście czujcie się jak u siebie, pytania można zadawać, może i ja czegos się dowiem.

Inwestor dziękuję za kciuki i różne przydatne informacje. lada dzień wybijamy drzwi na poddasze i będziemy zabierac się za schody. Te, które mi kiedyś przesłałeś bardzo nam pomogły.

Tynki klepnięte, panowie zaczynają 26 sierpnia. Zabezpieczą okna, wylewki to dla niz żadnen problem, nie będzie syfu, ewentualnie delikatne przebarwienie na styku. No zobaczymy.

Teraz biegusiem kończymy elektrykę i wstawiamy drzwi na poddasze, których oczywiście jeszcze nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, to ile tych pokoi i jak je urządzicie na poddaszu będziecie mieli? /dobra, dobra, tylko nie bij, żartowałam :) :)/

 

Widzę, że rodzinka posiadaczy tynków cem-wap bez gładzenia się powiększa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki klepnięte, panowie zaczynają 26 sierpnia. Zabezpieczą okna, wylewki to dla niz żadnen problem, nie będzie syfu, ewentualnie delikatne przebarwienie na styku. No zobaczymy.

Teraz biegusiem kończymy elektrykę i wstawiamy drzwi na poddasze, których oczywiście jeszcze nie mamy.

 

I kto tu mówił, że "w tym roku już nic większego nie planujemy"? ;) Gratulacje! To będziemy się ścigać, nita. :rotfl: U nas tynki ok. 20-go, po tynkach podłogówka (to już masz...) a prąd też mamy teraz do zrobienia.

 

Bardzo mnie ciekawią drzwi na poddasze. Nie bardzo potrafię to sobie wyobrazić - będą na dole czy na górze? Może głupie pytanie, ale pamiętam tylko zdjęcia z wybiegu dla modelki ;)

Nita, a jakie macie drzwi wejściowe, tak przy okazji. Chodzi mi o firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela i Krzyś - z tynkami to jest tak jak z drewnem - jak surowe chleją farby ile widzą;) poza tym no nie ma siły sa szare i inne nie będą więc żeby kolor wyszedł trzeba coś zrobić z szarością:) dla nas idealny okazał się grunt śnieżki bo po zagruntowaniu ściany przestały "pić" i zrobiły się białawe więc łatwo je było na pożądany kolor przerobić:)

 

Inwestor-1 my próbowaliśmy chyba jeszcze ze dwie takie farby gruntujące no i niestety nie wytrzymały konkurencji ze śnieżką gruntem, co do kolorowych i typowo białych farb na sufity to jak dla nas lepszy był decoral, ale do gruntowania nie ma jak śnieżka:lol: małż twierdzi że na k-g można dać różne rzeczy począwszy od farb strukturalnych przez cieniutką warstwę tynków cienkowarstwowych nawet takich zewnętrznych czy coś w stylu tynku gipsowego, który da chropawą strukturkę - ważne żeby cienko było;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka, tam bedzie jeden wielki pokój dla tych mówiących "dalibyście jeden pustak więcej i byłoby piekne poddasze"

Marta zdecydowaliśmy, że zrobimy w garażu schody na poddasze, zamiast robić takich rozkladanych, przebijemy się przez ścianę i beda drzwi :)

Wu jestes skarbnica wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strych będzie strychem, nic ponad to :)

 

Gorąco, pewnie jak i u Was wszystkich.

Mój za późno posadzony groszek, wreszcie raczył wydac jakieś owoce

100_7632.jpg

 

Inwestor mimo upału, wziął się za wykopki. Tylko my możemy najpierw posiac trawę, a potem ją przekopać. Ehh

100_7653.jpg

 

A po ciężkim i upalnym dniu.

 

100_7649.jpg

 

Miałam malować deseczki pod dachem, ale sami rozumiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy przypadkiem się tak niepostrzeżenie, nawet dla samych siebie, przeprowadzacie? Co raz bardziej domowo się robi. Może pewnego dnia uśniecie na budowie, a rano stwierdzicie, że w sumie to już mozna mieszkać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Co do czasu, to u nas ma to zjąć 8-10 dni, więc faktycznie 3 dni to króciutko. I cenę też masz lepszą niż my (u nas 27zł/ m cementowe i 24zł gipsowe).

 

P.S. Dzięki za kawę i ciacho ;)

mam pytanie cena 24 jest za gipsowe twarde diamant czy zwykłe ? boi powiedziano ze 30 zl za takie. 27 za ce

mentowo wapienne a 24 za zwykł e gipsowe. ... nita ja bym zrobila tynki , jeszcze w takiej cenie to juz super okazja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...