Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kuchnia i salon otwarte do samej kalenicy a WM


Recommended Posts

Witam. Będziemy z żona budować dom parterowy bardzo podobny do z98 a ze lubimy przestrzeń to wpadliśmy na pomysł aby kuchnie i salon (razem ok 50 m2) otworzyć do samego szczytu. Miała by powstać duża otwarta przestrzeń , tylko kuchnia od salonu dołem była by oddzielone jakąś wysepką.

Na 99 % ogrzewanie będzie pompą ciepła a wentylacja na 100. % będzie mechaniczna. Prace montazowe oraz projekt wentylacji będzie wykonywała profesjonalna firma ( prawdopodobnie ta ktora obecna jest tu na forum) ale mnie teraz nurtuje jedno pytanie: jak będzie rozwiązana kwestia wentylacji kuchni i salonu w moim przypadku?. Jedno od drugiego nie będzie niczym oddzielone więc wyciąg w kuchni nie miał by sensu bo i tak wszystko co ciepłe i tak będzie w szczycie w salonie. Drugie pytanko to czy okaz kuchenny możemy podpiac do rekuperatora czy musze kupic okap z filtrami którego sie nie podłączyć do wentylacji?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zajmuje się instalacją WM.

 

Ciężko jest gdybać bez obejrzenia inwestycji ale wydaje mi się że jakiś wyciąg powinien być zamontowany jak najwyżej. Ja zawsze projektuje i później montuje jakieś wyciągi nad antresolami zazwyczaj zawsze też nad schodami ponieważ to ciepłe powietrze unosi się do góry.

Jednak w samej kuchni na wysokości ok 3 metrów też bym kombinował wyciągi, a nawiew do salonu też sprowadzałbym jak najniżej tzn na 3 m wystarczy.

 

Co do okapu to nie podłącza się do WM. można mieć okap z pochłaniaczem ale też można zwykły okap. należy jednak pamiętać, żeby zamontować w okapie tak zwaną klapę zwrotną no i podczas jego używania warto rozszczelniać okno. trzeba sobie porównać czas pracy rekuperatora 24h 365 dni/rok, a czas pracy okapu kuchennego. nawet jeśli zrobimy okapem podciśnienie w domu to nie jest uciążliwe przez np 1h. tylko kominek musi być z zamkniętą komorom spalania i doprowadzeniem powietrza ale to już chyba standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...