Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co sądzicie o wprowadzeniu się do domu w trakcie zimy ?


pablomoc

Czy warto wprowadzić się zimą do nowego domu ?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto wprowadzić się zimą do nowego domu ?

    • Tak
      10
    • Nie
      2


Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 49
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My tak się właśnie wprowadziliśmy i bardzo dobrze i odkryliśmy ze na poddaszu są skosy żle ocieplone bo na pietrze jest ciepło a na poddaszu ze skosami 13 stopni o zgrozo - wiec wiemy co jest schrzanione, zanim poszły zabudowy i malowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tak się właśnie wprowadziliśmy i bardzo dobrze i odkryliśmy ze na poddaszu są skosy żle ocieplone bo na pietrze jest ciepło a na poddaszu ze skosami 13 stopni o zgrozo - wiec wiemy co jest schrzanione, zanim poszły zabudowy i malowania.

 

 

konkretnie co schrzanili ?

 

puki co roboty się przeciągneły i wygląda na to że wprowadzimy się na koniec zimy, początek wiosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jedynych zabobonów jakie do tej pory słyszałam to nie należy wprowadzać się w listopadzie, ale to zapewne jakieś typowe brednie :p jak dla mnie to bez różnicy kiedy ktoś sie wprowadzi, a jakoś tak ostatnio często wychodzi, ze moje kuzynki wprowadzały sie do swoich domów właśnie zimą :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...
  • 5 months później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
Wszystko zależy jakie materiały użyto do wykańczania i budowania... Moim zdaniem nie ma przeszkód żeby się wprowadzić do domu, który odstał już chwilę i się dobrze wywietrzył z różnych tynków i innych farb i klejów. Gorzej jeśli murujesz ściany z systemie P+W i masz mnóstwo wilgoci w ścianach. Wtedy za bardzo nie da się w takim domu siedzieć na dłuższą metę, bo powietrze jest strasznie wilgotne i ogólnie jest mało komfortowo - najlepiej sobie wtedy wysezonować dom i wygrzać wnętrze do wiosny. Co innego jak murowaliśmy na cienką spoinę albo na dryfix - wtedy wilgoci w ścianie praktycznie nie ma i można się wprowadzać duuużo szybciej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam nadzieję, że przeprowadzka zimą to dobry pomysł, bo chcemy się wprowadzić w przeciągu mniej więcej miesiąca.

 

Zima nie jest zresztą kluczowym problemem, świadomie popełnimy większy "błąd". Wprowadzamy się do nie do końca wykończonego domu. Wiem, że tak jeżdżę na budowę, a tak wrócę do domu i nic mi się już nie będzie chciało. Ale płacenie za dotychczasowe mieszkanie sporo ponad 1 000 zł samego czynszu jest, delikatnie mówiąc, uciążliwe :-)

Brakować będzie dolnej łazienki (przy sypialniach na poddaszu jest) i docelowych mebli. Pojadą z nami tylko te, które być muszą. Reszta będzie musiała poczekać na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę starej daty jestem, ale zamieszkanie w domu, w którym czuć jeszcze zapach chemii, jest dla niezbyt mądre, zwłaszcza jeśli mówimy o przeprowadzce ciężarnej czy też małych dzieci. Zwłaszcza że zimą ten dom się "kisi". Nigdy nie wiemy, co siedzi w parkietach, lakierach i innych materiałach budowlanych, mebli nie wyłączając. Ja bym raczej odżałował te dwa - trzy miesiące płacenia za wynajęte mieszkanie i pozwolił, by wszystkie lotne substancje uleciały w powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...