Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przepustnica - jaką wybrać i jak zamonotować


dodziks

Recommended Posts

Witam

Zamierzam doprowadzić do wkładu kominkowego powietrze z zewnątrz. Niestety w salonie została już wylana pierwsza wylewka tzw. chudziak, pozostaje więc dostarczyć powietrze do wkłądu kanałem prostokątnym. Kanał prostokątny stwierdziłem, że po prowadzę od strony północnej, ponieważ jest najbliżej i nie wymaga żandych zgięć (od strony zachodniej były by 2 zgięcia) - a z informacji na forum wywnioskowałem, że strona nie ma większego znaczenia. Teraz pytanie:

W którym miejscu powinna być umieszczona przepustnica? Czy od razu przy samym wlocie? A może z pół metra dalej np. tak żeby wypadała pod podłogą? No i jak regulować przepustnica, macie jakieś pokrętła do tego celu w domu czy na zewnątrz? Jeśli w domu to jak macie to zrobione żeby nie szpeciło? Może ktoś polecić jakieś przepustnice prostokątne?

i kolejne pytanie:

czy na kanałach wylotowych z ciepłym powietrzem też montuje się przepustnice, np. w celu wyłączenia jakiegoś pokoju z obiegu? Jeśli tak to ponowne pytanie jak nimi sterować żeby samo sterowanie nie szpeciło pokojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem dokładnie ten sam problem co Ty. Wsadziłem kanał prostokątny w podłogę. Z racji tego, ze nie mam doprowadzenia powietrza bezpośrednio do wkładu (brak króćca), przepustnicę zamontowałem bezposrednio po wyjściu z podłogi (pod wkładem). Jest to przepustnica z linką i ciągadełkiem. Cięgło mam zamontowane ładnie w obudowie kominka, w dyskretnym miejscu, tak, że go nie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...