Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Witejcie u nos ;)) Lolka budowanie....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 790
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witej u nos Iza3 :)

Dziękujemy za miłe słowa i szacun dla Ciebie za przebrnięcie przez dziennik- choć i tak za długi nie jest ;)

Cieszę się że odezwał się ktoś kto buduje lolka może założysz własny wątek? Chętnie bym u Was zagościła :)

Napisz coś więcej .. jakie zmiany wprowadzacie i jakie plany :)

Budujecie sami?

Pozdrawiam Serdecznie

Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Chciałabym bardzo założyć własny dziennik ale jak to bywa brakuje mi czasu. Mam dwóch małych szkrabów, którzy zajmują mi wolne chwile między pracą i snem(i teraz właśnie skaczą po mnie ;) ) Lolka budujemy od sierpnia ( oczywiście na kredyt- inaczej nie dali byśmy rady ). Stan surowy stawiała nam firma(znajomy męża). I ten sam ma nam robić elektrykę. A dach znajomy-znajomego. Ale tego gościa nie polecam!!! Po pierwsze wziął sobie kilka zleceń na raz. wiecznie go nie było. Dach miał być skończony do końca listopada, a jeszcze zostało mu kilka rzeczy do wykończenia np. obrobić komin (i robi to od tygodnia). Szkoda gadać. Mój mąż kilka razy się z nim ściął. Ale teraz z innej beczki :p

Zmiany: Projekt Lolka kupiliśmy Odbicie lustrzane. Stwierdziliśmy z moim mężem że taki będzie najlepiej pasował na naszej działeczce. W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku: okna w garażu zamurowaliśmy a za to od kotłowni wstawliliśmy drzwi na zewnątrz. Pozbyliśmy się tego przejścia między kuchnią a korytarzem na poczet łazienki na parterze. Chcieliśmy wstawić tam pralkę żeby nie latać z praniem w te i z powrotem. Ale nie jestem pewna czy tak zrobimy. Bo mi już się wizja zmieniła ;) Okno od tarasu przenieśliśmy na tył. Żeby nie pomniejszać działeczki. Mojemu mężowi wpadły w oko wasze schody. Stwierdziliśmy że takie ustawienie schodów da nam jeszcze więcej przestrzeni w salonie. Na pięterku jeden z pokoików pomniejszyliśmy na poczet łazienki. I tego pięknego okna. I chyba tam będę spędzać najwięcej czasu :rolleyes: Pozbyliśmy się okien dachowych. Za to nad schodami zrobiliśmy jedno. I to tyle co pamiętam. Resztę prac takich jak ocieplanie, kafelkowanie i malowanie to mój mężuś chce sam robić. Tynki, podłogówkę- jakaś firma. Mam nadzieję że zima szybko mi zleci i będę mogła działać w ogródeczku.

Tak bardzo Ci zazdroszczę że mieszkasz już w swoim domu. I pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zorientujesz jak czas przeleci i będziecie mieszkać ;)

Coś o tym wiem :)

I te nieszczęsne firmy.. ehhh szkoda nerwów.Tylko dobrze wybierzcie wylewki i tynki-z naciskiem na tynki.

Nasza łazienka na górze ma 13 metrów, mamy tam wnękę na pralkę, ale wpadłam na pomysł kiedyś ,że póki mamy starą pralkę to podłączymy ją w kotłowni, no i teraz mam kotłownię i pralnię w jednym.... nie wiem czy kiedykolwiek wstawię pralkę do łazienki.

Nie ma problemu z wieszaniem prania.. gdy jest ciepło leci wszystko na ogródek.

Drzwi na zewnątrz to super sprawa ;)

Schody faktycznie są super (nieskromnie dodam) nie zajmują miejsca i salon przez to jest bardziej wykorzystany .

Trzymam kciuki za Wasze postępy i może kiedyś znajdziesz czas na dziennik;)

Na ogródek też czekam :)

 

Jak ja się cieszę ,że jestem za tym etapem................ choć jeszcze trochę roboty zostało , ale to już pikuś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam :)

Cebulki powychodziły ;) Sadzone były w różnych częściach ogrodu, i albo są dość wysokie , albo wychodzą z ziemi chodzi mi o tulipany . Ale to dobrze ;)

Nie mogę się doczekać aż zakwitną ;)

Jeden piękny krokus się ujawnił, i żonkile liliputki - mają nie więcej niż pięć centymetrów..

http://i1.fmix.pl/fmi86/972268480025d725550e8586/zdjecie.jpg

http://i1.fmix.pl/fmi2356/6523e4f200260099550e8596/zdjecie.jpg

http://i1.fmix.pl/fmi2607/80be72b800031ab5550e85a0/zdjecie.jpg

 

Jeszcze trochę i będzie pięknie ;)

http://i3.fmix.pl/fmi754/8a27f7fe001dd9a1550e857e/zdjecie.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...

tulipany urocze, bardzo lubię te kwiaty, u siebie jeszcze nie posadziłam ale na jesieni nadrobię zaległości i na pewno zakopię wiele cebul :D

powiedz mi REnia czy pod korą tam gdzie masz rośliny cebulowe wykładałaś jakąś fizelinę lub coś podobnego czy wysypałaś korę bezpośrednio na ziemię :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;)

Nie dawałam włókniny wcześniej, ale często muszę plewić ..Zawsze jakieś chwaściory wychodzą, ale nie denerwuje mnie to aż tak :)

Parę dni temu, dorobiłam nowy kawałek ogrodu z korą, jednak za namową sąsiadki dałam włókninę..

Tak się z tym umęczyłam że szkoda gadać, plus taki,że nie trzeba będzie przy tym nic robić ;)

Sąsiadka wszędzie ma włókninę , sadzi cebulki i wychodzą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...