Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek Powietrzny - Pama Czart A, Hajduk Smart 1V, Kratki Blanka


blackraven

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam ,mam zapytanie odnośnie wkładu Blanka 8kW, zamierzam ten wklłąd zakupić i bede miał do ogrzania okołom 60m2 , Z panstwa doświadczenia czy ten wkład jest godny polecenia???? nie zmiernie bede wdzięczny za szybką odp. i dobra rade. A zastanawiam się jeszcze nad Zuzią 16kW

 

 

 

 

QUOTE=13hp;5809935]Zainstalowano mi właśnie Blankę. Jest to kominek w tzw. ciepłej zabudowie - boki i przód z płyt szamotowych pokrytych klejem (jakiś specjalny do kominków) i na to tynk mineralny, z przodu i z boku półka kaflowa, zamknięcie z góry płytą z kafli. Z boków u góry kratki dekompresyjne (nie ma dolotowej - bo przy ciepłej zabudowie podobno nie potrzeba). Kominek wygląda tak jak chciałem. Ale pierwsze palenie i... smród wypalającego się wkładu i rury. Paliłem 4 razy po dwie godziny i śmierdzi trochę mniej, ale śmierdzi. Jak nie przestanie do końca następnego tygodnia to rozwalam to cudo. (W obudowie nie ma grama wełny, taśm, rurę uszczelniono czarnym silikonem - 1000 lub 1200 st. C, )

Co do Blanki: pali się dobrze - a nawet za dobrze - przy zamkniętym na maksa dolocie powietrza z dołu i z góry pali się jak diabli - nie wiem jak zdławić ogień chyba zostanie dokładać po jednym drewienku. Jedyna zaleta takiego palenia to temperatura wypalająca sadzę tak, że w kominku jest błysk.

Twój Hajduk to chyba lepszy wybór.

Do kogoś kto się zna: i tu zagląda - ile może wypalać się rura i wkład? Czy płyty szamotowe (czerwone) mogą na początku eksploatacji kominka wydzielać nieprzyjemny zapach?

 

pozdrawiam

 

blackraven życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
We wkładzie kominkowym trzeba palić kilka dni, po kilka godzin dziennie -nie przerywając palenia po np. dwóch godzinach. Tak aby farba na wkładzie mogła się utwardzić. Mieszkanie (pomieszczenie) należy wietrzyć, domownicy lepiej niech wyjadą na weekend. Po trzech -czterech dniach zapach powinien ustąpić. W sezonie grzewczym (zima) może się zdarzyć, iż w trakcie wielogodzinnego palenia (dobrym, wysezonowanym drewnem) znów będzie czuć trochę ten zapach. Trzeba palić dalej, tak aby farba utwardziła się w dolnych partiach wkładu (poniżej paleniska).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wkładzie kominkowym trzeba palić kilka dni, po kilka godzin dziennie -nie przerywając palenia po np. dwóch godzinach. Tak aby farba na wkładzie mogła się utwardzić. Mieszkanie (pomieszczenie) należy wietrzyć, domownicy lepiej niech wyjadą na weekend. Po trzech -czterech dniach zapach powinien ustąpić. W sezonie grzewczym (zima) może się zdarzyć, iż w trakcie wielogodzinnego palenia (dobrym, wysezonowanym drewnem) znów będzie czuć trochę ten zapach. Trzeba palić dalej, tak aby farba utwardziła się w dolnych partiach wkładu (poniżej paleniska).

 

Wiesz...im więcej piszesz tym bardziej się pogrążasz:)

 

Na prawdę to chyba nie masz wielkiego pojęcia o kominkach, prawda:)???

 

Masz rację...niech domownicy wrzucą do kominka 10 kg drzewa, otworzą wszystkie doloty powietrza, potem otworzą okna, a następnie niech wyjadą na weekend:):)

 

Proszę Cię...litości:) opowiadasz takie same pierdoły jak z tym bardzo dobrze działającym serwisem Hajduka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House. Na temat serwisu się nie wypowiadam, bo nie mam doświadczeń. Ani na tak, ani na nie. Co do reszty, przeginasz. Kiepskie szamoty sprzed kilku lat to już przeszłość. Zarówno w Hajduku jak i w Sparthermie. Mieliśmy okazję o nich zapomnieć, zanim Austroflam pojawił się w Polsce ze swoimi keramotami. I wiesz dlaczego nie handluję Austroflamem? Własnie dlatego, ze widziałem keramoty po intensywnym paleniu. Nowej generacji okładziny w Hajduku i w Sparthermie, nie wyglądają tak smutnie jak owe cudowne keramoty. Wszystko jest dobrze jak sobie popalasz dla klimatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House. Na temat serwisu się nie wypowiadam, bo nie mam doświadczeń. Ani na tak, ani na nie. Co do reszty, przeginasz. Kiepskie szamoty sprzed kilku lat to już przeszłość. Zarówno w Hajduku jak i w Sparthermie. Mieliśmy okazję o nich zapomnieć, zanim Austroflam pojawił się w Polsce ze swoimi keramotami. I wiesz dlaczego nie handluję Austroflamem? Własnie dlatego, ze widziałem keramoty po intensywnym paleniu. Nowej generacji okładziny w Hajduku i w Sparthermie, nie wyglądają tak smutnie jak owe cudowne keramoty. Wszystko jest dobrze jak sobie popalasz dla klimatu.

Dokładnie - również się kiedyś zachwycałem nowym Keramotem w Austroflamm - do chwili gdy nie zacząłem jeździć na wymianę. Jeden za drugim. Wkłady i owszem mają bardzo dobre, ale jeżeli nie zmienią okładzin nie zaproponuję go żadnemu swojemu Klientowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sprzedałem oraz zamontowałem wiele wkładów Austroflamma, udało mi się popełnić nawet trzy szybowe:) ale z ich Keramottem nie miałem absolutnie żadnego problemu, oczywiście może to wynikać z tego, że nie trafiłem jeszcze na odpowiedni moment...jednakże z Hajdukiem przerabiałem całą masę wszelkiego rodzaju problemów i jest to producent, którego wkładów staram się unikać na każdym kroku:)

 

Swoją drogą jeśli klient oczekuje wkładu do ostrego grzania to jedynym słusznym wyborem jest Spartherm czy Brunner, taka jest smutna prawda, to są wkłady które nie sprawiają problemów i to są producenci, którzy potrafią na każdym kroku wesprzeć swojego dystrybutora. Hajduk pod tym względem to żyje jeszcze PRL-em:)

 

Austroflamm jest idealnym wkładem dla klienta świadomego, że nie palimy syfem w kominku, dla klienta który odróżnia mokrą sosnę od trzy cztero letniego buku czy grabu:) dla klienta który albo sam potrafi zadbać o czystość komory spalania oraz przewodu dymnego albo stać go na regularne odwiedziny kogoś kto zrobi to za niego:) wtedy nie ma problemu z Keramottem...a przynajmniej ani ja ani moi klienci nie mieliśmy tego problemu:)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też lubię austroflamm...hause4live...

w jednym masz rację...wkłady dla świadomych ludzi!!!!!!Piszecie o pękniętych keramotach, pewnie że tak, bo jak dopierdzielisz to nie ma siły! Czy to będzie akubet, keramot, alutec, wypalony szamot itd...nie ma siły!!!!!! Ostatnio byłem w Austrii u znajomych i mieli zainstalowany wkład austroflamm...duży, gilotyna 97x74. Ale palenie to nie taczka drzewa tylko kilka suchych polan buczyny i dobre wino...efekt z wielkogabarytowymi kaflami sommerhuber dopełniał smaku. Ale u nas często jest tak, że jak jest "cug" to dobrze się pali...stąd mądrzenie o kominach, spalaniu, szamotach, wkładach, fachowcach no i to forum...Wiedza to jedno drodzy...ale mentalność to drugie!!!!!! I z tym drugim trza walczyć wszak nie tylko w świecie kominków tudzież wszędzie w każdej dziedzinie budownictwa!!!!!!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie reklamacji Hajduk nie żyje w czasach PRL, PRL skończył się na przełomie lat 80 -tych i 90-tych. Wszyscy producenci działają w takim samym otoczeniu ustawowym, prawnym itp., dodatkowo dochodzi ważne ogniwo - kominkarza - który montował dane urządzenie i może wykonywał też obudowę, podłączenie. Jeżeli obie strony są w kontakcie, jest dialog - to da się pomóc w każdej reklamacji - z dobrym efektem końcowym dla inwestora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie reklamacji Hajduk nie żyje w czasach PRL, PRL skończył się na przełomie lat 80 -tych i 90-tych.

 

A świstak siedzi bo sreberka były kradzione:)

 

Dobrze. Ty masz swoje zdanie, jako osoba związana z Hajdukiem:) Ja jako osoba nie związana z żadnym producentem mam swoje zdanie:)

 

Na końcu i tak wybierają klienci:) Na szczęście zamiast Hajduka mogę im zaproponować Arysto, Pamę czy dla bardziej wymagających Spartherma, Austroflamma lub nawet MCZ:) i na szczęście nie zdarza mi się aby przy takim wyborze klient wybierał właśnie Hajduka:)

 

I tym pozytywnym akcentem zakończę swój dialog w tym temacie:)

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie reklamacji Hajduk nie żyje w czasach PRL, PRL skończył się na przełomie lat 80 -tych i 90-tych. Wszyscy producenci działają w takim samym otoczeniu ustawowym, prawnym itp., dodatkowo dochodzi ważne ogniwo - kominkarza - który montował dane urządzenie i może wykonywał też obudowę, podłączenie. Jeżeli obie strony są w kontakcie, jest dialog - to da się pomóc w każdej reklamacji - z dobrym efektem końcowym dla inwestora.

 

To w jakim "otoczeniu" działa firma, nie ma nic wspólnego z tym jak działa realnie. Hajduk już się w tej materii sporo wyedukował. Widzę go gdzieś na poziomie drugiej klasy gimnazjum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza w Hajduku Smart 1VT wygląda tak

 

http://images45.fotosik.pl/1813/e4b116311e8ac5eem.jpg

 

Sa 3 dojścia: lewa i prawa strona, tył. Dwa nieużywane zaślepiamy.

 

I tu jest problem. Czym uszczelnić połączenie zaślepki z wkładem. Nie ma żadnych uszczelek w zestawie. Czy użyć silikonu? (ten na 350 cC czy 1250 oC)

 

Edit: Doprowadzenie wykonane uszczelnione silikonem 350 oC

Edytowane przez blackraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza w Hajduku Smart 1VT wygląda tak

 

http://images45.fotosik.pl/1813/e4b116311e8ac5eem.jpg

 

Sa 3 dojścia: lewa i prawa strona, tył. Dwa nieużywane zaślepiamy.

 

I tu jest problem. Czym uszczelnić połączenie zaślepki z wkładem. Nie ma żadnych uszczelek w zestawie. Czy użyć silikonu? (ten na 350 cC czy 1250 oC)

 

Edit: Doprowadzenie wykonane uszczelnione silikonem 350 oC

 

 

Silikonu na wkład bym nie dawał. Możesz użyć taśmy uszczelniającej samoprzylepnej z włókna szklanego. Do kupienia w sklepach kominkowych, marketach. Delikatna, 8 - 10 mm szeroka. Dobrze jest też zagęścić ilość śrub mocujących blachy, lub dać blachy sztywniejsze (grubsze), które się nie wyginają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...