Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zaczal kopcic :(


maqsz

Recommended Posts

Sie kiedys pochwalilem, ze moj kominek nie kopci. A takiego!

 

W zimie bylo dobrze, a teraz zaczal kopcic. Kazde otwarcie, nawet przy rozpalonym silnym ogniu i po nagrzaniu, to dym w pokoju.

 

Kominiarz przychodzi jutro, ale wiosna kominy byly czyste, a od tamtej pory palilem moze 4 razy. Dolot powietrza wydaje sie drozny - na ile widac. Drewno mam suche.

 

Kominek to Unico Dragon. Ktos ma pomysl, co sie moglo stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś na forum omawiany podobny tajemniczy przypadek nagłej utraty ciągu. Jeżeli dobrze pamiętam, okazało się, że rura dymowa na poziomym odcinku przed wejściem do trójnika była zasypana zawartością komina, która nagle postanowiła spaść.

A może po prostu na zewnątrz wtedy było ciepło, a dom wychłodzony. Historia notuje takie przypadki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na "zapchane" połączenie na odcinku palenisko-komin, mogło się również to miejsce rozszczelnić. Ewentualnie popękała ceramika w kominie w skutek czego stracił się ciąg. Dragon przy nieostrożniej obsłudze potrafi puścić do komina nawet 700 st.C. Jak będzie kominiarz to niech zmierzy ciśnienie w przewodzie. Pomiar należy wykonać na ciepłym kominie - po wypaleniu jednego załadunku drewna. 15-20 Pa to optymalna wartość.

Dolot powietrza nie ma najmniejszego wpływu na kopcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozpalam kominka na full, bo wiem, ze moglbym przegrzac ceramike w kominie. Poza tym rura jest u mnie dluga i na czesci z niej jest radiator. Zawsze to jakis minimalny odbior ciepla zapewnia, nie? Nawet mi nie mow o popekanym wkladzie.... :(

 

Na wygaszonym kominku ciagu raczej nie czuc. No, moze leciutki.

 

Diabli wiedza, moze i sie cos zapchalo.

 

Kominiarz jeszcze nie dojechal :/ - bedzie jutro albo w poniedzialek, tak to jest przed sezonem grzewczym...

Edytowane przez maqsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co z tym kominem? Kominiarzem? Wiadomo dlaczego zaczął kopcić?

 

Powiedzcie, przy okazji, ile się płaci za przeprowadzenie kontroli przewodów kominowych? I co wchodzi w zakres takiej kontroli? Płaci się od każdego przewodu, czy jest jakaś stała kwota od całego domku? Czy są jakieś "urzędowe" stawki, czy każdy kominiarz woła ile chce? I jak często powinno się takie kontrole robić? Wystarczy raz w roku przed sezonem?

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...