Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Domek pasywny całe 44m2


aquariuss

Recommended Posts

Witam!

Marzy mi się domek, chociażby najmniejszy na świecie - ważne aby był ciepły czytaj dalej pasywny. Mam swoją działkę całe 500m2 z hakiem! Nie uzbrojoną, nie skoszoną.

 

Jako, że w Polsce nie można mieć dzieci, ja też za piękny nie jestem, a mam 100 tyś zł i marzy mi się domek wyszukałem coś takiego

http://www.domyzpaczki.pl/index.php/component/content/article/9-uncategorised/84-dom-pasywny-maly-44-m2.html

 

Rozmawiałem wstępnie z firmą przez sznura i wytłumaczyli, że są to bardzo ciepłe budki i ogrzewanie gazowe wychodzi taniej jakbym palił stałym + przepływomierz na wode.

Ja i tak zimno lubny jestem 18 stopni to u mnie średnia w pokoju, to też jestem skłonny zgodzić.

 

Teraz takie pytanie, na ile to jest kurcze trwałe, czy wiatr o prędkości powiedzmy 60km/h mi tego nie zdmuchnie? Mało miejsca mi nie przeszkadza bo w lato siedze na zewenątrz, a w zimę zimuję i nie potrzbuje nic tylko łóżko.

 

dzięki za każdą opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

klaudiusz_x

gdzie widziałeś ten domek?

 

Ogólnie to boje się że mi go zwieje:) Samemu tez myślałem, ojciec by mi pomógł stawiał już murowane garten haus- y u Niemca.

Oraz ten dach blaszany, już mógłbym dołożyć z 20 tyś na ceramiczny, aby nie czuć się jak w namiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis na prostego, trwałego i odpornego na błędy pasywniaka:

 

0) budynek zwrócony oknami ja najbardziej na południe, posadowiony tam gdzie nic nie zasłania słońca

1) ławy fundamentowe zintegrowane z płytą - podłogą na gruncie (na głębokość poniżej poziomu przemarzania)

2) wybuduj na tym ściany fundamentowe z bloczków betonowych - zaizoluj ściany 30 cm styropianem (nie izoluj podłogi) wyłóż wszystko jednym kawałkiem folii budowlanej i nasyp żwiru, do tego trochę rur i masz już GWC !

3) na to 30 cm styro i zbrojona wylewka i podłoga na gruncie gotowa

4) ściany ocieplane od wewnątrz - tynk cementowo wapienny + silikat 18 cm + powbijane gwoździe miedziane co 25 na głębokość 1 cm (pustka powietrza chroniąca wełnę przed ewentualnym zawilgoceniem ) + 30 cm wełny na ruszcie metalowym + płyta g/k

5) okno nieotwieralne zamontowane w otworze wyłożonym 15 cm styro, z zewnątrz oblicówka silikat 5 cm (potrzebne długie wkręty do kotew)

6) rekuperator + dach dwuspadowy ocieplony 30 cm wełną

7) ogrzewanie? przy takiej powierzchni to pewno wystarczy nagrzewnica w kanale przy reku, jak coś więcej to wystarczy piekarnik w kuchni włączyć, można pokusić się o kominek z kominem "dobudowanym" do ściany szczytowej (nie trzeba będzie wtedy prowadzić przepustów przez dach)

i gotowe

 

+ naturalny brak mostków cieplnych dzięki ociepleniu od wewnątrz

+ prosto prowadzi się wszelkie instalacje wewnątrz stelaża z wełną

+ ławo samemu zrobić stelaż z wełną i g/k

+ tynk cementowo wapienny jest tani, prosty w kładzeniu i bardzo trwały, z 50 lat, a nie jak cienkowarstwowy 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Trwałe to to zapewne jest, ale zastanów się czy zby napewno opłacalne. Płacisz z montażem 2,300 za m2 i dostajesz w zasadzie stan surowy zamknięty. Dodaj do tego fundament (drogie!), studnię, szambo(lub podłączenie do kanalizacji), wylewki i podłogi, piec i ew zbiornik na gaz (lub koszt podłączenia do sieci) Nie wspominam już o takich 'luksusach' jak zrobienie, choćby w podstawowym zakresie) łazienki i kuchni. Summa summarum wyjdzie, że są to bardzo kosztowne 'budki'. Jeśli chcesz mieć naprawdę tani dom to musisisz włożyć w niego wiele własnej pracy. Jeśli cię to nie przeraża, to polecam zakup gotowego do montażu domku drewnianego przystosowanego do ocieplenia celem zamieszkanie całorocznego. Przymierzaliśmy się do czegoś takiego w roli domku gościnnego, stąd się orientuję nieco. Taki domek w granicach 50m2 to koszt ok 30 tys. Do 20 wyniosą cię ocieplenie, okna i drzwi i będziesz miał to samo, tyle że starczy ci jeszcze forsy na fundament i wykończenie w środku. Wtedy naprawdę zamieszkasz za 100 tys. Przy tym popieram nydar.- ogrzewanie kominkiem ( przy takiej powierzchni DGP grawitacyjne to już koszt znikomy) jest jednym z najtańszych. Ogrzewamy tak już 4 lata i nie marzniemy.

Podrawiam

Edytowane przez Altariel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...