Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

Nie lubię agro od czasu jak miskaty mi ją ponadrywały i potem tygodniami po ściągnięciu jej z rabaty ganiałam po ogrodzie za „nitkami” z agrowłokniny. Wolę gazety lub tekturę i na to korę, czy cokolwiek innego.

 

Donice, totakie trochę mniejsze skrzynie rabatowe :lol2:

 

U mnie z koszeniem podobnie, ciężko trafić z czasem. Dlatego zmniejszam trawnik coraz bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie lubię agro od czasu jak miskaty mi ją ponadrywały i potem tygodniami po ściągnięciu jej z rabaty ganiałam po ogrodzie za „nitkami” z agrowłokniny. Wolę gazety lub tekturę i na to korę, czy cokolwiek innego.

 

Donice, totakie trochę mniejsze skrzynie rabatowe :lol2:

 

U mnie z koszeniem podobnie, ciężko trafić z czasem. Dlatego zmniejszam trawnik coraz bardziej.

 

No widzisz, każdy ma jakieś swoje metody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop::jawdrop: ile?! to gdzie kupowa

 

 

Cebule kupowałam w ogrodniczym. Ja nie lubię używać sadzarki. Wolę używać takiego kołka z ostrzem metalowym a jak sadzę w rzędzie to wtedy saperka i jazda ;)

 

Ja swoich cebul nie wykopuję. Jak przestaną kwitnąć to posadzę nowe. Nie mam ochoty bawić się w wyciąganie, przechowywanie i ponowne sadzenie ;)

 

Jeśli chodzi o chwasty to niestety jest to zmora... Ja nie używam żadnej agro w ogrodzie.

U mnie gazeta się nie sprawdziła. Błyskawicznie się rozłożyła a dodatkowo przy sadzeniu nowych roślin zabrudziłam jej resztkami cały grys... Nigdy więcej... :no: Stawiam na rośliny płożące. Może nie jest to idealne rozwiązanie bo nigdy się nie wyeliminuje w 100% chwastów ale zawsze coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Najpierw przekopalismy ziemię pod trawnik. Posialismy, potem posypalismy jeszcze dodatkowo ciemna ziemia i grabkami lekko zmieszalisny nasiona z ziemią. Potem wałowanie i podlewanie :) zdjęcia widziałaś chyba. Trawnik wyszedł przepiękny jak malowany, aż się sąsiedzi pytali co to za trawa. My mamy mieszankę traw gazonowych, ale są super Trawy z Oławy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cicho u mnie ostatnio, bo w zasadzie nic się nie dzieje.

Jesteśmy w trakcie wycen drzwi garażowych,potrzebujemy 2 szt. Czekamy na tynkarzy , bo chcemy oddać w tym roku garaż. Jesienią kończymy elewację domu tj. będzie położony tynk i zrobiona podsibitka z oświetleniem + założenie "wróblówki" , bo mamy nalot wróbli! Niestety nikt nam nie doradził zamontowania tego podczas montowania dachu :bash::bash:

http://i68.tinypic.com/2vm7dhh.jpg

 

Z milszych rzeczy wczoraj pierwszy raz w tym sezonie kosiliśmy trawnik , bo tak strasznie urósł!

Dziś wyciągamy mebelki tarasowe :)Jak będzie pogoda to może jakiś grill na weekendzie? ....Wczoraj było 25"C :jawdrop:

Na działce też zaczęły się niewielkie prace. Dosadziłam truskawek,malin jeszcze muszę dokupić borówkę ,bo 1 krzaczek padł po lecie. Posiałam w inspekcie ogrodowym sałatę , rzodkiewkę i szypiorek :)

Uwielbiam wiosnę !:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez wróbelki siedzą pod gąsiorem:) musimy im latem te gniazdka pozabierać

 

To nie mieliście podbitki zrobionej??

 

U mnie też wiosennie (niestety nie mam karty do aparatu i nie mam jak zrobić zdjęć); krokusy już dawno mi przekwitły, teraz czekam na kwitnienie tulipanów, jestem na etapie kupowania i sadzenia:) dalie już zasadziłam mam nadzieję że nie będzie jako taich przymrozków:) od strony tarasowej zaczęłam robić rabatę krzewowo-kwiatową ; jak wszystko zasadzę zamierzam wysypać korą :)

Warzywniak już mam posiany teraz czekam na wschody:)

 

Masz Aniu rację wiosna jest cudowna.

U nas w świętokrzyskiem też wczoraj było 25 stopni:) akurat dużo czasu w ogrodzie spędzałam i już jestem opalona:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari nie mamy zrobionej podbitki ,bo ocieplenie sami robiliśmy i jest tylko klej zagruntowany z kolorem. A te wróble wchodzą przez falę w blacho-dachówce i włażą pod membranę. Szkoda ,że nikt nam nie doradził wcześniej a teraz będzie trochę zachodu. Próbowaliśmy już odstraszaczy w piankowania,aerozolu,płynie, tłuczenia w ściany blisko nich itp. Nic nie działa,a wróble są chronione !

 

Ja też w przyszłym tyg wybieram się na zakupy ogrodowe;) Chcę też klona kupić kilka tuj, borówki,trawy . W domu już czekają do wysadzenia pelargonie czerwone i lobelia niebieska :)

 

Mari koniecznie daj grubą włókninę, najlepiej agro taką prawie jak folia, bo ja ciągle muszę chwasty wyrywać:(ewentualnie gazety , ale to i tak puści z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóknina też puści i to będzie dopiero zaraza. Przeżyłam :sick:

 

U nas pod gąsiorami gnazdowały szpaki. Jesienią robiliśmy remont dachu i pod gąsiory poszły uszczelki. Teraz nie mają jak, ale wokół domu pod okapem w podbitce gniazdują sikorki, wróble czy też mazurki i kopciuszki. Dopiero teraz powiesiłam im budki, a podbitkę wymieniamy i uszczelniamy, bo nie wiem jak tam włażą i budując gniazda wyciągają wełnę mineralną.

W zasadzie nam nie przeszkadzają te ptaszki, a nawet jestem bardzo zadowolona, bo to mniej szkodników w ogrodzie i śpiewają :) Ale rozbierać ocieplenia dachu nie dam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mari koniecznie daj grubą włókninę, najlepiej agro taką prawie jak folia,

 

Jako zwolennik i wieloletni praktyk zgadzam się - porządna agrowłóknina (70), na to kora i problem z głowy.

Jak macie blisko LM to jest teraz fajna cena kory 80l za 6.65 zł - właśnie kupiłam 50 worków na dosypanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wyjdą , wyjdą :) U mnie dopiero tulipany zaczynaja kwitnąć ...a rok temu już kwitły w pełni.

 

A u nas rozpoczęło się docieplanie garażu :)

 

Bramy garażowe zamówione , będą za 2-3 tygodnie. Wybraliśmy taki wzór, kolor orzech , ocieplane ale jednak bez napędu .

 

http://i66.tinypic.com/24o59ag.jpg

Ps. Zdj. Pożyczone z google.

 

A niedaleko mnie zakładają szkółkę roślin !!! Niedługo otwarcie ,już rośliny zwożą :popcorn:

Ale sobie użyję :):) Mają być promocje na otwarcie :)

Poluje na klona czerwonego na pniu :)

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...