Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Róże w ogrodzie M95 L by Aniqa1982


aniqa1982

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Dziewczyny :)

Bateria zostałą naprawiona , okazało się ,że jakaś głowica czy coś za ok 250 zł poszła. serwis przyjechał po kilku dniach i bez problemu wymienił to na gwarancji jeszcze. Pan stwierdził coś co sama już wiem, że mamy spory kamień :cry:

A ostatnio zauważyłam nawet w kuchni na lacobelu jak mi się pochlapie i nie zetrę , bo nie zauważę to robią się kropelki . Okno też często pochlapane ;)

Zastanawiamy się poważnie nad tym zmiękczaczem , ale wydatek spory, tym bardziej , że ciągle coś dokańczamy jeszcze....

 

Ivy ten Wasz nieźle wygląda i cena ujdzie jeszcze , ale powiedz czy tam sie cos wymienia co jakis czas czy to juz jest na stałe?

 

Zmiękczacz wody to inwestycja :) Naprawdę szybko się zwraca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, niec sie nie wymienia. Dosypuje sie tylko sól w tabletkach ale to niewielki koszt eksploatacyjny ;-)

 

Zgadza się. A worek soli to ok. 30 zł.

 

Teść jest emerytowanym hydraulikiem i z pomocą męża robił nam całą hydraulikę w domu , więc myślę że poradzi sobie z tym tez :)

 

Pewnie, że sobie poradzi. Przy naszym była dobra instrukcja - jak to stwierdził mój mąż - wersja dla idioty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako , że nadszedł wrzesień trzeba powoli robić porządki jesienne. Kupiłam sporo cebulek tulipanów,narcyzów itp [ choć i tak nie przebiję AsiZet ;), która w zeszłym bodajże roku posadziła kilkadziesiąt cebulek ] i muszę je posadzić. Warzywnik powoli pustoszeje. Zrobiłam sporo przetworów : sałatki z papryki, pomidorów, buraczków , porcje rosołowe z warzyw , mnóstwo soków i dżemów:)

Muszę jeszcze dokupić kilkanaście tui , które posadzę wzdłuż ogrodzenia od frontu.Nie chcę zrobić szpaleru a jedynie lekko osłonić dom. To musi być coś raczej wolno rosnącego.

Nie wiem co ładnie będzie wyglądało od frontu domu?

U sąsiada są tuje szmaragd na zmianę z danicą. Wygląda to całkiem fajnie.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze muszę się pochwalić nowym nabytkiem :)W zasadzie to dostałam takie cudne lampy od kuzynki. Na zdjęciu nie wyglądają tak ładnie , jak w rzeczywistości. To są lampy stołowe z IKEI - Klabb.

http://i57.tinypic.com/nxt46o.jpg

W mojej szaro-turkusowej sypialni wyglądają szałowo :rolleyes:

 

A ponieważ jesień tuż, tuż pomyślałam ,że fajnie będzie wyglądał taki jesienny plakat w ramce .

Co o tym myślicie?

http://i61.tinypic.com/w0jf2p.jpg http://i60.tinypic.com/dz79ex.png

 

http://i57.tinypic.com/33u9z49.jpg

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makaronową?Że co?

niee

powiedz jak to to się robi , to może przerobię moją gustowną dynię :cool:

 

Nie, nie, nie da się przerobić, to specjalna odmiana.

Dynia makaronowa, po upieczeniu jej miąższ wygląda jak spagetii, robi się zapiekaną z sosem, czosnkiem, boczusiem.

Pycha, niebo w gębie itp.

 

Przed budową sadziłam u siebie, nasiona kupowałam u Sadowniczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooooo a o takiej to nie słyszałam jeszcze:o

A już chciałam swoją ciachac :rolleyes:

Brzmi smakowicie.

 

Ja robiłam wczoraj paprykę nadziewaną kuskusem z pieczarkami, cebulką i fetą.

 

Pycha , ale moje dziecko zostawiło całą paprykę i zjadło tylko nadzienie ;)

 

Kurde robi się coraz chłodniej i już człowiek ( znaczy Ja) zaczyna odczuwać pociąg do pichcenia, pieczenia itp. A potem trzeba to wszystko zjeść :sick:

To znak ,że zima coraz bliżej ;) hahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivy witaj , doszły do Ciebie zapachy ?;):rolleyes:

Papryka faszerowana kuskusem, pieczarkami i feta

 

Skladniki na 4 porcje:

po 2 czerwone i zolte papryki (ca. 200 g kazda)

300 ml bulionu warzywnego

125 g kaszy kuskus

100 g malych pieczarek

5 lyzek oliwy

sol

pieprz

1 czerwona papryczka chili

125 g sera feta

1 peczek natki pietruszki

2 lyzki soku z cytryny

 

W malym rondelku zagotowac 150 ml bulionu. Wsypac kuskus, zamieszac, przykryc rondelek pokrywka i ostawic na ok. 10 min.

 

Papryki umyc, osuszyc. Odciac gore z kazdej papryki, usunac gniazda nasienne. Pieczarki oczyscic, pokroic w cieknie plasterki, smazyc na 2 lyzkach oliwy przez ok. 3-4 min. Doprawic do smaku sola i pieprzem.

 

Papryczke chili przekroic wzdluz na pol, usunac pestki, drobno posiekac. Ser feta pokroic w nieduza kostke. Natke oplukac, osuszyc, drobno posiekac. Piekarnik rozgrzac do temp. 180°C.

 

Napecznialy kuskus wymieszac z podsmazonymi pieczarkami, chili, serem feta, posiekana natka, sokiem z cytryny i 3 lyzkami oliwy. Doprawic do smaku sola i pieprzem. Przygotowany farsz nalozyc do papryk, przykryc kazda papryke odciata "czapeczka".

 

Ustawic papryki w formie do zapiekania, podlac pozostalym bulionem. Wstawic do piekarnika i piec ok. 40-45 min.

 

Przepis z neta : kalejdoskop kulinarny

 

Ja nie dałam zielonego , bo moja córcia jak tylko widzi gdzieś zielone , to jakby mutację genetyczną zobaczyła! ;)Ale za to więcej pieczarek dałam.

Edytowane przez aniqa1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...